Katalog
Auksjon, mandag 17. juni kl. 1800

Auksjon mandag 17. juni 2019 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Visning 11.-17. juni.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Fra Skåtøy 1890

Akvarell på tykt, beige papir
23,5x30,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Th. Kittelsen - Skaatö 5/2-90.

UTSTILT:

Oslo kunstforening, "Theodor Kittelsens minneutstilling" 21 januar - 8 mars 1964, kat.nr. 505.

Kommer for salg mandag 17. juni 2019 kl 18:00

Vurdering
NOK 20 000–30 000 USD 2 500–3 800 EUR 2 200–3 300

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Wikipedia.

Theodor Kittelsen giftet seg i 1889 med Inga Kristine Dahl. I 1890 bodde de nygifte en periode på Skåtøy utenfor Kragerø.