Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00
Wentzel, Gustav(1859-1927)
Vinternatt 1895

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: Gustav. Wentzel 95

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen: "Vinternat". Sett ut over Christianiafjorden fra kunstnerens hjem i Asker.

Statens utstilling for kunst, Høstutstillingen 1895.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 400EUR 4 200–6 300

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 70 000