Auksjon tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00

Kunst på papir mm

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Komposisjon 1981
1
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1981(1981)

Serigrafi
Lysmål: 86x86 Arket: 87x87
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. 81

Vurdering
Tilslag
NOK 32 500
2
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
62,5x73 Motivet: 60x70
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
3

Serigrafi
Lysmål: 64x75,5, Motivet: 59,5x70
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Komposisjon 1972
4
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972(1972)

Serigrafi
Lysmål: 78,5x60
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
5

Serigrafi
Arket: 48x67 Motivet: 40,5x53 Lysmål: 43x54,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
6

Serigrafi, lysmål
43x53,5 Motivet: 40,5x52
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Komposisjon 1969
7
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1969(1969)

Serigrafi, lysmål
59x49,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar. S. - 69.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Komposisjon 1969
8

Serigrafi på papir oppklebet på plate
Lysmål: 57x46,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 9 500
Komposisjon 1969
9

Serigrafi
Lysmål: 65x63

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
10

Serigrafi
Lysmål: 74x58
Signert og nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 10 000
11

Serigrafi
Lysmål: 74,5x58

Vurdering
NOK 10 000
12

Serigrafi
Lysmål: 68x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
13

Serigrafi
Lysmål: 66x49

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
14

Serigrafi
Lysmål: 73,5x58
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 7 100
Pelikan 1969
15
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Pelikan 1969(1969)

Serigrafi
Lysmål: 56x40,5

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Pelikan 1969
16

Serigrafi
Arket: 67x54,5

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Pelikan 1969
17

Serigrafi
Arket: 67x54,5

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Pelikan 1969
18

Serigrafi
Arket: 67x54,5

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Mannen med fruktfat 1953
19
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Mannen med fruktfat 1953(1953)

Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 53x40,5
Signert og datert oppe t.h.: Gunnar S. G -53

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
20

Serigrafi
Lysmål: 67x70
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
21

Serigrafi
Lysmål: 71x63, Motivet: 67x60,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1967
22
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1967(1967)

Serigrafi
Lysmål: 29x29, Motivet: 27x27
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -67.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Sort sol
23
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
Lysmål: 82x66, Motivet: 79x64 Arket: 103x74
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 152 000
24

Serigrafi
Lysmål: 51,5x46, Motivet: 49,8x45
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 8 000
25

Serigrafi, lysmål
47x51 Motivet: 45x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 000
26

Serigrafi, lysmål
60,5x45,5 Motivet: 58x43,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
27

Serigrafi, lysmål
80x65 Motivet: 77x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 500
28

Serigrafi
Lysmål: 55,5x43, Motivet: 52x41,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
29

Serigrafi
Arket: 78x64, Motivet: 62,5x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
30

Serigrafi, lysmål
74x59,5 Motivet: 71,5x57,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
31

Serigrafi, lysmål
81x65 Motivet: 78x62,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
32

Serigrafi
Lysmål: 57x45

Vurdering
Tilslag
NOK 8 600
33

Serigrafi, lysmål
57x44 Motivet: 55x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 000
34

Serigrafi, lysmål
72x52 Motivet: 69x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Flagget 1968
35
Kleiva, Per(1933-2017)Flagget 1968(1968)

Serigrafi
Lysmål: 66,5x60,6 Motivet: 51x52
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Flagget 1968
36
Kleiva, Per(1933-2017)Flagget 1968

Serigrafi
Lysmål: 53x53

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 500
Helsing til Ho Chi Minh 1969
37
Kleiva, Per(1933-2017)Helsing til Ho Chi Minh 1969(1969)

Serigrafi, lysmål
40x54 Motivet: 36x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -69

Vurdering
Tilslag
NOK 23 500
Helsing til Ho Chi Minh 1969
38

Serigrafi
Arket: 45x67, Motivet: 36x50

Vurdering
Tilslag
NOK 22 500
Haustvindar 1962
39
Kleiva, Per(1933-2017)Haustvindar 1962(1962)

Fargetresnitt 1962
Lysmål: 44x60
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -62

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Langsam 1964
40
Kleiva, Per(1933-2017)Langsam 1964(1964)

Tresnitt
Lysmål: 43,5x43,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -64.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Røde roser i Vietnam 1972
41
Lind, Victor(1940-)Røde roser i Vietnam 1972(1972)

Serigrafi
Arket: 83x54, Motivet: 77x47,5
Signert og datert nede t.v.: Victor Lind -72

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Pianisten Kjell  Bækkelund med rødt slips
42
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Pianisten Kjell Bækkelund med rødt slips(1968)

Fargeetsning
Lysmål: 62x52 Motivet: 60x50
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 000
Selvportrett med slips
43
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Selvportrett med slips(1990)

Tresnitt
Lysmål: 100x34 Motivet: 98x31
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Mannsfigur
44
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Mannsfigur

Litografi
Lysmål: 83x62
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fugl og katt
45
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Fugl og katt

Litografi
Arket: 70x50, Motivet: 65,5x47,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 2 700
Fugl og katt
46

Litografi
Lysmål: 68,5x49
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
47
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Litografi
Arket: 48,5x37 Motivet: 36,5x28
Signert i stenen nede t.h.: Eikaas
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
Sten og Vann (Granitt) 1955
48
Sitter, Inger(1929-2015)Sten og Vann (Granitt) 1955(1955)

Radering
Lysmål: 26x40 Motivet: 24x39 Arket: 38x56
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1955

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Uten tittel 1987
49
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 1987(1987)

Fargelitografi
Lysmål: 36x27 Motivet: 29x21
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter Oslo 5 Nov. 1987

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Uten tittel Komposisjon med blå, rød og rosa 1968
50
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel Komposisjon med blå, rød og rosa 1968(1968)

Serigrafi
Lysmål: 74x55
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 68

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Sort og rød komposisjon 1969
51
Sitter, Inger(1929-2015)Sort og rød komposisjon 1969(1969)

