Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00
Ulving, Even(1863-1952)
Rutebåten ved kai i Åsgårdstrand

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: E Ulving

Rutebåtene D/S Horten (bygget i 1897) og D/S Jarlsberg (bygget i 1912) trafikkerte ruten mellom Kristiania og Tønsberg og hadde anløp i blant annet Åsgårdstrand. Båtene var veldig like, i hvert fall på avstand, så hvilken av dem som her ligger til kai er vanskelig å si.

Takk til arkeolog Morten Reitan, Norsk maritimt museum (tidligere Sjøfartsmuseet), som har gitt oss opplysninger om bildet.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 300EUR 4 200–6 300

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 58 000