Auksjon torsdag 10. desember 2020 kl 18:00

Kunst på papir m.m.

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Komposisjon 1969
1
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1969(1969)

Serigrafi
Lysmål: 66x56
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
2
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 52x47
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
3

Serigrafi
Lysmål: 57x44,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
4

Serigrafi
Lysmål: 45x65
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
5

Serigrafi
Lysmål: 65x49
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
6

Serigrafi
Lysmål: 71x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
7

Serigrafi
Lysmål: 73x53
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
8

Serigrafi
Arket: 80x60 cm Motivet: 70x51 cm
Signert nede t.h.: Gunnar S

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
9
Isern, Ramón(1914-1989)Komposisjon

Olje på plate
69x29
Signert nede t.h.: Isern

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
10

Litografi
Lysmål: 30x11
Signert nede t.h.: Isern

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
11

Litografi
Lysmål: 27x17
Signert nede t.h.: Isern

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
12

Litografi
Lysmål: 34x19
Signert nede t.h.: Isern

Vurdering
NOK 1 000–1 500
13

Litografi
Lysmål: 49x33
Signert nede t.h.: Isern

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 400
Komposisjon 1987
14
Isern, Ramón(1914-1989)Komposisjon 1987(1987)

Serigrafi
Lysmål: 43x37
Signert og datert nede t.h.: Isern 87

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 800
15

Olje på papir
40x22
Signert nede t.v.: Isern

Vurdering
Tilslag
NOK 6 300
Komposisjon 1961
16
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Komposisjon 1961(1961)

Litografi
Arket: 25x17,5 cm.
Signert og datert nede t.h.: H Lj -61

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
17
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 38x26
Signert nede t.h.: Halvdan Ljøsne

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Studie 1947
18
Haukeland, Arnold(1920-1983)Studie 1947(1947)

Blyant og akvarell på papir
Lysmål: 50x35,5
Signert, datert og på tegnet med tittel nede t.h.: Studie -47 Arnold Haukeland.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Lysluggen Augustin, rødtoppen Killian og den moralske verdensorden
19
Nesch, Rolf(1893-1975)Lysluggen Augustin, rødtoppen Killian og den moralske verdensorden(1921)

Litografi
Lysmål: 31x42/42x31 Arket på nr 13 er målt: 36,3-37x49,5-51,5
Alle signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Hane 1954
20
Nesch, Rolf(1893-1975)Hane 1954(1954)

Fargemetalltrykk på tykt hvitt papir
Arket: 64,5x51 cm. Motivet: 59,7x41,8 cm.
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Trykkplate til Fjellvann
21
Nesch, Rolf(1893-1975)Trykkplate til Fjellvann(1941-42)

Metall og metallbiter satt på en metallplate
45x60
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
22
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon(1972)

Litografi
Arket: 77x37
Signert nede t.h.: Miró.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Le Torero Blessé 1956
23
Picasso, Pablo(1881-1973)Le Torero Blessé 1956(1956)

Litografi
Lysmål: 41x51 Arket: 50x63,5
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Opus Tamaris
24
Mortensen, Richard(1910-1993)Opus Tamaris

Serigrafi
Lysmål: 37x50
Signert nede t.h.: Mortensen

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 700
Kunstnerens søster
25
Riis, Bendik(1911-1988)Kunstnerens søster

Olje på lerret
69x100
Usignert

Vurdering
Gutteportrett 1942
26
Riis, Bendik(1911-1988)Gutteportrett 1942(1942)

Olje på plate
99x62
Signert og datert oppe t.v.: November 1942 Bendik Riis.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Landskap fra Norge. Fjell
27
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap fra Norge. Fjell

Olje på plate
24x33
Signert nede på midten: Bendik Riis

Vurdering
Bølga 1968
28
Kleiva, Per(1933-2017)Bølga 1968(1968)

Serigrafi
Lysmål: 61,5x62 Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Vurdering
Tilslag
NOK 31 500
Flagget 1968
29
Kleiva, Per(1933-2017)Flagget 1968(1968)

Serigrafi
Lysmål: 66,5x60,6 Motivet: 51x52

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Amerikanske sommarfuglar 1971
30
Kleiva, Per(1933-2017)Amerikanske sommarfuglar 1971(1971)

Serigrafi, lysmål
98,5x74 Arket: 100x75
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -71.