Fargelitografi
Arket: 67,5x55, Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 69.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 100
Sort og rød komposisjon 1969
52

Fargelitografi
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 69

Vurdering
Tilslag
NOK 5 100
Uten tittel
53
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1989)

Fargelitografi
Lysmål 69x49
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Uten tittel
54
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1998)

Fargelitografi
Lysmål: 48x36

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Uten tittel
55
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel

Fargelitografi
Lysmål: 48x36

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Uten tittel 2013
56
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 2013(2013)

Litografi
Arket: 105x75 Motivet: 70x49

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Uten tittel 2012
57
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 2012(2012)

Litografi
Arket: 61x48,5 Motivet: 54x41

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Uten tittel
58
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(Ca. 1973)

Serigrafi, lysmål
63,5x53 Motivet: 59x50,5

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Uten tittel
59
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(Ant. 1989)

Litografi, lysmål
69x49 Motivet: 55x35

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Uten tittel
60
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(Sent 1970)

Litografi, lysmål
46,5x60,5 Motivet: 44x58

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 500
61
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Litografi, lysmål
64x52 Motivet: 59x48
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
62

Litografi med håndkolorering i olje
Arket: 78x107
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 28 000
63

Litografi
90x238
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 34 000
Høstbilde 1996
64
Nesjar, Carl(1920-2015)Høstbilde 1996(1996)

Kasein på litografi
Lysmål: 41x55
Signert og datert nede t.h.: Nesjar. '96.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 400
Komposisjon 1994
65
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Komposisjon 1994(1994)

Litografi
76x56
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen -94

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 100
Fugl 1970
66
Aas, Nils(1933-2004)Fugl 1970(1970)

Serigrafi, lysmål
54x45 Motivet: 41x35
Signert og datert nede t.h.: Nils Aas -70

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 450
Komposisjon 1969
67
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Komposisjon 1969(1969)

Litografi, lysmål
35x33,5 Motivet: 33x31
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug -69

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
Komposisjon 1987
68
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1987(1987)

Litografi
Arket: 75x56,5 Motivet: 58x48
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -87

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 000
Komposisjon 1961
69
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1961

Tresnitt
Lysmål: 41x50, Motivet: 39x49,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61

Vurdering
Tilslag
NOK 1 900
Hustak 1983
70
Johannessen, Jens(1934-)Hustak 1983(1983)

Litografi
Arket: 56,5x38, Motivet: 40x29
Signert nede t.h.: Jens Johannessen

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 100
Øyenstikker
71
Gauguin, Paul René(1911-1976)Øyenstikker

Radering
Arket: 28,5x21, Motivet: 24,5x18,5
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Kreps 1958
72
Gauguin, Paul René(1911-1976)Kreps 1958(1958)

Fargelitografi, lysmål
37,5x51 Motivet: 35,5x50
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1958

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 6 000
Spilloppen 1964
73
Gauguin, Paul René(1911-1976)Spilloppen 1964(1964)

Litografi
Lysmål: 74x59, Motivet: 69x54
Signert og datert i platen nede t.h.: PRG. 64
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1964

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 500
Spilloppen 1964
74

Fargelitografi, lysmål
74,5x59 Motivet: 69,5x54,5

Vurdering
NOK 4 000
Fiskebåter
75
Winge, Sigurd(1909-1970)Fiskebåter(1968)

Fargeserigrafi
Motivet: 34x48
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 400
Ras 1949
76
Winge, Sigurd(1909-1970)Ras 1949(1949)

Radering, lysmål
31,5x53,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge - 49

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Pike i gresset
77
Hagen, Else(1914-2010)Pike i gresset

Litografi, lysmål
29x38 Motivet: 27,5x37
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Nez à nez 1978
78
Pierre, Alechinsky(1927-)Nez à nez 1978(1978)

Litografi, lysmål
32x49 Motivet: 29x47,5
Signert og datert nede t.h.: Alechinsky 1978

Vurdering
Oppstilling med vase 1957
79
Corneille, G.(1922-2010)Oppstilling med vase 1957(1957)

Akvarell på papir
Arket: 25,5x20,5
Signert og datert nede t.h.: Corneille 57

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Vikinger
80
Nesch, Rolf(1893-1975)Vikinger(1952)

Fargemetalltrykk
Lysmål: 63x44
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Mannen fra månen
81
Nesch, Rolf(1893-1975)Mannen fra månen(1957)

Fargemetalltrykk
Lysmål: 61x44, Motivet: 58x41
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Midnattsol 1948
82
Nesch, Rolf(1893-1975)Midnattsol 1948(1948)

Fargelitografi, lysmål
22,5x30,5 Arket: 24x31,5 Motivet: 21x29
Sekundær signatur nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Fru Noa
83
Nesch, Rolf(1893-1975)Fru Noa(1947)

Fargelitografi, lysmål
52x40 Motivet: 47,5x37,5

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Erkeengelen Gabriel
84
Nesch, Rolf(1893-1975)Erkeengelen Gabriel(1947)

Fargelitografi, lysmål
49,5x37,5 Motivet: 46x35

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kvinne med hendene opp foran ansiktet 1946
85
Nesch, Rolf(1893-1975)Kvinne med hendene opp foran ansiktet 1946(1946)

Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 57x46
Signert, dedikert og datert nede t.h.: Nesch til Alla 1946

Vurdering
Kvinneansikt i profil
86
Nesch, Rolf(1893-1975)Kvinneansikt i profil

Blyant på papir
Lysmål: 20x17
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Trilogi: På jakt etter den tapte tid I, På jakt etter den tapte tid II, På jakt etter den tapte tid III
87
Strand, Svein(1934-2020)Trilogi: På jakt etter den tapte tid I, På jakt etter den tapte tid II, På jakt etter den tapte tid III(1982)

