Astrup, Nikolai(1880-1928)
Stoler, skisser
Blyant og penn på tynt gulhvitt papir
9,5-15x8,5-17,5
Usignert
4 tegninger montert i samme passepartout, 3 i høydeformat, 1 i lengdeformat. Art Nouveau-design. Minner om Gerhard Munthes design av stoler.
Proveniens:
Kunstnerens familie.
Vurdering
NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–900
Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00