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 155 000
Midtsommernatt 1994
31
Kleiva, Per(1933-2017)Midtsommernatt 1994(1994)

Serigrafi
76x56
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -94

Vurdering
Tilslag
NOK 8 200
Stans bombingen - Hvem eier morgendagen 1972
32
Lind, Victor(1940-)Stans bombingen - Hvem eier morgendagen 1972(1972)

Serigrafi
Lysmål: 75,5x51,5
Signert og datert nede t.h.: Victor Lind -72

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Brudebuketten 1982
33
Lind, Victor(1940-)Brudebuketten 1982(1982)

Litografi
Lysmål: 67x52
Signert og datert nede t.h.: Victor Lind -82

Vurdering
Seilbåt 1986
34
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Seilbåt 1986(1986)

Olje og metallfolie på papir
12x16
Signert og datert nede t.h.: AEB 1986

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Seilbåt
35
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Seilbåt

Olje og metallfolie på papir
12x14,4
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
G 31-1958 Klipper
36
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)G 31-1958 Klipper(1958)

Radering
Lysmål: 37,5x52
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 8 400
G 8-1953 Ni eksplosive former
37
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)G 8-1953 Ni eksplosive former(1953)

Radering
Lysmål: 43x37,5
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 17 200
G 17-1954 Agressive former
38
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)G 17-1954 Agressive former(1954)

Radering
Lysmål: 38,5x29
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 20 200
G 32-1958 Båt
39
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)G 32-1958 Båt(1958)

Radering
Lysmål: 38x53
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 20 200
G 33-1958 Ringel-Univers
40
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)G 33-1958 Ringel-Univers(1958)

Radering
Lysmål: 44x36
Signert nede t.h.: AE Bergman.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
G 28-1958 Plante
41
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)G 28-1958 Plante(1958)

Radering
Lysmål: 53x21

Vurdering
Tilslag
NOK 6 200
Komposisjon 1975
42
Widerberg, Frans(1934-2017)Komposisjon 1975(1975)

Litografi
Lysmål: 46x55
Signert i stenen nede t.v.: Frans W
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Frans Widerberg lito 1975

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
To par
43
Widerberg, Frans(1934-2017)To par

Litografi, lysmål
84,5x60,5 Motivet: 80x59
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 4 000–7 000
Tilslag
NOK 13 500
Vandrer
44
Widerberg, Frans(1934-2017)Vandrer

Litografi, lysmål
61,5x82 Motivet: 59,5x79,5

Vurdering
NOK 4 000–7 000
Tilslag
NOK 8 700
Søstre
45
Widerberg, Frans(1934-2017)Søstre(1978)

Litografi, lysmål
69x53,5 Motivet: 67x51

Vurdering
NOK 4 000–7 000
Tilslag
NOK 9 400
To hester Ekelylandskap
46
Widerberg, Frans(1934-2017)To hester Ekelylandskap(1978)

Litografi, lysmål
34,5x45 Motivet: 33x43

Vurdering
NOK 4 000–7 000
Tilslag
NOK 5 200
Rytter/vinget mann
47
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter/vinget mann

Litografi, lysmål
53x40 Motivet: 49x38

Vurdering
NOK 4 000–7 000
Tilslag
NOK 5 400
Mann vinget
48
Widerberg, Frans(1934-2017)Mann vinget

Litografi, lysmål
34,5x51 Motivet: 32x49

Vurdering
NOK 4 000–7 000
Tilslag
NOK 5 200
49
Widerberg, Frans(1934-2017)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 41x30
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 4 400
Liggende kvinneakt 1938
50
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende kvinneakt 1938(1938)

Blyant på papir, lysmål
19x26
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -38

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Kvinnefigurer 1938
51
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnefigurer 1938(1938)

