Auksjon, mandag 17. juni kl. 1800

Auksjon mandag 17. juni 2019 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Visning 11.-17. juni.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fra Skåtøy 1890(1890)

Akvarell på tykt, beige papir
23,5x30,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Th. Kittelsen - Skaatö 5/2-90.

NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 800EUR 2 200–3 300
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
2
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Tiur

Blyant og tusj på papir
Lysmål: 17x53
Usignert

NOK 10 000–15 000USD 1 300–1 900EUR 1 100–1 700
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
3
Karsten, Ludvig(1876-1926)Knelende akt 1914(1914)

Fettstift på beige papir, oppklebet på papp
Arket: 41,5x53
Signert og datert med blyant nede t.h.: L. Karsten -14

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
4
Astrup, Nikolai(1880-1928)Småbruk

Blyant på papir, lysmål
13,5x22
Signert nede t.h.: NA

NOK 15 000–20 000USD 1 900–2 500EUR 1 700–2 200
{lot.title}
5
Werenskiold, Erik(1855-1938)Askeladden slår i hjel trollet 1930(1930)

Litografi
Lysmål: 64x51
Signert og datert nede t.h.: Erik Werenskiold 1930

NOK 3 000–5 000USD 400–600EUR 300–600
Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
6
Werenskiold, Erik(1855-1938)Vuggen(Ca. 1887)

Litografi, oppfrisket med blyant på papir
32x28
Usignert

NOK 5 000–7 000USD 600–900EUR 600–800
{lot.title}
7
Werenskiold, Erik(1855-1938)Leende troll

Penn på papir
21x15,5
Signert nede på midten: EW

NOK 4 000–6 000USD 500–800EUR 400–700
{lot.title}
8
Werenskiold, Erik(1855-1938)Mann foran tømmerkoje 1901(1901)

Blyant og penn på papir, lysmål
17,5x13
Signert og datert nede t.h.: EW 1901

{lot.title}
9
Werenskiold, Erik(1855-1938)Liti Kjersti gjenforenes med sin mor 1902(1902)

Penn og fargeblyant på papir, lysmål
7x34
Signert og datert nede t.h.: EW 1902

{lot.title}
10
Werenskiold, Erik(1855-1938)Hilsende menn

Penn på papir
10-17,5x12,5-22
Usignert

{lot.title}
11
Nesch, Rolf(1893-1975)Par (1946)

Litografi
Motivet: 556x393 mm
Signert nede t.h.: R. Nesch.

{lot.title}
12
Nesch, Rolf(1893-1975)Snusende løve

Pastell
Arket: 29,5x41,8
Signert og påtegnet nede t.h.: Nesch til Frk. Lillemor

NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 300EUR 900–1 100
Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
13
Nesch, Rolf(1893-1975)Komposisjon

Trykkplate i metall med applikasjoner i metall
38,5x44
Usignert

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
14
Nesch, Rolf(1893-1975)Svaner, fra Esslingen(1923)

Olje på lerret
38x52
Signert nede t.h.: Nesch

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
15
Riis, Bendik(1911-1988)Skissebok

Blyant og fargeblyant på papir
27x21

NOK 20 000USD 2 500EUR 2 200
{lot.title}
16
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap 1954(1954)

Olje på plate
22x16
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 1954

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
17
Rumohr, Knut(1916-2002)Bunaden 1948(1948)

Xylografi på tynt japanpapir
Motivet: 37,5x28
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -48

NOK 4 000USD 500EUR 400
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
18
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1956(1956)

Gouache på tykt velinpapir
Arket: 30,5x43 cm.
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg 1956

NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 900EUR 1 300–1 700
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
19
Gondouin, Emmanuel(1883-1934)Fra et atelier

Olje på papir, oppklebet på lerret
35x27
Stempel nede t.h.: Vente Gondouin

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
20
Fjell, Kai(1907-1989)Vinter 1979(1979)

Akvarell
Lysmål: 21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
21
Fjell, Kai(1907-1989)Sult 1979(1979)

Akvarell
Lysmål: 20,5x28

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
22
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne i robåt 1979(1979)

Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 20x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -79

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
23
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med speil 1980(1980)

Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 19,5x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -80

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
24
Fjell, Kai(1907-1989)Mysterier 1979(1979)

Akvarell på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: K. F. -79

NOK 6 000–8 000USD 800–1 000EUR 700–900
Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
25
Fjell, Kai(1907-1989)De gamle 1982(1982)

Akvarell på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: K. F. 82

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
26
Fjell, Kai(1907-1989)Den sunkne by 1979(1979)

Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 20x29

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
27
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske(1984)

Serigrafi
Lysmål: 52x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 10 000USD 1 300EUR 1 100
Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
28
Fjell, Kai(1907-1989)Høst(1977)

Serigrafi
51x68,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
29
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn 1945(1945)

Brun og svart tusj på middels tynt, beige papir
Arket: 33x22
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -45

Tilslag NOK 5 400
{lot.title}
30
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Juksafiskere II(1978)