Fargelitografi
Lysmål: 64x47,5, 46x69, 64x47,5
Signert nede t.h.: Svein Strand

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Figurer 1998
88
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)Figurer 1998(1998)

Litografi, lysmål
62x82,5 Motivet: 60,5x80,5
Signert nede t.h.: Nicolai Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 8 100
Narren
89
Widerberg, Frans(1934-2017)Narren(1978)

Litografi
Lysmål: 61x81
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Mappe "Jord-Liv-Himmel" av Stein Mehren/Frans Widerberg
90
Widerberg, Frans(1934-2017)Mappe "Jord-Liv-Himmel" av Stein Mehren/Frans Widerberg(1988)

Litografi
Arket: 40x59,5
Signert av Frans Widerberg og Stein Mehren på frontblad med nummerering 91/100. Alle ark signert og nummerert FW og SM og 91/100.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Vellyst, hva er det du vil ha av oss 1988
91
Widerberg, Frans(1934-2017)Vellyst, hva er det du vil ha av oss 1988(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 39x58
Signert t.v. midt på: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 4 700
Univers og Jord luft ild vann
92
Widerberg, Frans(1934-2017)Univers og Jord luft ild vann(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 79x58 (39,5 + 39,5)
Jord luft ild montert øverst. Signert og nummerert nede t.v.: Frans W 91/100
Univers montert nederst: Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Horisonten
93
Widerberg, Frans(1934-2017)Horisonten(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 39x58
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Skam, sorg, skrekk
94
Widerberg, Frans(1934-2017)Skam, sorg, skrekk(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 39x58
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Din kropp, er den din
95
Widerberg, Frans(1934-2017)Din kropp, er den din(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 39x58
Signert nede på midten: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Du fanger ikke et dyrs blikk
96
Widerberg, Frans(1934-2017)Du fanger ikke et dyrs blikk(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 39x58
Signert t.h. midt på: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 5 200
Labyrint
97
Widerberg, Frans(1934-2017)Labyrint(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 39x58

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Steinbrudd
98
Widerberg, Frans(1934-2017)Steinbrudd(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 39x58
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Kimende klokker
99
Widerberg, Frans(1934-2017)Kimende klokker(1988)

Fargelitografi
Lysmål: 39x58
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 4 700
Komposisjon 1989
100
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1989(1989)

Litografi, lysmål
59x63 Motivet: 31x40 Arket: 64x76
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 89

Vurdering
Komposisjon 2000
101
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 2000(2000)

Olje på papir
Lysmål: 18,5x18,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 2000.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Komposisjon 2000
102

Olje på papir
Lysmål: 18,5x18,5

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Bølgen
103
Fjell, Kai(1907-1989)Bølgen(1948)

Litografi
Lysmål: 50x57, Motivet: 46x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Pike med rød bluse
104
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med rød bluse(1982)

Litografi
Lysmål: 61x45,5, Motivet: 59x43
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Pike med lampe
105
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med lampe(1982)

Litografi
Lysmål:49x63, Motivet: 47x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Pike med katt
106
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Akvarell
Lysmål: 26,5x32,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Ung mor 1980
107
Fjell, Kai(1907-1989)Ung mor 1980(1980)

Akvarell på papir
20x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 80

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Hode 1972
108
Ransve, Bjørn(1944-)Hode 1972(1972)

Litografi
Lysmål: 51x33, Motivet: 48x31
Signert og datert nede på midten: Bjørn Ransve 1972

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Mannshode 1972
109
Ransve, Bjørn(1944-)Mannshode 1972(1972)

Litografi
Lysmål: 75x55
Signert og datert nede på midten i motivet: 72 Ransve 19

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Mannshode 1972
110

Litografi
Arket: 76x56, Motivet: 64,5x48,5
Signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve. 1972

Vurdering
Mannshode 1972
111

Litografi
Lysmål: 75x55
Signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve 1972.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Løve og løvinne 1974
112
Ransve, Bjørn(1944-)Løve og løvinne 1974(1974)

Litografi
Lysmål: 75x55
Signert og datert nede t.h.: Ransve 1974

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Komposisjon 1992
113
Ransve, Bjørn(1944-)Komposisjon 1992(1992)

Serigrafi
Arket: 76,5x57, Motivet: 72x50
Signert, nummerert og datert nede på midten: Bjørn Ransve 1992 27/75

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Morgentåke
114
Tveter, Kåre(1922-2012)Morgentåke

Akvarell på papir, lysmål
18x27
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 400
Vinterskog
115
Tveter, Kåre(1922-2012)Vinterskog

Litografi, lysmål
34x46

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 2 000
Uten tittel
116
Tveter, Kåre(1922-2012)Uten tittel

Akvarell på papir, lysmål
18,5x27

Vurdering
NOK 3 000
Mappe: Gengangere
117
Rose, Knut(1936-2002)Mappe: Gengangere(1988)

Litografier
Mappens mål: 76x57 Hvert av arkene: 73x53
15 stk fargelitografier: Alle signert: Knut Rose Alle nummerert 19/160

Vurdering
118
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon

Litografi
Arket: 71,5x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
119

Litografi
Arket: 71,5x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
120

Litografi
Arket: 71,5x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
121

Litografi
Arket: 71,5x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 1 000–1 500
122
Opdahl, Ørnulf(1944-)Komposisjon

Litografi
72x52
Signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
123

Litografi
72x52

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
124

Litografi
72x52

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
125

Litografi
72x52

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
126

Litografi
72x52

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Sittende kvinne
127
Nerdrum, Odd(1944-)Sittende kvinne

Kullstift på papir
Lysmål: 85x68
Signert og datert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
Mann i en båt
128
Nerdrum, Odd(1944-)Mann i en båt

Litografi, lysmål
73x91,5 Motivet: 70,5x90
Signert og nummerert nede t.h.: Nerdrum 1-80