Tusj på papir, lysmål
26x35
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell - 38

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Sittende kvinne med hosebånd 1942
52
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinne med hosebånd 1942(1942)

Tusj på papir, lysmål
29,5x22,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -42

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 4 900
Drivhuset 1979
53
Fjell, Kai(1907-1989)Drivhuset 1979(1979)

Akvarell på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -79

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Ung mor 1980
54
Fjell, Kai(1907-1989)Ung mor 1980(1980)

Akvarell på papir
20x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 80

Vurdering
Pikehode
55
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode(1987)

Litografi
Lysmål: 68x52
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 111 000
Menneske
56
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske(1984)

Serigrafi, lysmål
51x65
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 10 000
Pike med blomst
57
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med blomst(1981)

Litografi, lysmål
66x51
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 10 000
Vinternatt
58
Fjell, Kai(1907-1989)Vinternatt(1982)

Litografi
Lysmål: 67x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Dansen 2001
59
Røtterud, Bjarne(1929-2011)Dansen 2001(2001)

Serigrafi
Arket: 76x56,5
Signert og datert nede t.h.: Bj. Røtterud 2001

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Blå natt 2002
60
Røtterud, Bjarne(1929-2011)Blå natt 2002(2002)

Serigrafi
Arket: 61x47
Signert og datert nede t.h.: Bj. Røtterud -02

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Linedanser 2002
61
Røtterud, Bjarne(1929-2011)Linedanser 2002(2002)

Serigrafi
Arket: 61x47

Vurdering
Tilslag
NOK 2 100
62
Opdahl, Ørnulf(1944-)Komposisjon(1994)

Litografi
56x76
Signert nede t.h.: Opdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
63
Opdahl, Ørnulf(1944-)Komposisjon

Litografi
Arket: 72x52
Signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 3 100
64

Litografi
Arket: 72x52

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
65

Litografi
Arket: 72x52

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
66

Litografi
Arket: 72x52

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
67
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon

Litografi
Arket: 72x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
68

Litografi
Arket: 72x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
69

Litografi
Arket: 72x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
70

Litografi
Arket: 72x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
71

Litografi
Arket: 72x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon 1994
72
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1994(1994)

Litografi
56x76
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -94

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
73
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Komposisjon

Litografi
76x56
Signert og datert nede t.h.: JMHR

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
74
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Komposisjon(1994)

Litografi
76x56
Signert nede t.h.: JMHR.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
75
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Komposisjon(1994)

Litografi
76x56
Signert nede t.h.: Kjell Erik Killi Olsen

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
76
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon(1994)

Litografi
76x56
Signert nede t.v.: K Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
77

Tresnitt, litografi
76x56
Signert nede t.v.: K Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
78
Furuholmen, Magne(1962-)Komposisjon(1994)

Tresnitt
76x56
Signert nede t.h.: Magne F.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
79

Tresnitt
76x56
Signert nede t.h.: Magne F.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Før vielsen i Uspenskij, Helsinki 1965
80
Kivijärvi, Kåre(1938-1991)Før vielsen i Uspenskij, Helsinki 1965(1991)

Foto
Lysmål: 38x60
Signert og datert nede t.h.: Kåre Kivijärvi 1991

Vurdering
Trålergaster, Svaldbardbanken 1959
81
Kivijärvi, Kåre(1938-1991)Trålergaster, Svaldbardbanken 1959(1991)

Foto
Lysmål: 75x80 Motiv: 80x95

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Uten tittel 1989
82
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel 1989(1989)

Foto
Lysmål: 39x26
Usignert

Vurdering
Vinterregn
83
Tveter, Kåre(1922-2012)Vinterregn

Olje på lerret
65x80
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Vinter
84
Tveter, Kåre(1922-2012)Vinter

Litografi med håndkolorering
Lysmål: 52x67

Vurdering
Tilslag
NOK 5 600
Komposisjon 1994
85
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Komposisjon 1994(1994)

Litografi
76x56
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen -94

Vurdering
Fra Garman og Worse 1997
86
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Fra Garman og Worse 1997(1997)