Litografi
Arket: 56,5x76 mm Motivet: 46x66,5 mm
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
31
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gutten og fuglen(1958)

Serigrafi trykket i svart med håndkolorering
Arket: 45,5-46,3x31 Motivet: 40x23
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

{lot.title}
32
Janssen, Horst(1929-1995)Lirum Larum(1984)

Raderinger
Fra 20x15 til 24x15
14 stk. Alle signert i platen. Alle signert og datert med blyant nede t.h.: HS 84

NOK 5 000USD 600EUR 600
{lot.title}
33
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Litografi
Arket: 74,5x59 Motivet: 74,5x59
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas

{lot.title}
34
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Høne

Litografi
37x49

NOK 3 000USD 400EUR 300
Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
35
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1958(1958)

Olje på papir
21,5x26
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 58.

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
36
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1981(1981)

Tempera på papir
Lysmål: 32x40
Signert og datert nede t.h.: Weidemann - 81. Påtegnet med dedikasjon, signert og datert nede t.h.: Til Erling fra Jakob 20/10 -81

NOK 10 000USD 1 300EUR 1 100
Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
37
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1965(1965)

Akvarell på papir
34x24,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
38
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1970(1970)

Mappe med to signerte og nummererte litografier. Seks nummererte fargereproduksjoner. J.M. Stenersens Forlag.
Arket: 76,5x64 og 64x76,5
Signert med blyant nede t.h.: Weidemann

NOK 5 000USD 600EUR 600
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1994(1994)

Litografi
Arket: 56x38
Signert og datert med blå blyant nede t.h.: Weidemann 94

{lot.title}
40
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1989(1989)

Litografi med håndkolorering
Lysmål: 59,5x67,5
Signert nede t.h.: Weidemann 89

Tilslag NOK 9 500
{lot.title}
41
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1983(1983)

Litografi
Lysmål: 48,5x63
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 83

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
42
Widerberg, Frans(1934-2017)Stall 1957(1957)

Xylografi trykket på tynt gulhvitt papir
Arket: 35+8x36,5+24 Trykkflate: 13x18
Signert nede t.h.: Frantz W.

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
43
Widerberg, Frans(1934-2017)Møte (Værhode) 1957(1957)

Xylografi
Trykkflate: 13x18
Signert og datert nede t.v.: Frantz W 57

Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
44
Widerberg, Frans(1934-2017)Himmelkropper(1978)

Litografi
Arket: 90x63 Trykkflate: 80x60
Signert med blyant nede t.v.: Frans Widerberg

NOK 10 000–12 000USD 1 300–1 500EUR 1 100–1 300
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
45
Widerberg, Frans(1934-2017)Svevende(1988)

Litografi med håndkolorering
Arket: 90x64 Trykkflate: 80x60
Signert med blyant nede t.v.: Frans W

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
46
Widerberg, Frans(1934-2017)Svevere 1982(1982)

Akvarell på papir
Arket: 57x76
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: Frans Widerberg 30 7 82 FW

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
47
Widerberg, Frans(1934-2017)Pike med hund(1982)

Litografi
Arket: 61x41 Trykkflate: 58x40

{lot.title}
48
Widerberg, Frans(1934-2017)Tids-horisont(1990)

Litografi
Arket: 64x90 Trykkflate 60x80

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
49
Widerberg, Frans(1934-2017)Gjennomhopper(1984)

Litografi
Lysmål: 66x48
Signert med blyant nede t.h.: Frans W

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
50
Widerberg, Frans(1934-2017)Løpende III(1990)

Litografi
Arket: 45x32
Signert nede t.v.: Frans W

NOK 8 000USD 1 000EUR 900
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
51
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter

Litografi
Lysmål: 32x41
Signert med blyant nede t.v.: Frans

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
52
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Gullfisk 1990(1990)

Blandingsteknikk og collage på papir
37,5x56
Signert og datert nede t.h.: BM 90

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
53
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Komposisjon 1990(1990)

Lysmål: 25x28

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
54
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Gartnerens barn 1990(1990)

Lysmål: 27,5x26

{lot.title}
55
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 1984(1984)

Fargelitografi, lysmål
54x41 Motivet: 52x41
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 84

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
56
Chagall, Marc(1887-1985)Vase aux Amoureux (1959)

Litografi
20,5x32
Signert nede t.h.: Marc Chagall

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
57
Manessier, Alfred(1911-1993)Komposisjon

Litografi
Arket: 50x65 Motivet: 43,5x59
Signert nede t.h.: Manessier

Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
58
Wold, Roar(1926-2001)To fugler i flukt

Litografi
Arket: 59x44 Motivet: 55x40,5
Signert nede t.h.: Roar Wold

NOK 3 000USD 400EUR 300
{lot.title}
59
Ransve, Bjørn(1944-)Speilingsserien (grønn - svart) 1987(1987)

Fargelitografi
Motivet: 60x80
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: pt. Bjørn Ransve 1987

{lot.title}
60
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Løvetann og norsk flagg 1979(1979)

Fotografi
47x46,5
Signert og datert nede t.h.: Kjartan 1979

Tilslag NOK 5 500
{lot.title}
61
Nupen, Kjell(1955-2014)Horisont

Litografi med tekst og bilder innbundet i bok
Bokens format: 43x32 cm.
Bare signert på siste side der det står hva boken inneholder på fransk.

