Fokus 1900

Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap 1914

Olje på lerret
54x62
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 1914.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
2
Dørnberger, Karl(1864-1940)Fra Soon 1904

Olje på plate
75x61
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: K Dörnberger 1904 Soon

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
3
Clüver, Bernt(1897-1941)Oppstilling med flaske, glass, mugge og frukt 1919

Olje på lerret
45x55
Signert og datert nede t.h.: Klüver -19

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
4
Krohg, Per(1889-1965)Kystlandskap 1914

Olje på lerret
86x98
Signert og datert oppe t.v.: Per Krohg -1914

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
5
Karsten, Ludvig(1876-1926)Hest 1923

Olje på lerret
37x41
Signert og datert nede t.h.: Karsten -23

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
6
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Grantrær

Olje på lerret
79x66
Signert nede t.h.: R. Th.

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
7
Aulie, Reidar(1904-1977)Våren

Olje på lerret
69x56
Signert nede t.h.: Aulie

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
8
Aulie, Reidar(1904-1977)Spikerverket i sne

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.v.: Aulie

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
9
Krohg, Per(1889-1965)En teaterscene 1924

Olje på lerret
44x58
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -24.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
10
Krohg, Per(1889-1965)Dukketeater

Olje på plate
30x37
Signert nede t.h.: Per Krohg

{lot.title}
11
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Høner og hane

Olje på lerret
92x109
Usignert

{lot.title}
12
Onsager, Søren(1878-1946)Amerikanerinnen 1931

Olje på lerret
76x98
Signert og datert nede t.h.: Sören Onsager 1931

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
13
Kavli, Arne(1878-1970)Ettermiddagskaffe

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A- Kavli-

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
14
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne i fluktstol

Olje på lerret
52x67
Signert nede t.v.: A- Kavli

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
15
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap med brygge

Olje på lerret
66x80
Signert nede t.h.: A- Kavli-

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
16
Kavli, Arne(1878-1970)Hus i hage

Olje på lerret
55x68
Signert nede t.v.: A- Kavli.

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
17
Kavli, Arne(1878-1970)Blomster og en mugge

Olje på lerret
75x73
Signert nede t.h.: Arne Kavli

NOK 30 000–40 000USD 3 600–4 800EUR 3 200–4 300
{lot.title}
18
Rian, Johs.(1891-1981)Pike ved piano 1949

Olje på papir, oppklebet på plate
100x80
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1949

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 470 000
{lot.title}
19
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne

Olje på lerret
57x49
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 340 000
{lot.title}
20
Aulie, Reidar(1904-1977)Karusellen 1941

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.h.: Aulie -41

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
21
Enger, Erling(1899-1990)Mann og gyngehest 1944

Olje på lerret
64x76
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -44

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
22
Heramb, Thore(1916-2014)Notre Dame, Paris 1952

Olje på lerret
68x52
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 52.

Tilslag NOK 240 000
{lot.title}
23
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
94x70
Signert nede t.h.: Gunnar S G.

NOK 200 000
Tilslag NOK 240 000
{lot.title}
24
Weidemann, Jakob(1923-2001)Klovn 1951

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -51

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
25
Fjell, Kai(1907-1989)Brevet

Olje på lerret
70x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
26
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinne 1957

Olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 57

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
27
Durban, Arne(1912-1993)Sittende ung kvinne

Bronse
H: 31 cm
Usignert

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
28
Durban, Arne(1912-1993)Sittende kvinne med hevede armer

Bronse
H: 25 cm
Signert på plinten: Durban

NOK 15 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
29
Storm, Per Palle(1910-1994)Kvinne som sitter på huk

Bronse
H: 49 cm
Signert på plinten: PS

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
30
Kleppan, Svein-Tore(1953-)Pike med fletter 1980

Bronse
H: 46,5 cm
Signert og datert på plinten: ST Kleppan 80

NOK 15 000
Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
31
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1967

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
32
Rickhard, Leonard(1945-)Landskap (Aftenstemning)

Olje på lerret
46x38
Signert oppe t.h.: LR Datert nede t.v.: 77

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
33
Johannessen, Jens(1934-)Tårnet Øvrevoll 1969

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: JJ 69.