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 9 000
Isola
129
Nerdrum, Odd(1944-)Isola

Litografi, lysmål
46,5x60,5 Motivet: 44x58,5
Signert nede på midten: Nerdrum

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 500
Sovende kjærlighetspar
130
Nerdrum, Odd(1944-)Sovende kjærlighetspar

Litografi, lysmål
60,5x59 Motivet: 58x57,5
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
Rytter og hode
131
Gullvåg, Håkon(1959-)Rytter og hode

Litografi
Lysmål: 72x58, Motivet: 65x56
Signert nede t.h.: Håkon Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Komposisjon 1979
132
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1979(1979)

Litografi og metalltrykk
Lysmål: 52x65,5, Motivet: 50x63,5
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg -79.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 200
Gartnerens barn 1990
133
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Gartnerens barn 1990(1990)

Blandingsteknikk og collage på papir
Lysmål: 27,5x26
Signert og datert nede t.h.: BM 90

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
G 28-1958 Plante
134
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)G 28-1958 Plante(1958)

Radering trykket på riflet papir
Arket: 65,5x39,5, Motivet: 49,2x17,7
Signert nede t.h.: AE Bergman.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
GB 1-1957 Stele
135
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB 1-1957 Stele(1957)

Tresnitt
Arket: 65,5x50,5, Motivet: 49,8x19,5
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
GB 49-1974 Ilden
136
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB 49-1974 Ilden(1974)

Tresnitt
Lysmål: 55,5x44, Motivet: 49,5x40

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 500
L11-1970 Sort horisont
137
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)L11-1970 Sort horisont(1970)

Litografi
Lysmål: 35x27, Motivet: 31,5x24,5

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
L11 - 1970 Sort horisont
138
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)L11 - 1970 Sort horisont(1970)

Litografi og sinkografi
Arket: 31x24
Signatur i sinkografi oppe t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
L12-1971 Multihorisont
139
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)L12-1971 Multihorisont(1971)

Litografi
Lysmål: 52,5x35, Motivet: 50,1x32,8

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
L12-1971 Multihorisont
140

Litografi
Arket: 66x42,3, Motivet: 50,1x32,7

Vurdering
Tilslag
NOK 10 800
L17-1972 Kam
141
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)L17-1972 Kam(1972)

Litografi
Arket: 75,7x56, Motivet: 74x53,8
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
The Skull Beneath the Skin
142
Hirst, Damien(1965-)The Skull Beneath the Skin(2005)

Silketrykk med diamantstøv
100x66
Signert nede t.h.: Damien Hirst

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
The Soul on Jacob's Ladder (New religion)
143
Hirst, Damien(1965-)The Soul on Jacob's Ladder (New religion)(2005)

Silketrykk
100x66

Vurdering
Tilslag
NOK 107 000
To figurer
144
Dali, Salvador(1904-1989)To figurer

Litografi
Lysmål: 32x25
Signert nede t.h.: Dali

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Fille Fleur
145
Vasarely, Victor(1908-1997)Fille Fleur

Serigrafi
Lysmål: 72x51
Signert nede t.h.: Vasarely -

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 600
146
Vasarely, Victor(1908-1997)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 28x21
Signert nede t.h.: Vasarely

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
147

Serigrafi
Lysmål: 28x21
Signert nede t.h.: Vasarely

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Point cinq
148
Nemours, Aurélie(1910-2005)Point cinq(1991)

Serigrafi
Lysmål: 48x31, Motivet: 39x24
Signert nede t.h.: Nemours

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Katharine V 1990
149
Osipow, Paul(1939-)Katharine V 1990(1990)

Serigrafi, lysmål
52x35,5 Motivet: 48x32
Signert og datert nede t.h.: Paul Osipow -90

Vurdering
NOK 6 000
Komposisjon 1966-67
150
Mortensen, Richard(1910-1993)Komposisjon 1966-67(1966-67)

Serigrafi
Lysmål: 54x35
Signert og datert nede t.h.: Richard Mortensen 1966-67

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 000
Komposisjon 1966-68
151
Mortensen, Richard(1910-1993)Komposisjon 1966-68(1966-68)

Serigrafi
Lysmål: 54x35
Signert og datert nede t.h.: Richard Mortensen 1966-68

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Komposisjon 1993
152
Konok, Tamás(1930-)Komposisjon 1993(1993)

Serigrafi
Lysmål: 60x60
Signert og datert nede t.h.: Konok 1993

Vurdering
Komposisjon 1993
153

Serigrafi
Lysmål: 60x60

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
154
Castellani, Enrico(1930-2017)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 50x50, Motivet: 40x40
Signert nede t.h.: Castellani

Vurdering
Komposisjon 2005
155
Anuszkiewicz, Richard(1930-2020)Komposisjon 2005(2005)

Serigrafi
Lysmål: 50x50, Motivet: 40x40
Signert og datert nede t.h.: Anuszkiewicz 2005

Vurdering
156
Massironi, Manfredo(1937-2011)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 50x50, Motivet: 40x40
Signert nede t.h.: M. Massironi

Vurdering
157
Boriani, Davide(1936-)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 50x50, Motivet: 40x40
Signert nede t.h.: Davide Boriani

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
158
Stein, Joël(1926-2012)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 50x50, Motivet: 40x40
Signert nede t.h.: J Stein

Vurdering
Permutation 1955-1978
159
Soto, Jesús Rafael(1923-2005)Permutation 1955-1978(1955-1978)

Pleksiglass og aluminium
21x15x10
Signert på lapp på baksiden: Soto

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 28 000
Elektrisk gjerde 1997
160
Alveng, Dag(1953-)Elektrisk gjerde 1997(1997)

Fotografi
Arket: 50x60,5 Motivet: 37,5x49
Signert og senere datert på verso: Dag Alveng 2014

