Katalog
25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Visning 27. november - 4. desember

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Katalog

{lot.title}
1
Dahl, Johan Christian(1788-1857)St. Hans bål(1834)

Olje på papir, oppklebet på plate
16x22
Usignert

NOK 60 000–80 000USD 7 400–9 900EUR 6 300–8 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
2
Balke, Peder(1804-1887)Nordlys

Olje på plate
8,8x11,2
Signert nede t.v.: Balke

NOK 150 000–200 000USD 18 500–24 600EUR 15 900–21 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
3
Balke, Peder(1804-1887)Skipbrudd, Nordkapp

Olje på plate
9,7x12
Signert nede t.v.: Balke

Gi forhåndsbud
{lot.title}
4
Balke, Peder(1804-1887)Båter i høy sjø

Olje på plate
13,5x16
Signert nede t.h.: Balke

Gi forhåndsbud
{lot.title}
5
Balke, Peder(1804-1887)Båter i måneskinn

Olje på plate
8,5x11
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på mahogniplate
32x42,5
Signert nede t.h.: HFGude

NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 400EUR 4 200–6 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
7
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Fjellandskap med vann 1869(1869)

Olje på lerret
46x64
Signert og datert nede t.v.: J F Eckersberg 1869.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
8
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Tidlig vår. Tysk vårlandskap med pløyende okse 1860(1860)

Olje på lerret
57,5x86,5
Signert og datert nede t.h.: HFGude 1860

NOK 200 000–300 000USD 24 600–37 000EUR 21 200–31 700
Gi forhåndsbud
{lot.title}
9
Bergslien, Knud(1827-1908)Sognebud 1859

Olje på lerret
72x84
Signert og datert nede t.v.: K. Bergslien 1859.

NOK 100 000–150 000USD 12 300–18 500EUR 10 600–15 900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
10
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)En forherdet 1896(1896)

Olje på lerret
108x93
Signert og datert nede t.h.: Carl SundtHansen 1896

NOK 600 000USD 73 900EUR 63 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
11
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Ved Cadiz 1925(1925)

Olje på lerret
60x94
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen
Datert nede t.h.: 1925

Gi forhåndsbud
{lot.title}
12
Boll, Reinholdt(1825-1897)Seilskuter til havs

Olje på lerret
62x94
Signert nede t.h.: Reinholdt Boll.

NOK 15 000–20 000USD 1 800–2 500EUR 1 600–2 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
13
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilskuter til havs 1864(1864)

Olje på lerret
56x82
Signert nede t.v.: J: Bennetter.
Datert nede t.h.: 14/10 1864.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
14
Müller, Morten(1828-1911)Fra Vossevangen 1862(1862)

Olje på lerret
42x58
Signert nede t.h.: Morten - Müller

NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 800EUR 1 100–1 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
15
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Fjordlandskap, Vestlandet 1866(1866)

Olje på mahogniplate
29x41
Signert og datert nede på midten: Mgs. Bagge 1866

NOK 10 000–12 000USD 1 200–1 500EUR 1 100–1 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
16
Jæger, Tycho Christoffer(1819-1889)Fra Førde 1852(1852)

Olje på papir, hengslet til plate
27,5x44
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Förde Seet fra Halbrentsebacken d. 21. Octbr. 1852 TCJ.

NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 800EUR 1 300–1 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
17
Thaulow, Frits(1847-1906)Ingeborg i sofaen, Sandø 1882(1882)

Olje på mahogniplate
28x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Sandö 30 Aug 82 Fits Thaulow

Gi forhåndsbud
{lot.title}
18
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Akerselven, vinter

Olje på lerret
46x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 400 000–600 000USD 49 300–73 900EUR 42 300–63 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
19
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Gi forhåndsbud
{lot.title}
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap med pram og gående kvinne langs bredden 1876(1876)

Olje på lerret
44x83
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 1876.