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
34
Austad, Magne(1946-2013)Ettermiddagssol

Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: Austad

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
35
Heramb, Thore(1916-2014)Vinterdag 1982

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.v.: Th Heramb 82

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
36
Strand, Svein(1934-)Gullregnen

Olje på lerret
130x162
Signert nede t.v.: Svein Strand

NOK 50 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
37
Bleken, Håkon(1929-)Sittende mann 1992

Olje på lerret
85x65
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -92

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
38
Rose, Knut(1936-2002)Veltet vogn

Olje på lerret
132x160
Signert nede t.v.: KR Signert på den veltede vognen, og dermed opp ned, oppe t.v.: Knut Rose

{lot.title}
39
Ransve, Bjørn(1944-)Maske bak gule linjer 1999

Akryl på plate
125x86
Signert nede t.v.: Ransve

{lot.title}
40
Opdahl, Ørnulf(1944-)Light over the Mountain

Olje på lerret
50x50
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Örnulf Opdahl 2003

NOK 50 000
Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
41
Opdahl, Ørnulf(1944-)Oktober 1984

Blandingsteknikk på papir, lysmål
77x69
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Opdahl 1984

{lot.title}
42
Gullvåg, Håkon(1959-)Gutt i stol med fugler

Olje på lerret
120x90
Signert nede t.h.: Gullvåg

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
43
Gullvåg, Håkon(1959-)Gutt i stol

Olje på lerret
150x100
Signert nede t.h.: Gullvåg

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
44
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Going up (Paranoia)

Akryl på plate
125x92
Signert nede t.h.: Pushwagner

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
45
Blom, Kenneth(1967-)Makten 2003

Olje på lerret
160x140
Signert og datert nede t.h.: Blom 03

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
46
Lichtenstein, Roy(1923-1997)Cow Going Abstract

Serigrafi
66,2x77,3
3 stk. En signert nede t.h.: R Lichtenstein

Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
47
Picasso, Pablo(1881-1973)Figure

Litografi
Arket: 65,5x50
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
48
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi
51x66,5
Signert nede t.h.: M.

{lot.title}
49
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1988

Kullstift på hvit kartong
62x88
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1988

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
50
Nesch, Rolf(1893-1975)Legende IV

Radering, lysmål
17,5x12
Signert nede t.h.: Nesch.

{lot.title}
51
Nesch, Rolf(1893-1975)Legende IX

Radering, lysmål
17x12
Signert nede t.h.: Nesch.

{lot.title}
52
Nesch, Rolf(1893-1975)Legende XI

Radering, lysmål
17,5x12
Signert nede t.h.: Nesch.

{lot.title}
53
Nesch, Rolf(1893-1975)Oppstilling med blomster i vase 1939

Akvarell på hvitt papir
67,5x54
Signert og datert med blyant nede t.h.: Nesch 39

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
54
Nesch, Rolf(1893-1975)Figurer rundt et bord 1932

Pulverteknikk på papir
50x70
Signert og datert nede t.v.: Nesch 32

Tilslag NOK 330 000
{lot.title}
55
Nesch, Rolf(1893-1975)Bokomslag

Fargemetalltrykk, lysmål
42x61
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
56
Astrup, Nikolai(1880-1928)Befringstøylene

Blandingsteknikk på papir, oppklebet på papir
56x75
Signert nede t.h.: N. Astrup

Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
57
Astrup, Nikolai(1880-1928)Tussingen jages

Tresnitt på japanpapir
37x37
Signert i platen nede t.h.: NA Signert nede t.v.: N. Astrup Samt påtegnet nede på arket: Illustration til H.E. Kinck (Jagten efter Tussingen - "Tullnils")

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
58
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hest i vind 1953

Tresnitt trykket på grå-rosa papir
47x64
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /53

{lot.title}
59

Tresnitt trykket på hvitt papir
53,5x71,5

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
60
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og sønn

Serigrafi, lysmål
57x72
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
61
Fjell, Kai(1907-1989)Bølgen

Litografi
58,5x67
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
62
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi
50x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
63
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinnelige akter

Pastell på grått papir
50x65
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
64
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Grenselandet

Litografi, lysmål
62x75
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
65
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi
71,5x57,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
66
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
96,3x71,7
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 62 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her