Auksjon fredag 19. november 2021 kl 10:00
Gulvur med åttedagers verk

Eik med innlegninger, metall og emalje
H: 245 cm.
Verket signert: Gustav Becker, Freiburg Schl. (Schlesien).

Louis-Philippe-stil, Kontinentet, ca. 1920. Innlegninger i form av romber. Gulvuret montert med bronsearbeider, signert: L Mayer SA (se oppe på kronen av uret). På verket stemplet Gustav Beckers logo med G og B på hver side av et anker med lukket krone på toppen. Gustav Becker (1819-1885) grunnla en klokkefabrikk. Stemplet på verket: "Medaille d'Or", "P95" og serienr. "S 2243714". Også gravert: "Rep. G Næss 1/95" (Januar 1995). Hvit emaljeskive med noen sprekker. Verket følger slagrytmen til Big Ben: "Westminster Gong". 4 toner kvart over, 8 toner halv, 16 toner kvart på og 20 toner hel og med timeslag.

Vurdering

Auksjonert fredag 19. november 2021 kl 10:00