Litografi
Arket: 72x52
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 97

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
Fra Garman og Worse 1997
87

Akvarell på papir
Arket: 71x52

Vurdering
Trilogi: På jakt etter den tapte tid I, På jakt etter den tapte tid II, På jakt etter den tapte tid III
88
Strand, Svein(1934-2020)Trilogi: På jakt etter den tapte tid I, På jakt etter den tapte tid II, På jakt etter den tapte tid III(1982)

Fargelitografi
Lysmål: 64x47,5, 46x69, 64x47,5
Signert nede t.h.: Svein Strand

Vurdering
Kvinneakt
89
Nerdrum, Odd(1944-)Kvinneakt

Litografi
Arket: 90,5x63 cm Motivet: 65x50 cm
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 000
Mountain of the Mind I
90
Heske, Marianne(1946-)Mountain of the Mind I

Videolitografi
56x76
Signert og datert nede t.h.: Marianne Heske

Vurdering
Tilslag
NOK 2 900
Mountain of the Mind I
91
Heske, Marianne(1946-)Mountain of the Mind I(1994)

Videolitografi
56x76
Signert nede t.h.: Marianne Heske

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
92
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 56x76
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 200
Komposisjon 1994
93
Breivik, Bård(1948-2016)Komposisjon 1994(1994)

Tresnitt
56x76
Signert og datert nede t.h.: Bård Breivik. 94.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Oppstilling med flasker og frukt
94
Bolling, Svein(1948-)Oppstilling med flasker og frukt

Gouache på papir
Lysmål: 24x33
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
Tilslag
NOK 6 100
95
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Akryl og kullstift på papir
Arket: 75x102
Signert nede t.h.: Sitter

Vurdering
NOK 22 000–25 000
Tilslag
NOK 22 000
96
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon(1994)

Litografi
76x56
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
97
Hestvold, Thomas(1957-)Komposisjon(1994)

Tresnitt
76x56
Signert og datert nede t.h.: Thomas Hestvold

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
Princess Footsteps
98
Jenssen, Olav Christopher(1954-)Princess Footsteps(1994)

Litografi
Lysmål: 73x55
Signert nede t.h.: Olav Christopher

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
99
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon(1994)

Litografi
56x76
Signert nede t.h.: Jens Johannesen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
100

Litografi
76x56
Signert nede t.h.: Jens Johannessen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
Menneskedrage
101
Johannessen, Jens(1934-)Menneskedrage(1975)

Linosnitt på japanpapir
Arket: 55,5x37,5 cm. Motivet: 49x35,5 cm.
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 900
Komposisjon med figurer
102
Matta, Roberto(1911-2002)Komposisjon med figurer

Serigrafi, lysmål
35,5x46 Motivet: 32,5x43,5 Arket: 41x52
Signert nede t.h.: RME

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
103
Warsinski, Richard(1937-1996)Komposisjon

Olje på papir
Lysmål: 98x87
Signert nede t.v.: Warsinski

Vurdering
Nisser på farten
104
Egedius, Halfdan(1877-1899)Nisser på farten

Blyant og akvarell på papir, oppklebet på papp
42,5x34
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Kvinne ved rokk 1870
105
Berg, Hans Johan Frederik(1813-1874)Kvinne ved rokk 1870(1870)

Akvarell
Lysmål: 33x49
Signert og datert nede t.h.: N H Berg 1870

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Fra Akershusvollen, aften
106
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fra Akershusvollen, aften(1925)

Radering
Lysmål: 39x49 Motivet: 20,8x29,2
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Tøvær
107
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær(1901)

Fargeradering
Lysmål: 49x60
Signert nede t.h.: Fris Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Victors 1914-1918
108
Lund, Henrik(1879-1935)Victors 1914-1918

Litografi
56x44
Alle signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
NOK 10 000
Lassokaster
109
Savio, John(1902-1938)Lassokaster

Tresnitt
Arket: 25,5x35 Motivet: 20,9x30,3
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Pyromanen 1934
110
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Pyromanen 1934(1934)

Tresnitt trykket på tynt japanpapir
Arket: 60,5x52 cm. Motivet: 60,5x51 cm.
Signert og med senere datering nede t.h. på en bakplate: Erik Harry Johannessen. 1949.