NOK 80 000–100 000USD 9 900–12 300EUR 8 500–10 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
21
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Åsåren i Ottadalen(1904)

Olje på lerret
65x82

Gi forhåndsbud
{lot.title}
22
Dinet, Etienne Alphonse(1861-1929)Gårdsrom med kone som feier

Olje på lerret
33x56
Signert nede t.h.: E. Dinet

NOK 50 000–70 000USD 6 200–8 600EUR 5 300–7 400
Gi forhåndsbud
{lot.title}
23
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Fra Frankrike

Olje på lerret
24x35
Signert nede t.h.: H Ring

NOK 25 000–30 000USD 3 100–3 700EUR 2 600–3 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
24
Løkke, Marie(1876-1948)Strandparti med sittende kvinne

Olje på plate
25x30
Signert nede t.v.: Marie Lökke

Gi forhåndsbud
{lot.title}
25
Scheel, Signe(1860-1942)Portrett av Sigrid Undset

Olje på lerret
46x33
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
26
Claus, Emile(1849-1924)Kanal ved Astene, Belgia 1892(1892)

Olje på lerret
32x21
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: A mon ami Fritz Thaulow en toute amitie Emile Claus 1892 Astene

NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 700EUR 2 100–3 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
27
Valstad, Otto(1862-1950)Aften ved Arno 1913(1913)

Olje på lerret
90x70
Signert og datert nede t.v.: Otto Valstad -13

NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 800–1 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
28
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Mot natten 1929(1929)

Olje på lerret
72x119

Gi forhåndsbud
{lot.title}
29
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Bømlo, Innseilingen til Hardanger

Olje på lerret
30x47
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen

Gi forhåndsbud
{lot.title}
30
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved en varde 1927(1927)

Olje på lerret
68x122
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1927.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
31
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute i opprørt sjø mellom klipper 1893(1893)

Olje på lerret
40x60,5
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 93.

NOK 70 000–90 000USD 8 600–11 100EUR 7 400–9 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
32
Haaland, Lauritz(1855-1938)Mortefiske 1884(1884)

Olje på lerret
57,5x77,5
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 84.

NOK 90 000–110 000USD 11 100–13 600EUR 9 500–11 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
33
Dahl, Hans(1849-1937)En solskinnsdag i Norge ved Balestrand i Sogn

Olje på lerret
51x81
Signert nede t.h.: Hans Dahl Berlin

Gi forhåndsbud
{lot.title}
34
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordabåten kommer, Sørfjorden Hardanger 1885(1885)

Olje på lerret
45x63,5
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1885.

NOK 30 000–40 000USD 3 700–4 900EUR 3 200–4 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
35
Bergslien, Nils(1853-1928)Hornsmeden 1896(1896)

Olje på lerret
132,5x147,5
Signert og datert nede t.h.: Nils: Bergslien 1896

Gi forhåndsbud
{lot.title}
36
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Fra Åsgårdstrand

Olje på mahogniplate
21x15,5
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Gi forhåndsbud
{lot.title}
37
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Adam og Eva Utdrivelsen fra Paradis

Pastell på lerret
100x73
Signert nede t.v.: Heyerdahl

Gi forhåndsbud
{lot.title}
38
Larsson, Carl(1855-1919)Karin skreller epler 1904

Akvarell, gouache, pastell og blyant på papir
58x67,5
Signert innenfor en sirkel og datert nede t.h.: C. L. 1904.

NOK 1 000 000–1 500 000USD 123 200–184 900EUR 105 800–158 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
39
Sømme, Jacob(1862-1940)Kveldsstemning 1900(1900)

Olje på lerret
91x82
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Jacob Sömme 1 Juli 1900

Gi forhåndsbud
{lot.title}
40
Vigeland, Gustav(1869-1943)Sinnataggen

Bronse
H: 34,5 cm.
Signert på plinten: G. Vigeland

NOK 1 500 000–2 000 000USD 184 900–246 500EUR 158 600–211 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
41
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinternatt 1895(1895)

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: Gustav. Wentzel 95

Gi forhåndsbud
{lot.title}
42
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fjellgård med folkeliv, vinter

Olje på lerret
35x52
Signert nede t.h.: G. Wentzel

Gi forhåndsbud
{lot.title}
43
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kvinne og hund utenfor stakittgjerde 1887(1887)

Olje på lerret
32x41
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe. 1887.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
44
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vinter, ettermiddag

