Astrup, Nikolai(1880-1928)
Befringstøylene
Blandingsteknikk på papir, oppklebet på papir
56x75
Signert nede t.h.: N. Astrup
Kunstnernes Hus, Oslo 1955, kat.nr 171 med tittel: "Stølene i Stardalen". Konstakademien Stockholm 1956, kat.nr 105. Bergens Kunstforening og Trondheims Kunstforening 1980, kat.nr 152.
Proveniens:
PROVENIENS: Påtegnet på baksiden av innrammingen: "Min far H.J." (Hans Jacob) "Meyer kjöpte dette billede av Astrup. Oslo, des. 1955 Johan H." (Helmik) "Meyer.".
Vurdering
Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00
Tilslag NOK 160 000