Vurdering
NOK 10 000
Byggingen av Oslo Rådhus
111
Krohg, Per(1889-1965)Byggingen av Oslo Rådhus

Tusj og gouache, collage på papir, oppklebet på papp
45,5x76,5
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Drikkekanne
112
DrikkekanneDrikkekanne(Ca. 1740)

Sølv
H: 18 cm.
Mester: Niels Andersen Wibe (1682-etter 1760), virksom i Larvik ca. 1711-1743(?).

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fugl 1964
113
Winge, Sigurd(1909-1970)Fugl 1964(1964)

Stein og glass montert på finérplate
38,5x47,5
Signert, påtegnet med dedikasjon og datert nede t.v.: Til Hill 30-9 64 Fra EH SW 64 (EH er Else Hagen).

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Bestefar spiller munnharpe 1874
114
Bergslien, Knud(1827-1908)Bestefar spiller munnharpe 1874(1874)

Olje på lerret
56,5 x 50,5
Signert og datert nede t.h.: K Bergslien 1874

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Engstelig ventende 1897
115
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Engstelig ventende 1897(1897)

Olje på lerret
60x90
Signert nede t.v.: Hjalmar Johnssen. 97.

Vurdering
Lodsen
116
Krohg, Christian(1852-1925)Lodsen

Olje på plate
34x26,5
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 40 000
En forundret dame
117
Krohg, Christian(1852-1925)En forundret dame

Olje på plate
46,5x34
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Et nødskudd
118
Elevarbeid Krohg, Christian (1852-1925)Et nødskudd

Olje på plate
40x31
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Seilskute ved kyst 1919
119
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1919(1919)

Olje på lerret
64x120
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1919.

Vurdering
NOK 50 000
Seilbåt og robåt med fiskere 1914
120
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilbåt og robåt med fiskere 1914(1914)

Olje på lerret
27x46
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1914

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Seiltørk 1886
121
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seiltørk 1886(1886)

Olje på lerret
31x42,5
Signert nede t.v.: Lauritz Haaland 86.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Marine 1890
122
Haaland, Lauritz(1855-1938)Marine 1890(1890)

Olje på lerret
55x86
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland 90.

Vurdering
Dampbåt ved forreven kyst 1900
123
Haaland, Lauritz(1855-1938)Dampbåt ved forreven kyst 1900(1900)

Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1900.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Bævra og Galhø 1922
124
Munthe, Gerhard(1849-1929)Bævra og Galhø 1922(1922)

Akvarell på papir
Lysmål: 43x34
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Bævra og Galhö. 1922.

Vurdering
Vinterlandskap med hjort, ettermiddagslys 1888
125
Munthe, Ludvig(1841-1896)Vinterlandskap med hjort, ettermiddagslys 1888(1888)

Olje på lerret
73x103
Signert og datert nede t.v.: L Munthe. DC 1888

Vurdering
Gjetere på utsiktspunkt 1864
126
Askevold, Anders(1834-1900)Gjetere på utsiktspunkt 1864(1864)

Olje på lerret
36x51
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1864.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Kyr ved vanningssted 1899
127
Askevold, Anders(1834-1900)Kyr ved vanningssted 1899(1899)

Olje på lerret
48x70
Signert og datert nede t.h.: A Askevold Juli 1899

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Fra Vestkysten 1893
128
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fra Vestkysten 1893(1893)

Olje på lerret
40x67
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Elvelandskap, vinter 1897
129
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Elvelandskap, vinter 1897(1897)

Olje på lerret
32x42
Signert og datert nede t.h.: A. Singdahlsen. 1897

Vurdering
NOK 5 000
Vinterdag med gående mann
130
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Vinterdag med gående mann

Olje på lerret
39x63
Signert nede t.h.: A. Singdahlsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Veiviser
131
Ender, Axel(1853-1920)Veiviser

