Akvarell på tykt, beige papir
23,5x30,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Th. Kittelsen - Skaatö 5/2-90.
NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 800EUR 2 200–3 300
Akvarell på tykt, beige papir
23,5x30,5
Blyant og tusj på papir
Lysmål: 17x53
Usignert
Fettstift på beige papir, oppklebet på papp
Arket: 41,5x53
Signert og datert med blyant nede t.h.: L. Karsten -14
Blyant på papir, lysmål
13,5x22
Signert nede t.h.: NA
Litografi
Lysmål: 64x51
Signert og datert nede t.h.: Erik Werenskiold 1930
Litografi, oppfrisket med blyant på papir
32x28
Usignert
Penn på papir
21x15,5
Signert nede på midten: EW
Blyant og penn på papir, lysmål
17,5x13
Signert og datert nede t.h.: EW 1901
Penn og fargeblyant på papir, lysmål
7x34
Signert og datert nede t.h.: EW 1902
Penn på papir
10-17,5x12,5-22
Usignert
Litografi
Motivet: 556x393 mm
Signert nede t.h.: R. Nesch.
Pastell
Arket: 29,5x41,8
Signert og påtegnet nede t.h.: Nesch til Frk. Lillemor
Trykkplate i metall med applikasjoner i metall
38,5x44
Usignert
Olje på lerret
38x52
Signert nede t.h.: Nesch
Blyant og fargeblyant på papir
27x21
Olje på plate
22x16
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 1954
Xylografi på tynt japanpapir
Motivet: 37,5x28
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -48
Gouache på tykt velinpapir
Arket: 30,5x43 cm.
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg 1956
Olje på papir, oppklebet på lerret
35x27
Stempel nede t.h.: Vente Gondouin
Akvarell
Lysmål: 21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79
Akvarell
Lysmål: 20,5x28
Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 20x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -79
Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 19,5x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -80
Akvarell på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: K. F. -79
Akvarell på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: K. F. 82
Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 20x29
Serigrafi
Lysmål: 52x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
51x68,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Brun og svart tusj på middels tynt, beige papir
Arket: 33x22
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -45
Litografi
Arket: 56,5x76 mm Motivet: 46x66,5 mm
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Serigrafi trykket i svart med håndkolorering
Arket: 45,5-46,3x31 Motivet: 40x23
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Raderinger
Fra 20x15 til 24x15
14 stk. Alle signert i platen. Alle signert og datert med blyant nede t.h.: HS 84
Litografi
Arket: 74,5x59 Motivet: 74,5x59
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas
Litografi
37x49
Olje på papir
21,5x26
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 58.
Tempera på papir
Lysmål: 32x40
Signert og datert nede t.h.: Weidemann - 81. Påtegnet med dedikasjon, signert og datert nede t.h.: Til Erling fra Jakob 20/10 -81
Akvarell på papir
34x24,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65
Mappe med to signerte og nummererte litografier. Seks nummererte fargereproduksjoner. J.M. Stenersens Forlag.
Arket: 76,5x64 og 64x76,5
Signert med blyant nede t.h.: Weidemann
Litografi
Arket: 56x38
Signert og datert med blå blyant nede t.h.: Weidemann 94
Litografi med håndkolorering
Lysmål: 59,5x67,5
Signert nede t.h.: Weidemann 89
Litografi
Lysmål: 48,5x63
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 83
Xylografi trykket på tynt gulhvitt papir
Arket: 35+8x36,5+24 Trykkflate: 13x18
Signert nede t.h.: Frantz W.
Xylografi
Trykkflate: 13x18
Signert og datert nede t.v.: Frantz W 57
Litografi
Arket: 90x63 Trykkflate: 80x60
Signert med blyant nede t.v.: Frans Widerberg
Litografi med håndkolorering
Arket: 90x64 Trykkflate: 80x60
Signert med blyant nede t.v.: Frans W
Akvarell på papir
Arket: 57x76
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: Frans Widerberg 30 7 82 FW
Litografi
Arket: 61x41 Trykkflate: 58x40
Litografi
Arket: 64x90 Trykkflate 60x80
Litografi
Lysmål: 66x48
Signert med blyant nede t.h.: Frans W
Litografi
Arket: 45x32
Signert nede t.v.: Frans W
Litografi
Lysmål: 32x41
Signert med blyant nede t.v.: Frans
Blandingsteknikk og collage på papir
37,5x56
Signert og datert nede t.h.: BM 90
Lysmål: 25x28
Lysmål: 27,5x26
Fargelitografi, lysmål
54x41 Motivet: 52x41
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 84
Litografi
20,5x32
Signert nede t.h.: Marc Chagall
Litografi
Arket: 50x65 Motivet: 43,5x59
Signert nede t.h.: Manessier
Litografi
Arket: 59x44 Motivet: 55x40,5
Signert nede t.h.: Roar Wold
Fargelitografi
Motivet: 60x80
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: pt. Bjørn Ransve 1987
Fotografi
47x46,5
Signert og datert nede t.h.: Kjartan 1979
Litografi med tekst og bilder innbundet i bok
Bokens format: 43x32 cm.
Bare signert på siste side der det står hva boken inneholder på fransk.
Radering, lysmål
61x81
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1974
Litografi
Motiv: 48x32
Signert nede på midten: Nerdrum.
Porselen
L: 39,5 cm
Signert: Nerdrum
Litografi
Motivet: 41x31
Signert nede t.h.: Nerdrum.
Olje på lerret
40,5x60
Signert og datert nede t.h.: Nils Gude. 1879.
Olje på plate
33,5x27
Signert og datert nede t.h.: CS. 95-
Olje på lerret
47x76
Signert og datert og stedsbestemt nede t.v.: A: Askevold. Näröfjord. 1885.
Olje på lerret
46x72
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. Ddf. 1888.
Olje på lerret
33,5x63
Signert nede t.h.: N. Ulfsten
Olje på lerret
100x70
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl. 08
Olje på plate
23x12,5
Antagelig signert på baksiden av platen: C Krohg
Olje på papir, oppklebet på plate
25,5x30,5
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på plate
26,5x42
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel
Olje på lerret
50x68
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel.
Olje på lerret
60x40
Signert og datert nede t.h.: Jacob Sömme 1890
Olje på lerret
50x65
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
70x89
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1898
Olje på lerret
45x67
Signert og datert nede t.h.: Holmboe 1902
Olje på lerret
100x117
Signert nede t.v. og t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
65x123
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1911
Olje på lerret
100x79
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 07
Olje på lerret
65x60
Signert og datert nede t.h.: WW 1917
Olje på lerret
53,5x47,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på plate
33x46
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på lerret
37,5x46
Signert og datert oppe t.v.: Ridley Borchgrevink. - 33.
Olje på plate
48,5x54
Signert og datert nede t.v.: E.H.48.
Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.v.: Thorstein Rittun 1957
Bronse
H: 46 cm
Usignert
Bronse
H: 28,5 cm
Signert på plinten: Nina Sundbye
Bok med bibliofilutgave av Mannshode, Woll 277
26x19,5