Auksjon onsdag 24. november 2021 kl 18:00
Munthe, Gerhard(1849-1929)
Den onde stemor

Akvarell på papir
Arket: 56,5x78 Lysmål: 55,5x77
Signert nede t.h.: G Munthe

En liknende versjon, akvarell på papir 564x785 mm, befinner seg på Nasjonalmuseet, se: https://www.nasjonalmuseet.no/samlingen/objekt/NG.K_H.B.08240. Verket er rubrisert under "Motivtype: Eventyr og sagn" i Nasjonalmuseet. Eventyrene Askepott, Snehvit og Hans og Grete har alle onde stemødre, fra Brødrene Grimms eventyr.

Internasjonal kunstutstilling, Berlin 1896, med tittel "Die böse Stiefmutter".

Vurdering
NOK 70 000–90 000

Auksjonert onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Tilslag NOK 70 000