Innlevering pågår
Kunst på papir

Nettauksjon 1. juni – 10. juni

Siste innleveringsdag 26. mai

Kunst på papir er en spesialauksjon som avholdes to ganger i året og som har blitt en svært populær markedsplass. Auksjonen omfatter grafikk, pastell, akvarell og foto med verdi over kr. 5.000.

Tre kunstnere står i en særstilling i denne sammenheng og står allltid øverst på listen over etterspurte navn:
Edvard Munch
Pablo Picasso
Rolf Nesch

I tillegg har det det siste året vært spesielt stor etterspørsel etter følgende kunstnere:
Anna-Eva Bergman
Per Kleiva
Gunnar S.Gundersen
Harald Sohlberg

Vi har alltid kjøpere til grafikk av:
Karel Appel
Nikolai Astrup
Georges Braque
Kaare Espolin Johnson
Kai Fjell
Asger Jorn
Henri Matisse
John Savio
Inger Sitter
Henri de Tolouse-Lautrec
Jakob Weidemann
Frantz Widerberg
Fotokunst:
Dag Alveng
Per Barclay
Kåre Kivijärvi
Per Maning
Mikkel McAlinden
Tom Sandberg
Vibeke Tandberg

Kostnadsfri verdivurdering

Salg av verdifull kunst, som i mange tilfeller har tilhørt familien i generasjoner, er for mange en stor beslutning, som krever tid og grundig overveielse. Dersom man vurderer salg nå eller et stykke frem i tid, eller trenger takst til arv eller forsikring, anbefaler vi at du tar kontakt med Hans Richard Elgheim for en avtale om kostnadsfri rådgivning.

Tlf: 22 86 21 86
Mob: 920 42 306
Epost: hansrichard.elgheim@gwpa.no

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Ønsker du å holde deg oppdatert om hva som skjer i kunstmarkedet?

Bestill her