Kunst på papir m.m.

Auksjon torsdag 10. desember 2020 kl 18:00

Nettauksjon

Visning 5.-10. desember i våre lokaler, Gamle Logen.

Johannessen, Erik Harry (1902-1980)
Pyromanen 1934

Tresnitt trykket på tynt japanpapir
Arket: 60,5x52 cm. Motivet: 60,5x51 cm.
Signert og med senere datering nede t.h. på en bakplate: Erik Harry Johannessen. 1949.

Påtegnet i platen nede t.v.: Enerett Pyromanen Påtegnet med tittel, nummerert og datert nede t.v. på en bakplate: "Pyromanen" 2/15. 1934. Antagelig utført i 1934 og solgt eller gitt i gave i 1949.

Auksjonert torsdag 10. desember 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 10 000