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Komposisjon 1991
161
Bjørlo, Per Inge(1952-)Komposisjon 1991(1991)

Serigrafi, lysmål
49x34 Motivet: 45,5x31
Signert og datert nede t.h.: Per Inge Bjørlo -91

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Komposisjon 1991
162

Serigrafi, lysmål
49x34 Motivet: 45,5x31

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Komposisjon 1991
163

Serigrafi, lysmål
49x34 Motivet: 45,5x31

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Norsk landskap
164
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap(1908)

Radering
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Mannshode
165
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode(1906)

Radering
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Andreas Schwarz
166
Munch, Edvard(1863-1944)Andreas Schwarz(1906)

Radering
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kvakksalvernes effekt 1961
167
Riis, Bendik(1911-1988)Kvakksalvernes effekt 1961(1961)

Tusj på papir
Lysmål: 35,5x26
Signert, påtegnet med tittel og datert med blyant nede t.v.: Kvakksalvernes effekt 23-24-11-1961- tegnet November 1961 Kunstmaleren Bendik Riis

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Job
168
Astrup, Nikolai(1880-1928)Job(Ca. 1914)

Tresnitt trykket i svart med håndkolorering
22x17,5
Signert i trykket nede t.v.: N. A.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Gutten og fuglen
169
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gutten og fuglen(1958)

Serigrafi trykket i svart med håndkolorering
Arket: 45,5-46,3x31 Motivet: 40x23
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 200
Skårungen
170
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Skårungen(1974)

Serigrafi
Lysmål 26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Sløying
171
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sløying(1974)

Serigrafi
Lysmål: 24x15

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 400
Garnbøting
172
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Garnbøting(1974)

Serigrafi
Lysmål:26x17
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Røstjente
173
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Røstjente(1970)

Serigrafi
Lysmål: 26x16,5

Vurdering
Tilslag
NOK 2 100
Per Anders
174
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Per Anders(1955)

Serigrafi
Lysmål: 40,5x29,5

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 500
Tre femböringer
175
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Tre femböringer(1972)

Serigrafi
Lysmål: 34,5x22,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 100
Trollfjorden
176
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollfjorden(1972)

Serigrafi
35x44,5

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 5 600
Trollfjorden II
177
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollfjorden II(1972)

Litografi, lysmål
43,5x31 Motivet: 42x30

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Komposisjon med figurer
178
Goya, Fransisco José de(1746-1828)Komposisjon med figurer

Radering
Lysmål: 26x36
Usignert

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Pobrecitas!
179
Goya, Fransisco José de(1746-1828)Pobrecitas!

Radering
Lysmål: 22x16
Usignert.

Vurdering
NOK 4 000
Voyage au Cap Nord
180
Skjöldebrand, Anders Fredrik(1757-1834)Voyage au Cap Nord(1801)

Litografier
38,5x55

Vurdering
Fire pratende jenter 1909
181
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fire pratende jenter 1909(1909)

Radering, lysmål
28x37
Signert og datert i platen nede t.v.: EW 1909

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Jente og gutt som leier hverandre
182
Werenskiold, Erik(1855-1938)Jente og gutt som leier hverandre

Radering, lysmål
32x23
Signert i platen oppe t.v.: EW

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
To gutter på ski 1912
183
Werenskiold, Erik(1855-1938)To gutter på ski 1912(1912)

Radering, lysmål
30,5x38,5
Signert og datert i platen nede t.h.: EW 1912

Vurdering
Tilslag
NOK 6 200
To gutter 1909
184
Werenskiold, Erik(1855-1938)To gutter 1909(1909)

Radering, lysmål
30x36
Signert og datert i platen nede t.h.: EW 1909

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Gutt setter på seg skiene
185
Werenskiold, Erik(1855-1938)Gutt setter på seg skiene

Radering, lysmål
40,5x31
Signert i platen nede t.v.: EW.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 200
Stavkirke i snø
186
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Stavkirke i snø(ca. 1907)

Blyant på transparentpapir
Arket: 76,5x56
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Landskap med akvedukt, Snetunge graner og Ett strå
187
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Landskap med akvedukt, Snetunge graner og Ett strå

Blyant og tusj på papir montert på papirark
35,5x27
Tegning med ett strå er slutt-vignetten til "Kvitebjørn Kong Valemon". Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 700
Nyper og rognebær
188
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Nyper og rognebær

Blyant på tynt papir
Arket: 22x35
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 400
Hode av Blakken
189
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Hode av Blakken

Blyant på tynt papir
Arket: 26x24
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Bjørnen som ble stubrumpet
190
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Bjørnen som ble stubrumpet

Blyant på papir
Arket: 29x25,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Et hønsehue
191
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Et hønsehue

Blyant på tykt papir
Lysmål: 15x10
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Løpende rev
192
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Løpende rev

Blyant på tynt papir
Arket: 12,5x22
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Katt og mus
193
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Katt og mus

Blyant på tynt papir
Arket: 17x25
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 4 700
Mannen som hadde pjoltret i seg en levende firfisle
194
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Mannen som hadde pjoltret i seg en levende firfisle

Blyant på tynt papir
Lysmål: 26,5x18,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Bjørnen og prinsessen
195
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Bjørnen og prinsessen

Blyant på middels tynt papir
Arket: 21x16,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 700
Hundeslagsmål
196
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Hundeslagsmål

Blyant på papir
Arket: 16x17,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Døende kvinne og Kvinneakt med to barn
197
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Døende kvinne og Kvinneakt med to barn

Blyant på tynt papir
Arket: 33x27
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 700
To trettende menn
198
Kittelsen, Theodor(1857-1914)To trettende menn

Blyant på tynt på papir oppklebet på papir
Arket: 20x19,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Ras, Fallende kvinner og menn
199
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Ras, Fallende kvinner og menn

