Auksjon torsdag 15. oktober 2020 kl 18:00
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)
Un univers 1960

Olje og metallfolie på lerret
112,5x145,5
Signert og datert nede t.v.: Bergman 1960

Nummer i catalogue raisonné over kunstnerens arbeider, ref. Fondation Hartung/Bergman: No15-1960 Un Univers.

Proveniens:

Salgsutstilling Galerie de France, "Anna Eva Bergman", 3, Faubourg Saint-Honoré, Paris, 30. mars-29. april 1962, avbildet i katalogen med tittel: "No 15 1960 Un univers".

Vurdering
NOK 600 000–700 000USD 62 600–73 100EUR 53 800–62 800

Auksjonert torsdag 15. oktober 2020 kl 18:00

Tilslag NOK 660 000

LITTERATUR: Ole Henrik Moe: Anna-Eva Bergman Liv og verk/Vie et oeuvre, Oslo 1990, maleriet "Un univers", avbildet s. 136 på staffeli ved siden av kunstneren, foto med tittel: I sitt atelier i Paris/Dans son atelier à Paris 1960.