Olje på lerret
49x73
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Hjørungfjord
132
Thurmann, Peder Cappelen(1839-1919)Hjørungfjord

Olje på lerret
42x69
Signert og stedsbestemt nede t.h.: P Thurmann Hjørungfjord

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 100
Fisker ved elv
133
Barlag, Philip(1840-1913)Fisker ved elv

Olje på lerret
95x63
Signert nede t.h.: Barlag.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Vinterlandskap med sittende hare
134
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterlandskap med sittende hare

Olje på lerret
45x60
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Fra Lom
135
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fra Lom

Olje på plate
23x41,5
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Vurdering
Leker
136
Aulie, Reidar(1904-1977)Leker

Olje på lerret
52x38
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Fyr 1941
137
Aulie, Reidar(1904-1977)Fyr 1941(1941)

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Aulie -41

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Fra Fisketorget i Bergen
138
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra Fisketorget i Bergen

Olje på plate
37x46
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Kvinne lesende avis
139
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne lesende avis

Olje på lerret
85x75
Signert nede t.h.: A. K.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Bekkefar 1923
140
Jorde, Lars(1865-1939)Bekkefar 1923(1923)

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 23

Vurdering
Sittende kvinne
141
Durban, Arne(1912-1993)Sittende kvinne

Bronse
H: 33 cm.
Signert nede: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 39 000
Kystlandskap, Nordland 1905
142
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap, Nordland 1905(1905)

Olje på lerret
54x73
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1905

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
Skogslandskap 1917
143
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skogslandskap 1917(1917)

Olje på lerret
93x70
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1917

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kystlandskap
144
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap

Olje på lerret
67x55
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 500
Gamle oliventrær
145
Anderson, Yngve(1892-1981)Gamle oliventrær

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.v.: Yngve Anderson

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 100
Hjem fra Sverige etter forhandlingene 1905
146
Bloch, Andreas(1860-1917)Hjem fra Sverige etter forhandlingene 1905

Lavering
Lysmål: 35x50
Signert nede t.v.: A Bloch

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Torsk
147
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Torsk

Olje på lerret
43x52
Signert nede t.v.: BF

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Badende, studie
148
Urdal, Atle(1913-1988)Badende, studie

Olje på lerret
55x27
Signert nede t.v.: A. Urdal

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Portrett av Wilhelm Wetlesen 1917
149
Deberitz, Per(1880-1945)Portrett av Wilhelm Wetlesen 1917(1917)

Olje på lerret
66x58
Signert og datert nede t.v.: P D 17

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Høstmotiv
150
Schultz, Alexander(1901-1981)Høstmotiv

Olje på lerret
65,5x81,5
Signert nede t.h.: A. Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Komposisjon 1980
151
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980(1980)

Gouache på papir
Arket: 25x38 Lysmål: 24x37
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 600
Høst i Rondane 1964
152
Weiglin, Egil(1917-1997)Høst i Rondane 1964(1964)

Olje på plate
23x35
Signert og datert nede t.v.: Weiglin -64.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 300
Blue sky surrounding cloud 2003
153
Sture, David(1950-2020)Blue sky surrounding cloud 2003(2003)

Olje på lerret
155x116
Signert og datert nede t.h.: DS 03

Vurdering
Dukker 1993
154
Ebbing, Janicke(1957-)Dukker 1993(1993)

Blandingsteknikk og collage i blant annet tekstil og keramikk
125x60
Signert nede t.h.: J.E 93

Vurdering
Seilduk nr 3 2000
155
Wyller, Sverre(1953-)Seilduk nr 3 2000(2000)

Akryl på lerret
89x114,5
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Sverre Wyller, Oslo 2000, Seilduk nr. 3.

Vurdering
Landskap, Geiranger 1930
Krantz, Nils(1886-1954)Landskap, Geiranger 1930(1930)

Olje på lerret
66,5x86,5
Signert og datert nede t.h.: Krantz - 30

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 600–4 800EUR 2 900–3 900

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på