25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Visning 27. november - 4. desember

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Wentzel, Gustav (1859-1927)
Vinternatt 1895

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: Gustav. Wentzel 95

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen: "Vinternat". Sett ut over Christianiafjorden fra kunstnerens hjem i Asker.

UTSTILT:

Statens utstilling for kunst, Høstutstillingen 1895.

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 4 900–7 400 EUR 4 200–6 300

Tilslag NOK 70 000