Auksjon torsdag 8. juni 2017 kl 18:00
Astrup, Nikolai(1880-1928)
Jente klapper hund

Penn på tykt beige papir
14-15,3x12,2-13,2
Signert nede t.h.: N. Astrup.

Påtegnet oppe t.v.: E W 90
Nikolai Astrup har kopiert en tegning fra 1890 av Erik Werenskiold. En skjære i øvre billedkant i v. hjørne, er klippet ut av papiret som tegningen er tegnet på. Skjæren avtegner seg mot en svart bakgrunn. Tegningen er montert med et svart ark innenfor passepartout.

Proveniens:

Kunstnerens familie.

Vurdering
NOK 5 000USD 600EUR 500

Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 8 000