Blyant på tynt papir
Lysmål: 22x21
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 100
Et mannsansikt og et uhyre
200
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Et mannsansikt og et uhyre

Blyant på papir, montert på papirark
7,5x6,5 og 7,5x6,5
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 600
Kone med rørepinne
201
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kone med rørepinne

Blyant på middels tykt papir
Arket: 26x13,5
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 400
Trollmenn og -kjærringer
202
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Trollmenn og -kjærringer

Tusj på papir
Lysmål: 8x13
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
To kvinner og et barn
203
Kittelsen, Theodor(1857-1914)To kvinner og et barn

Blyant og tusj på papir
Arket: 8x7
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Nisser og Dværge bygger i Berge
204
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Nisser og Dværge bygger i Berge

Blyant og tusj på papir, oppklebet på papir
Arket: 26x20,5 Oppklebingsarket: 35,5x27,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
En besteborger
205
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En besteborger(1909)

Tusj på tykt papir
Arket: 14x9
Signert nede på arket: TK.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Kvinne i vinterkåpe med hatt og slør
206
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kvinne i vinterkåpe med hatt og slør

Blyant og tusj på tynt papir
Arket: 17x8,5
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 400
Skisse med design av utskjæring til skap
207
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Skisse med design av utskjæring til skap

Blyant og tusj på tykt papir
28,5x19
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
Drage
208
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Drage

Blyant og tusj på papir
Arket: 14x22,5
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
To havuhyrer
209
Kittelsen, Theodor(1857-1914)To havuhyrer

Blyant og tusj på papir
30,5x21,5
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 7 100
Sittende gutt
210
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Sittende gutt

Blyant på papir, oppklebet på papir
Arket: 21x11 oppklebet på papirark: 35,5x27,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
 Gutteportretter
211
Kittelsen, Theodor(1857-1914) Gutteportretter

Blyant på papir
Arket: 21,5x20
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 700
Kveldsstemning fra Lauvlia Sigdal og Kveldskyer fra Lauvlia i Sigdal
212
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kveldsstemning fra Lauvlia Sigdal og Kveldskyer fra Lauvlia i Sigdal

Blyant på tynt papir montert på hver side av papirark
27x35,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Landskap
213
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Landskap

Blyant på papir
Arket: 16,5x26,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Fra Sigdal - Ved Lauvlia
214
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fra Sigdal - Ved Lauvlia

Blyant og tusj på papir
Arket: 12-13x34, oppklebet på papir 27x35,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Mann i landskap
215
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Mann i landskap

Blyant på papir
Arket: 15,5x24
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Ridder Rød
216
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Ridder Rød

Blyant på papir
Arket: 11x26,5 oppklebet på papir: 35,5x27,5
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Gjetere i fjellet 1895
217
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gjetere i fjellet 1895(1895)

Blandingsteknikk
Lysmål: 46x62
Signert og datert nede t.v.: Skredsvig 95.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Pastorale
218
Michaelsen, Johan Carl Christian(1750-1802)Pastorale

Olje på lerret
65x93,5
Signert nede t.h.: C Michaelsen

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Mannsportrett
219
Tidemand, Adolph(1814-1876)Mannsportrett

Olje på lerret
36,5x30
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fornærmet
220
Tidemand, Adolph Claudius(1854-1919)Fornærmet

Olje på lerret
67x40
Signert nede t.h.: AC Tidemand.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Sittende mann i bondeinteriør
221
Wentzel, Gustav(1859-1927)Sittende mann i bondeinteriør

Olje på lerret
80x100
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Parti fra Hardanger 1867
222
Barlag, Philip(1840-1913)Parti fra Hardanger 1867(1867)

Olje på lerret, oppklebet på plate
20x30
Signert og datert nede t.v.: Barlag 67

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 700
Skogstudie, Istad 1883
223
Askevold, Anders(1834-1900)Skogstudie, Istad 1883(1883)

Olje på plate
64x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: A: Askevold. Istad 30. Aug. 1883.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Skoglandskap med elg
224
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skoglandskap med elg

Olje på lerret
77,5x124
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Blomstereng med høying i bakgrunnen 1887
225
Achen, Georg(1860-1912)Blomstereng med høying i bakgrunnen 1887(1887)

Olje på lerret
31x26
Signert og datert nede t.h.: G Achen. 87

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Marine 1890
226
Haaland, Lauritz(1855-1938)Marine 1890(1890)

Olje på lerret
55x86
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland 90.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kystlandskap med folkeliv 1880
227
Borgen, Fredrik(1852-1907)Kystlandskap med folkeliv 1880(1880)

Olje på lerret
47x77
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen -1880.

Vurdering
Kystby
228
Diriks, Edvard(1855-1930)Kystby

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Diriks

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Mannsportrett i profil
229
Krohg, Christian(1852-1925)Mannsportrett i profil

Olje på lerret
28x21
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Skip forut
230
Krohg, Christian(1852-1925)Skip forut(ca. 1920)

Olje på lerret
30x40,5
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Ved roret
231
Elevarbeid Krohg, Christian (1852-1925)Ved roret

Olje på lerret
70x42
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Pointer i stand
232
Uchermann, Karl(1855-1940)Pointer i stand

Olje på lerret
75x101
Signert nede t.v.: Karl Uchermann

Vurdering
Elvelandskap, vinter 1897
233
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Elvelandskap, vinter 1897(1897)

Olje på lerret
32x42
Signert og datert nede t.h.: A. Singdahlsen. 1897

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Røde tøfler 1910
234
Krohg, Per(1889-1965)Røde tøfler 1910(1910)

Olje på lerret
81x45
Signert og datert nede t.v.: P. K. 1910

Vurdering
Tilslag
NOK 91 000
Dans 1913
235
Krohg, Per(1889-1965)Dans 1913(1913)