Olje på lerret
28x44
Signert nede t.h.: G. Munthe.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
45
Sinding, Otto(1842-1909)En slåsskamp, Lofoten

Olje på lerret
49x37
Signert nede t.h.: Otto Sinding.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
46
Haaland, Lauritz(1855-1938)Kvinnelig skiløper i skjørt og vandrende mann med flosshatt 1905(1905)

Olje på lerret
55x39
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 05.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
47
Berg, Hans Johan Frederik(1813-1874)Fra Svolvær 1871(1871)

Akvarell
24x41
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
48
Berg, Gunnar(1863-1893)Fiskevær, Lofoten 1888(1888)

Olje på lerret, oppklebet på plate
30x58
Signert og datert nede t.h.: Gunnar Berg 10 Apr 88

Gi forhåndsbud
{lot.title}
49
Berg, Gunnar(1863-1893)Fiskevær, Lofoten

Blyant på skissepapir
10,5x16,8, Lysmål: 10x16,5
Usignert

NOK 1 500USD 200EUR 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
50

Blyant på skissepapir
11x17, Lysmål: 9,5x15,5
Usignert

NOK 1 500USD 200EUR 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
51

Blyant på skissepapir, lysmål
9,5x15,5 Arket: 11x17
Usignert

NOK 1 500USD 200EUR 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
52
Berg, Gunnar(1863-1893)Fisker fra Lofoten, brystbilde

Blyant på skissepapir
8,3x10,9, Lysmål: 8x10,5
Usignert

NOK 1 500USD 200EUR 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
53
Berg, Gunnar(1863-1893)Nordlandsjekt under seil

Blyant og akvarell på skissepapir
8,3x11,3
Usignert

NOK 1 500USD 200EUR 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
54
Berg, Gunnar(1863-1893)Fiskevær i Lofoten med folkeliv

Blyant på skissepapir
17x23, Lysmål: 16,5x22,5
Signert nede t.h.: G B.

NOK 3 000USD 400EUR 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
55
Ender, Axel(1853-1920)Stående jente bærende på tiner

Olje på lerret
70x50
Signert nede t.v.: Axel Ender -

Gi forhåndsbud
{lot.title}
56
Uchermann, Karl(1855-1940)Tiggende Schnauzer

Olje på lerret
71x53
Signert nede t.v.: Karl Uchermann

Gi forhåndsbud
{lot.title}
57
Krohn, Xan(1882-1959)Havneparti

Olje på lerret
80x67
Signert nede t. v.: Xan Krohn

Gi forhåndsbud
{lot.title}
58
Sinding, Sigmund(1875-1936)Interiør med lesende pike

Olje på plate
61x49
Signert nede t.h.: Sigmund Sinding

NOK 10 000USD 1 200EUR 1 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
59
Dørnberger, Karl(1864-1940)Søndagsandakt 1903(1903)

Olje på lerret
100x80
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: C Dörnberger. 1903. Soon

Gi forhåndsbud
{lot.title}
60
Bouilly, Angèle(1861-1895)En lærd 1885(1885)

Olje på lerret
66x76
Signert og datert nede t.v.: Ange. Bouilly 1885

Gi forhåndsbud
{lot.title}
61
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Solnedgang, Hvaler 1896(1896)

Olje på lerret, oppklebet på papp
17x30

Gi forhåndsbud
{lot.title}
62
Ulving, Even(1863-1952)Fra Langviken, Tjøme

Olje på lerret
42x57
Signert nede t.v.: E Ulving

Gi forhåndsbud
{lot.title}
63
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med losskøyte

Olje på lerret
80x98
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Gi forhåndsbud
{lot.title}
64
Deberitz, Per(1880-1945)Skjærgårdslandskap 1944(1944)

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -44.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
65
Kavli, Arne(1878-1970)Hageparti

Olje på lerret
70x81
Signert nede t.v.: A. Kavli

Gi forhåndsbud
{lot.title}
66
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i mugge og kirsebær på stettfat

Olje på lerret
44x51
Signert nede t.v.: A. Kavli

Gi forhåndsbud
{lot.title}
67
Deberitz, Per(1880-1945)Fra Skåtøy 1936(1936)

Olje på plate
37x45,5
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 36.

NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–800
Gi forhåndsbud
{lot.title}
68
Storstein, Aage(1900-1983)Strandmotiv i kveldslys, Justøy 1959(1959)

Olje på plate
46x73
Signert og datert nede t.v.: Storstein - 59

Gi forhåndsbud
{lot.title}
69
Storstein, Aage(1900-1983)Utsikt mot Ransholmen, Justøy 1953(1953)

Olje på plate
38x45,5
Signert og datert nede t.h.: Storstein -53

NOK 5 000–7 000USD 600–900EUR 500–700
Gi forhåndsbud
{lot.title}
70
Heiberg, Jean(1884-1976)Fra Skåtøy 1944(1944)

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: J. Heiberg 1944

Gi forhåndsbud
{lot.title}
71
Revold, Axel(1887-1962)Åkerlandskap med hus 1919(1919)

Olje på lerret
52x63
Signert nede t.h.: Revold

Gi forhåndsbud
{lot.title}
72
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Vårregn, Drammensveien (1935)

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Hj. Haalke

Gi forhåndsbud
{lot.title}
73
Holbø, Halvdan(1907-1995)Fjellgård 1944(1944)

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 1944.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
74
Sandberg, Einar(1876-1947)Fars gamle klaffebord

Olje på lerret
55x70
Signert nede t.h.: Einar Sandberg.

NOK 4 000–6 000USD 500–700EUR 400–600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
75
Sandberg, Einar(1876-1947)Blomster i potte

Olje på lerret
52x47

Gi forhåndsbud
{lot.title}
76
Jorde, Lars(1865-1939)Fra mitt vindu, Skogstad, Valdres 1930(1930)

Olje på plate
49x42
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. 30

Gi forhåndsbud
{lot.title}
77
Jorde, Lars(1865-1939)Landskap 1926(1926)

Olje på plate
41x46
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 26

Gi forhåndsbud
{lot.title}
78
Holbø, Kristen(1869-1953)Rognetre 1926(1926)

Olje på lerret
50x40
Signert og datert nede t.v.: K Holbö 26

Gi forhåndsbud
{lot.title}
79
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Brakerøya industriområde i Drammen 1904

Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1904

Gi forhåndsbud
{lot.title}
80
Diriks, Edvard(1855-1930)Vinter ved fjorden

Olje på lerret
100x180
Signert nede t.h.: Diriks.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
81
Lundeby, Alf(1870-1961)Kystlandskap, utsikt fra byfjellet Aksla mot vest i Ålesund 1921(1921)

27x35
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1921

Gi forhåndsbud
{lot.title}
82
Heramb, Thore(1916-2014)Landskap 1980(1980)

Akvarell, lysmål
24x37,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Gi forhåndsbud
{lot.title}
83
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sydlandsk landskap med hus

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 7 000–9 000USD 900–1 100EUR 700–1 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
84
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Jordklode, kirke, kors 1987(1987)

Olje og bladgull på lerret
100x80
Signert og datert nede t.v.: Anne Knoff 87

Gi forhåndsbud
{lot.title}
85
Sohlberg, Harald(1869-1935)Midnatt(1914)

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
61x78, Lysmål: 51x67,5
Signert og datert i trykket nede t.h.: Sohlberg 1914. Signert nede t.h.: Sohlberg.

NOK 20 000–25 000USD 2 500–3 100EUR 2 100–2 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
86
Savio, John(1902-1938)Eremitten

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
27x26,5, Lysmål: 25x24
Signert nede t.h.: John Savio

Gi forhåndsbud
{lot.title}
87
Vigeland, Gustav(1869-1943)Ridende kvinne og to menn(1931)

Tresnitt, lysmål
32x49,5
Signert nede t.h.: Gustav Vigeland

NOK 3 000–5 000USD 400–600EUR 300–500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
88
Vigeland, Gustav(1869-1943)Mann og kvinne, variant av Mann og kvinne under et tre(1915-17)

Tresnitt, lysmål
49,5x32

Gi forhåndsbud
{lot.title}
89
Vigeland, Gustav(1869-1943)Kvinne mellom to menn(1924-28)

