Kunst på papir + Malerier og kunstgjenstander

Nettauksjon 19. november – 1. desember 2021

Visning 27. november - 1. desember i våre lokaler

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Blom, Kenneth(1967-)Storm

Litografi
63x53
Signert nede t.h.: K. Blom

NOK 6 000
{lot.title}
2
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Melgaard, Bjarne (1967-), Uten tittel 2017(2017)

Fargeradering
Lysmål: 101x141 Motivet: 79x119
Signert nede t.h.: Sverre Bjertnes Bjarne Melgaard

NOK 30 000
{lot.title}
3
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)Lek

Litografi
Lysmål: 61,5x40,5 Motivet: 58x37,5
Signert nede t.h.: Nico WIderberg

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 3 200
{lot.title}
4
Sand, Vebjørn(1966-)Arnesteinen, Antarktis

Litografi, lysmål
67x57 Motivet: 64x54,5
Signert nede t.h.: Vebjørn Sand

NOK 5 000
Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
5
Jenssen, Olav Christopher(1954-)Komposisjon 1992(1992)

Pastell og akvarell på papir
Arket: 18x25,5
Signert nede t.h.: Olav Christopher

Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
6
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1994(1994)

Litografi
Lysmål: 41x33, Motivet: 31x23
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1994

NOK 5 000
Tilslag NOK 4 500
{lot.title}
7
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(Ca. 1975)

Linosnitt
Arket: 76,5x64 Motivet: 60x50
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Tilslag NOK 6 100
{lot.title}
8
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 75x54
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
9

Litografi
Arket: 76x56
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
10

Litografi
Arket: 65x48
Signert nede på midten: Nupen

Tilslag NOK 4 500
{lot.title}
11
Nupen, Kjell(1955-2014)Logo

Litografi
Arket: 65x48
Signert nede t.h.: K. Nupen

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
12
Nupen, Kjell(1955-2014)Horisont 1986(1986)

Litografi med tekst og bilder innbundet i bok
Bokens format: 43x32 cm.
Bare signert på siste side der det står hva boken inneholder på fransk.

NOK 5 000
Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
13
Christo Vladimirov, Javacheff(1935-2020)Surrounded Islands (Project for Biscayne Bay, Greater Miami, Florida) 1983(1983)

Litografi og collage
Lysmål: 63x54, Motivet: 59,5x53
Signert og datert i platen nede t.h.: Christo 1983
Signert og nummerert nede t.h.: Christo 90/100

Tilslag NOK 8 600
{lot.title}
14
Tveter, Kåre(1922-2012)Vinterlys

Akvarell på papir
Arket: 50x75
Signert nede t.h.: KT

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
15
Lerin, Lars(1954-)Kystlandskap 1984(1984)

Akvarell på papir
Lysmål:71x99
Signert og datert nede t.v.: L Lerin 84

Tilslag NOK 53 000
{lot.title}
16
Kjær, Anders(1940-)Istid 1975(1975)

Serigrafi
Lysmål: 48x66,5, Motivet: 46x65
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -75

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
17
Torriset, Kjell(1950-)Njål

Blyant og kvarell på papir
Arket: 58x76
Usignert

{lot.title}
18
Ransve, Bjørn(1944-)Hode 1972(1972)

Litografi
Lysmål: 51x33, Motivet: 48x31
Signert og datert nede på midten: Bjørn Ransve 1972

Tilslag NOK 1 700
{lot.title}
19
Kristiansen, Morten M(1948-)Avholdsfolket planlegger en aksjon 1980(1980)

Radering
Arket: 44x31,5 Motivet: 35,5x23,5
Signert og datert nede t.h.: Morten M '80

NOK 1 500
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
20
Baker, Jan(1939-)Knekten 1980(1980)

Radering med håndkolorering
Motivet: 50x33
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -80

Tilslag NOK 3 800
{lot.title}
21
Widerberg, Frans(1934-2017)Flyktende mann(1973)

Litografi
Motivet: 80x60
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 5 500
{lot.title}
22
Widerberg, Frans(1934-2017)Beherskeren II(1978)

Litografi
Motivet: 80x60

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
23
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter, vinget(1981)

Litografi
Lysmål: 84x62, Motivet: 81x60

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 12 600
{lot.title}
24
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever i mot(1981)

Litografi
Lysmål: 62x83, Motivet: 60x81 Arket: 65x90

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
25
Widerberg, Frans(1934-2017)Vinget og rytter(1983/84)

Litografi
Motivet: 80x60
Signert nede t.v.: Frans W

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
26
Widerberg, Frans(1934-2017)Hamskiftet(1977)

Akvarell på papir
Lysmål: 17,5x25,5
Dobbeltsignert nede t.h.: FW

Tilslag NOK 3 200
{lot.title}
27
Johannessen, Jens(1934-)Trussel(1986)

Litografi
Lysmål: 67x48
Signert nede t.h.: Jens Johannesen

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
28
Aas, Nils(1933-2004)Fugl 1970(1970)

Serigrafi
Lysmål: 48x38 Motivet: 40x36
Signert og datert nede t.h.: Nils Aas -70

Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
29
Kleiva, Per(1933-2017)Første frostnatt 2005(2005)

Serigrafi
Lysmål: 52x52 Motivet: 50x49,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -05