Olje på lerret
78x98
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -13

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Syriner i krukke
236
Stadskleiv, Torleiv(1865-1946)Syriner i krukke

Olje på lerret
49,5x45
Signert nede t.h.: Torleiv Stadskleiv

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Mann ved løe 1912
237
Sørensen, Henrik(1882-1962)Mann ved løe 1912(1912)

Olje på lerret
52x59
Signert og datert nede t.v.: HS 1912

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Utsikt over København 1916
238
Heiberg, Jean(1884-1976)Utsikt over København 1916(1916)

Olje på lerret
60x74
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 1916

Vurdering
Bekkefar 1923
239
Jorde, Lars(1865-1939)Bekkefar 1923(1923)

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 23

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Morgensol 1908
240
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Morgensol 1908(1908)

Olje på lerret
91x101
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1908

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Fjordlandskap 1923
241
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fjordlandskap 1923(1923)

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: Thv E. 23.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Interiør 1924
242
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Interiør 1924

Olje på plate
32x41
Signert nede t.v.: Thv. E. 24.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fjordlandskap 1924
243
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fjordlandskap 1924(1924)

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 24.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fjordlandskap med hus 1927
244
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fjordlandskap med hus 1927(1927)

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: Thv E 27

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Fra Sørlandet, Brekkestø
245
Krohg, Oda(1860-1935)Fra Sørlandet, Brekkestø

Olje på lerret oppklebet på plate
19x24
Signert nede t.v.: O Krohg

Vurdering
Brygger og båter, Brekkestø
246
Krohg, Oda(1860-1935)Brygger og båter, Brekkestø

14x23,5
Signert nede t.v.: O Krohg

Vurdering
Fra Bergen 1935
247
Krantz, Nils(1886-1954)Fra Bergen 1935(1935)

Olje på lerret
65,5x81,5
Signert og datert nede t.h.: Krantz - 35

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Fra Voss 1938
248
Krantz, Nils(1886-1954)Fra Voss 1938(1938)

Olje på lerret
54,5x65,5
Signert og datert nede t.v.: Krantz 38

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fra Sjusjøen ved Lillehammer januar 1941
249
Kaarbø, Ragnhild(1889-1949)Fra Sjusjøen ved Lillehammer januar 1941(1941)

Olje på lerret
51x64
Signert nede t.h.: Ragnhild Kaarbo

Vurdering
Sol over fjordlandskap, Holmsbu 1944
250
Storstein, Aage(1900-1983)Sol over fjordlandskap, Holmsbu 1944(1944)

Olje på lerret
49x64
Signert og datert nede t.v.: Storstein. -44

Vurdering
Fra Iladalen 1950
251
Heramb, Thore(1916-2014)Fra Iladalen 1950(1950)

Gouache
Lysmål: 37x58,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 50

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Dansere 1950
252
Krohg, Guy(1917-2002)Dansere 1950(1950)

Radering, lysmål
38x46 Motivet: 29x37
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 1950 Påtegnet nede t.h.: Prövetrykk

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon 1964
253
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1964(1964)

Olje på lerret
60x71
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Selvportrett 1956
254
Hagn, Alfred(1882-1958)Selvportrett 1956(1956)

Olje på plate
57x50
Signert og datert nede t.v.: Hagn -56

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Dyrket jord 1956
255
Dmitrienko, Pierre(1925-1974)Dyrket jord 1956(1956)

Olje på lerret
19x27
Signert nede t.h.: Dmitrienko

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Kvinnehode i profil 1958
256
Krohg, Guy(1917-2002)Kvinnehode i profil 1958(1958)

Blandingsteknikk og sand på papir, lysmål
44x34,5
Signert og datert oppe t.v.: Guy Krohg 1958

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Komposisjon 1961
257
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1961(1961)

Olje på lerret
40x48
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr -61

Vurdering
Laurbærkrans 1962
258
Krohg, Guy(1917-2002)Laurbærkrans 1962(1962)

Blandingsteknikk, materialarbeid, collage
27,5x42,5
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 1962

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Skisse til Det store bord 1963
259
Krohg, Guy(1917-2002)Skisse til Det store bord 1963(1963)

Olje på lerret
22x50
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: "Skisse til "Det store bord" Guy Krohg 1963".

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Oppstilling med krukke 1991
260
Vemren, Hilde(1953-)Oppstilling med krukke 1991(1971)

Olje på lerret
100x92
Signert og datert nede t.v.: H. Vemren -91

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Eplet 1978
261
Rittun, Thorstein(1929-2018)Eplet 1978(1978)

Olje på plate
25x21
Signert og datert nede på midten: Th. Rittun -78

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Dagbokblad 1980
262
Nilsen, Ulf(1950-)Dagbokblad 1980(1979-1980)

Olje på lerret
182x61
Signert nede t.v.: Ulf Nilsen

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Kunstnerens søster
263
Riis, Bendik(1911-1988)Kunstnerens søster

Olje på lerret
69x100
Usignert

Vurdering
Landskap fra Norge. Fjell
264
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap fra Norge. Fjell

Olje på plate
24x33
Signert nede på midten: Bendik Riis

Vurdering
Museum II
265
Johansen, Svein(1946-)Museum II

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: Svein J.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Den flyvende Hollender 1988
266
Jørgensen, Knut(1937-1991)Den flyvende Hollender 1988(1988)

Olje på lerret
95x44
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1988

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Fiskerskøyte i storm
267
Ransve, Bjørn(1944-)Fiskerskøyte i storm(1967)

Olje på lerret
99x131
Signert og datert nede t.h.: B. Ransve -67

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Byge over fjell
268
Opdahl, Ørnulf(1944-)Byge over fjell

Akvarell på papir
Arket: 36x51
Signert nede t.h.: Örnulf Opdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Venus med Amor og Bacchus
269
Storm, Per Palle(1910-1994)Venus med Amor og Bacchus

Gips
H: 35 cm og 36 cm
Begge signert: PPS

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Sittende gutt
270
Grimeland, Joseph(1916-2002)Sittende gutt

Bronse
H: 18 cm
Signert J.G

Vurdering
Gutt, tilbakelent
271
Grimeland, Joseph(1916-2002)Gutt, tilbakelent

Bronse
H: 12 cm
Signert på plinten: J.G.