Tresnitt, lysmål
49,5x32 Arket: 50x32,5

Gi forhåndsbud
{lot.title}
90
Vigeland, Gustav(1869-1943)Gutt som forsvarer saueflokk(Ca. 1932)

Tresnitt, lysmål
32x49,5

Gi forhåndsbud
{lot.title}
91
Widerberg, Frans(1934-2017)Liggende

Olje på lerret
50x54
Signert nede t.h.: Frans W

Gi forhåndsbud
{lot.title}
92
Widerberg, Frans(1934-2017)Vannet, øy, skyer 1977(1977)

Akvarell på papir, lysmål
17x25
Signert og datert nede t.h.: F W 16 7 77

Gi forhåndsbud
{lot.title}
93
Widerberg, Frans(1934-2017)Vann, vind 1977(1977)

Akvarell på papir, lysmål
25x17
Signert med blyant oppe t.v.: Frans W Signert noe utydelig nede t.h.: F W

Gi forhåndsbud
{lot.title}
94
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Fugl - La de små barn komme til meg

Serigrafi, lysmål
63,5x48
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 3 000USD 400EUR 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
95
Kart over Nordmarken og Sørkedalen 1890Kart over Nordmarken og Sørkedalen 1890(1890)

Fargelitografi montert på lerret i segmenter for folding, originalt som utgitt
63x49
Utarbeidet og tegnet av Ing. E. Bjerknes

Gi forhåndsbud
{lot.title}
96
VinglassSlanger med butt Klokke Chrystal(Ca. 1750-1760)

Grålig glass
H: 16 cm.
Antagelig Nøstetangen.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
97
VinglassVinglass, ca. 1790(Ca. 1790)

Grålig glass
H: 16 cm.
Antagelig Hurdal.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
98

Grålig glass med gravyr
H: 17 cm.
Antagelig Hurdal 1779-1808.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
99
VinglassChrystal Desert med butt Klokke(Ca. 1750-1760)

Grålig glass
H: 16 cm.
Nøstetangen.

NOK 11 000–13 000USD 1 400–1 600EUR 1 200–1 400
Gi forhåndsbud
{lot.title}
100

Manganfarget glass
H: 15,9 cm.
Nøstetangen.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
101
Smørkopp med lokkSmørkopp med lokk, ca. 1825-1840(Ca. 1825-1840.)

Lyseblått glass med hvit kant på koppens munningsrand og på lokknapp
H: 13,5 cm. Diam. kopp: 10,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
102
SkålSkål, ca. 1825-1840(Ca. 1825-1840.)

Benhvitt/lyseblått glass med brun kant ved munningsrand
H: 4 cm. Diam.: 14,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
103
KaraffelKaraffel, ca. 1800-1840(Ca. 1800-1840.)

Grålig glass med zirater og knopper
H: 19,5 cm.
Hurdal glassverk, 1779-1809/Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
104
KlunkeflaskeKlunkeflaske, ca. 1815-1840(Ca. 1815-1840.)

H: 22,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
105
KaraffelKaraffel, ca. 1820-1840

Grønlig glass
H: 21 cm.

NOK 4 000–5 000USD 500–600EUR 400–500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
106
KaraffelKaraffel, ca. 1820-1840(Ca. 1820-1840.)

H: 22,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
107
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase

Klart og hvitt glass med innslag av metalltråder
H: 16 cm.
Stemplet under: Plus BM Norway

NOK 1 000–2 000USD 100–200EUR 100–200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
108
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1971(1971)

Klart og blågrønt glass
H: 9 cm.
Signert og datert under: BM 71

NOK 2 000–3 000USD 200–400EUR 200–300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
109
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1969(1969)

Blågrått glass med luftbobler
H: 24,5 cm.
Signert og datert under: BM 69

Gi forhåndsbud
{lot.title}
110
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1982(1982)

Klart glass med en stripe av flerfarget glass i hvitt, blått, gult og brungrønt
H: 21 cm.
Signert og datert under: BM 82

Gi forhåndsbud
{lot.title}
111
Johansson, Willy(1921-)Vase

Klart glass med luftbobler
H: 22 cm.
Signert og påtegnet under: Hadeland. W. J.

Gi forhåndsbud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her