Munch-Auksjonen 2017

Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Visning 6.-11. desember.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Munch, Edvard (1863-1944)
Kvinnehode

Akvarell på tykt hvitt, riflet papir
Arket: 254x178 mm
Signert med blyant oppe t.v.: Edv Munch

Registrert i den kommende oeuvrekatalogen over Munchs tegninger som vil utgis av Munch-museet i nærmeste fremtid, med nummer PE.T.00579.

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–400 000 USD 36 400–48 600 EUR 30 900–41 200

Tilslag NOK 300 000

Munch-museet kjente ikke til denne akvarellen fra før. Førstekonservator for grafikk og tegninger Magne Bruteig på Munch-museet har informert oss om at dette kvinnehodet mest sannsynlig, enten er modellen Frøydis Mjølstad som sto modell for Edvard Munch i årene 1916 til 1924, eller Annie Fjeldbu, som sto modell for ham i årene 1918 til 1923.