Auksjon torsdag 26. november 1998 kl 18:00
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Ved stranden av Rügen 1883

Olje på lerret
80x111
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1883

Påtegnet med tittel på baksiden: Am Strande von Rügen.

Ausstellung der Kgl. Akademie der Künste zu Berlin im Polytechnikum a.d. Charlottenburg Ch. 1883, kat.nr. 206. Blomqvists Kunstutstilling 1925, kat.nr. 21.
Blaafarveværket 1984, kat.nr. 77.

Vurdering

Auksjonert torsdag 26. november 1998 kl 18:00

Tilslag NOK 1 600 000