Auksjon mandag 1. juni 2015 kl 20:00
Balke, Peder(1804-1887)
Gaustadtoppen

Olje på plate
47x58
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Balke

Fra 1860-årene.

Henie Onstad kunstsenter, "Fjellet i norsk kunst", 07.02.-04.05.2008, kat.nr. 2. Kunsthalle Krems, Østerrike, 07.09.2008-15.02.2009 og Ordrupgaard, København, Danmark 05.03.-21.07.2009, kat.nr. 12.

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Auksjonert mandag 1. juni 2015 kl 20:00

Tilslag NOK 260 000