Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Døende kvinne og Kvinneakt med to barn

Blyant på tynt papir
Arket: 33x27
Usignert

To skisser på samme ark. Ved døende kvinne er det skrevet med blyant av kunstneren noe utydelig: "Hun er död! udraabte han Joh. 643".

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert 1. juni – 10. juni

Vurdering
NOK 1 500–2 000

Tilslag NOK 2 700