{lot.title}
62
Jørgensen, Knut(1937-1991)Godaften mitt navn er Edvard Munch 1974(1974)

Radering, lysmål
61x81
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1974

Tilslag NOK 6 500
{lot.title}
63
Nerdrum, Odd(1944-)Turid

Litografi
Motiv: 48x32
Signert nede på midten: Nerdrum.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
64
Nerdrum, Odd(1944-)Spedbarn

Porselen
L: 39,5 cm
Signert: Nerdrum

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
65
Nerdrum, Odd(1944-)Følgesvenn

Litografi
Motivet: 41x31
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
66
Gude, Nils(1859-1908)To kvinner i en hage 1879(1879)

Olje på lerret
40,5x60
Signert og datert nede t.h.: Nils Gude. 1879.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
67
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie av en ku 1895(1895)

Olje på plate
33,5x27
Signert og datert nede t.h.: CS. 95-

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
68
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap 1885(1885)

Olje på lerret
47x76
Signert og datert og stedsbestemt nede t.v.: A: Askevold. Näröfjord. 1885.

NOK 30 000–40 000USD 3 800–5 000EUR 3 300–4 400
{lot.title}
69
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap 1888(1888)

Olje på lerret
46x72
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. Ddf. 1888.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
70
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fiskere på vei hjem

Olje på lerret
33,5x63
Signert nede t.h.: N. Ulfsten

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
71
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Elvelandskap med hus 1908(1908)

Olje på lerret
100x70
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl. 08

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
72
Krohg, Christian(1852-1925)Studie av stående kvinne

Olje på plate
23x12,5
Antagelig signert på baksiden av platen: C Krohg

{lot.title}
73
Elevarbeid Krohg, Christian (1852-1925)Musikanter, studie til Totalistenes søndagsutflukt (elevarbeid)(Ca 1912-13)

Olje på papir, oppklebet på plate
25,5x30,5
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
74
Wentzel, Gustav(1859-1927)Furu i vinterlandskap, Nord-Gudbrandsdalen

Olje på plate
26,5x42
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
75
Wentzel, Gustav(1859-1927)Strikkende kone i interiør

Olje på lerret
50x68
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel.

{lot.title}
76
Sømme, Jacob(1862-1940)Strikkende kone 1890(1890)

Olje på lerret
60x40
Signert og datert nede t.h.: Jacob Sömme 1890

{lot.title}
77
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Sjøfugler på svaberg

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.v.: Th Holmboe

NOK 12 000–16 000USD 1 500–2 000EUR 1 300–1 800
Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
78
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Flyvende måker 1898(1898)

Olje på lerret
70x89
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1898

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
79
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Flyvende skarv 1902(1902)

Olje på lerret
45x67
Signert og datert nede t.h.: Holmboe 1902

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
80
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap, furu i måneskinn

Olje på lerret
100x117
Signert nede t.v. og t.h.: Th Holmboe

NOK 15 000USD 1 900EUR 1 700
Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
81
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Frognerkilen 1911(1911)

Olje på lerret
65x123
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1911

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
82
Heiberg, Jean(1884-1976)Mannsportrett 1907(1907)

Olje på lerret
100x79
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 07

{lot.title}
83
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Småbygate, Kragerø 1917(1917)

Olje på lerret
65x60
Signert og datert nede t.h.: WW 1917

Tilslag NOK 6 500
{lot.title}
84
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med svart sjal

Olje på lerret
53,5x47,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
85
Aulie, Reidar(1904-1977)Barn på strand

Olje på plate
33x46
Signert nede t.h.: Aulie

{lot.title}
86
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Hode av en sjiraff 1933(1933)

Olje på lerret
37,5x46
Signert og datert oppe t.v.: Ridley Borchgrevink. - 33.

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
87
Hagen, Else(1914-2010)Norsk stilleben med Arbeiderbladet 1948(1948)

Olje på plate
48,5x54
Signert og datert nede t.v.: E.H.48.

{lot.title}
88
Rittun, Thorstein(1929-2018)Fugleskremsel 1957(1957)

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.v.: Thorstein Rittun 1957

{lot.title}
89
Aas, Nils(1933-2004)Henrik Ibsen(1979)

Bronse
H: 46 cm
Usignert

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
90
Sundbye, Nina(1944-)Harlekin

Bronse
H: 28,5 cm
Signert på plinten: Nina Sundbye

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
91
Glaser, Curt(1879-1944)Edvard Munch(1918)

Bok med bibliofilutgave av Mannshode, Woll 277
26x19,5

Tilslag NOK 4 500

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her