Vurdering
Tyr
272
Peters, Wilhelm(1851-1935)Tyr

Bronse
H: 12 cm. L: 15 cm. B: 7,5 cm.
Signert på plinten: W Peters

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 500
Sel
273
Waksvik, Skule(1927-2018)Sel

Bronse
H: 12 cm. L: 28 cm. B: 14 cm.
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Stående kalv
274
Waksvik, Skule(1927-2018)Stående kalv(1963)

Bronse
H: 20 cm, L: 33 cm, B: 10 cm.
Signert på plinten: S W

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Liggende fole 1995
275
Waksvik, Skule(1927-2018)Liggende fole 1995(1995)

Bronse
H: 11 L: 21 D: 14,5
Signert og datert på plinten: Skule W 1995

Vurdering
Rådyr 1978
276
Waksvik, Skule(1927-2018)Rådyr 1978(1978)

Bronse
15,5x22
Signert og datert oppe t.h.: Skule W 1978

Vurdering
Bestefar med barnebarn 1936
277
Grimdalen, Anne(1899-1961)Bestefar med barnebarn 1936(1936)

Gips
H: 62 cm.
Signert og datert: Anne Grimdalen. 36.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Sittende bjørn 1933
278
Grimdalen, Anne(1899-1961)Sittende bjørn 1933(1933)

Bronse
H: 11,5 cm. Diam.: 9 cm.
Signert og datert på plinten: Anne Grimdalen 1933

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Harald Hardråde 1950
279
Grimdalen, Anne(1899-1961)Harald Hardråde 1950(1950)

Bronserelieff
19,5x16
Signert og datert nederst: Anne Grimdalen 1952

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 300
Formasjon III 1970
280
Fuglevaag, Brit(1939-)Formasjon III 1970(1970)

Vevnad
180x115
Signert nede t.h.: BF
Signert og datert på lapp på baksiden: Brit H. Fuglevaag Warsinski 1970

Vurdering
Tilslag
NOK 40 500
Stettfat
281
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Stettfat

Glass
H: 12 cm Diam.: 25,5 cm
Signert og datert: BM 79 Stemplet: Plus BM Norway

Vurdering
Tilslag
NOK 1 700
Lysestake
282
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Lysestake

Glass
H: 24 cm
Stempelsignert: Plus BM Norway

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 300
Bolle
283
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Bolle

Glass
H: 9 cm Diam: 24 cm
Signert og datert: BM 80

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 200
Bolle
284

Glass
H: 9 cm Diam.: 21 cm
Usignert

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 500
Bolle
285

Glass
H: 10,5 cm

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 300
Vase
286
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase

Glass
H: 16,5 cm
Signert og datert: BM 78

Vurdering
NOK 800–1 000
Tilslag
NOK 2 600
Vase
287

Glass
H: 13,5 cm
Signert og datert: BM 84

Vurdering
NOK 600
Tilslag
NOK 1 300
Vase
288

Glass
H: 13 cm
Signert og datert: BM 84

Vurdering
NOK 600
Tilslag
NOK 1 100
Vase
289

Glass
H: 18 cm
Usignert

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 600
Vase
290
Ukjent, kunstnerVase

Glass
H: 12 cm
Usignert

Vurdering
NOK 200
Tilslag
NOK 200
Vase
291

Glass
H: 17 cm

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 900
Vase
292

Glass
H: 24 cm
Usignert

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 700
Vase
293

Glass
H: 18 cm

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 800
Vase
294

Glass
H: 15 cm
Usignert

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 500
Vase
295

Glass
H: 9 cm
Usignert

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 500
Vase
296

Glass
H: 9 cm

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 500
Fat
297
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Fat

Glass
H: 5,5 cm diam: 26 cm
Signert og datert: BM 78

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 200
Fat
298

Glass
H: 3 cm Diam.: 29 cm

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 600
Fat
299

Glass
H: 4,5 cm Diam.: 26,5 cm

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 600
Flora-Danica
300
TallerkenFlora-Danica(1900-tallet)

Porselen
Diam.: 25 cm.
Kongelig dansk porselensfabrikk.

Vurdering
NOK 3 000
Flora-Danica
301

Porselen
Diam.: 25 cm.

Vurdering
NOK 3 000
Gammel kone 1879
302
Krohg, Christian(1852-1925)Gammel kone 1879(1879)

Olje på lerret
23,5x20
Signert og datert nede t.h.: C. K. 17.5.79.

Vurdering
Stående kvinneakt med hendene på hodet
303
Grimeland, Joseph(1916-2002)Stående kvinneakt med hendene på hodet

Bronse
H: 37 cm
Signert på plinten: J.G.

Vurdering
Stående kvinneakt med hendene bak hodet
304
Durban, Arne(1912-1993)Stående kvinneakt med hendene bak hodet

Bronse
H: 37,5 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Susanna i badet 2012
305
Waksvik, Skule(1927-2018)Susanna i badet 2012(2012)

Bronse og bemalt bronse
H: 120, L: 45, D: 50
Signert og datert på plinten: Skule W 2012

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 120 000
Kjærlighetsgruppe
306
Ung, Per(1933-2013)Kjærlighetsgruppe(1978)

Bronse
H: 44 cm
Signert på plinten: Per Ung

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Landskap, Geiranger 1930
307
Krantz, Nils(1886-1954)Landskap, Geiranger 1930(1930)

Olje på lerret
66,5x86,5
Signert og datert nede t.h.: Krantz - 30

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på