Auksjon over Klassisk kunst

Auksjon mandag 17. november 1997 kl 18:00

Tidemand, Adolph (1814-1876)
Håkon Jarls død 1846

Olje på lerret
151x138, med ramme
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand D:f 1846

UTSTILT:

Tidemandsudstillingen i Christiania 1877, kat.nr. 52.
Norges Jubilæumsutstilling 1914.

Auksjonert mandag 17. november 1997 kl 18:00

Tilslag NOK 800 000