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
30
Kleiva, Per(1933-2017)Ein farleg leik 2005(2005)

Serigrafi
Lysmål: 52,5x52 Motivet: 50x49,5

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
31
Kleiva, Per(1933-2017)Lang avskjed 1985(1985)

Serigrafi
Lysmål: 62x76, Motivet: 50x65
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -85

Tilslag NOK 6 500
{lot.title}
32
Kleiva, Per(1933-2017)EIt skillingstrykk om havet, döden og kjærleiken 1981(1981)

Serigrafi
Lysmål: 53x43, Motivet: 49,5x40
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -81

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
33
Kleiva, Per(1933-2017)Eit skillingstrykk om havet, döden og kjærleiken 1981(1981)

Serigrafi
Arket: 59,5x50 Motivet: 49,5x40

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
34
Kleiva, Per(1933-2017)Etterpå er det for seint 1980

Serigrafi
Arket: 70x82, Motivet: 69,5x58
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -80

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
35
Kleiva, Per(1933-2017)Den raude folen 1974(1974)

Serigrafi
Arket: 59x76, Motivet: 49x67
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -74

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
36
Kleiva, Per(1933-2017)Ein vakker dag skal du sjå 1973(1973)

Serigrafi
Lysmål: 81x64, Motivet: 74,5x63
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -73

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
37
Kleiva, Per(1933-2017)Amerikanske sommarfuglar 1971(1971)

Serigrafi
Lysmål: 92,5x70 Arket: 99,5x75
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -71
3 horisontale bretter i v. marg løper inn i motivet L: 14-16 cm.

Tilslag NOK 112 000
{lot.title}
38
Kleiva, Per(1933-2017)Stigende og fallende 1970(1970)

Serigrafi
Arket: 60,5x61 , Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -70

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
39
Kleiva, Per(1933-2017)Helsing til Ho Chi Mihn 1969(1969)

Serigrafi
Arket: 45x60 Motivet: 36x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -69

Tilslag NOK 25 500
{lot.title}
40
Kleiva, Per(1933-2017)Byen i mennesket 1968(1968)

Serigrafi
Lysmål: 50x49
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
41
Kleiva, Per(1933-2017)Like før 1966(1966)

Serigrafi
Lysmål: 41x40 Motivet: 38,5x38,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -66

Tilslag NOK 5 500
{lot.title}
42
Kleiva, Per(1933-2017)Komposisjon 1963(1963)

Tresnitt trykket på tynt japanpapir
Arket: 45,5x68 Motivet: 43x56
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -63

Tilslag NOK 7 500
{lot.title}
43
Lind, Victor(1940-)Hjelpestikker 1971(1971)

Serigrafi
Arket: 57,5x84, Motivet: 42x70
Signert og datert nede t.v.: Victor Lind -71

{lot.title}
44
Lind, Victor(1940-)Foto 1971(1971)

Serigrafi
Arket: 66x38, Motivet: 60x31
Signert og datert nede t.v.: Lind -71

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
45
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
Arket: 94x74 Motivet: 79,5x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 92 000
{lot.title}
46
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 75x63
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 20 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
47

Serigrafi
Lysmål: 73.5x60, Motivet: 71x59
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 9 500
{lot.title}
48

Serigrafi
Lysmål: 61x43 Motivet: 59x40,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
49

Serigrafi
Motivet: 70x57,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
50

Serigrafi
Motivet: 69x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
51

Serigrafi
Motivet: 57x82
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
52

Serigrafi
Motivet: 67x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 6 500
{lot.title}
53
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon (Splitt)

Serigrafi, lysmål
78,5x63
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
54

Serigrafi
Lysmål: 45x62, Motivet: 42,5x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 9 500
{lot.title}
55
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1968(1968)

Serigrafi
Lysmål: 74x59, Motivet: 53x47
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -68.

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
56
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1967(1967)

Serigrafi
Arket: 66,5x64, Motivet: 49,5x49,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -67

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
57
Wold, Roar(1926-2001)Komposisjon

Collage på papir
Lysmål: 31x25
Signert nede t.h.: RW

{lot.title}
58
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon

Litografi
Motivet: 59,5x44
Signert nede t.h.: L. T.

Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
59
Isern, Ramón(1914-1989)Komposisjon

Serigrafi
Arket: 42x40,5, Motivet: 25x29
Signert nede t.h.: Isern

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
60

Serigrafi
Arket: 46x32,5, Motivet: 33,5x23
SIgnert nede t.h.: Isern

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
61
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1979(1979)

Litografi med metallfolie
Lysmål: 78x60
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg - 79.

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
62
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1961(1961)

Serigrafi
Arket: 50x65 Motivet: 26x47,5
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg -61.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
63
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon

Serigrafi
Arket: 65x50 Motivet: 24,5x24,5
Signert nede t.h.: Odd Tandberg

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
64
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1954(1954)

Serigrafi
Lysmål: 21x21,5 Motivet: 19,5x20,5
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg 1954

NOK 15 000
Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
65
Vasarely, Victor(1908-1997)Komposisjon

Serigrafi
Motivet: 59,5x59,5
Signert nede t.h.: Vasarely

Tilslag NOK 4 500
{lot.title}
66

Serigrafi
Lysmål: 63x62, Motivet: 60x60
Signert nede t.h.: Vasarely -

Tilslag NOK 6 600
{lot.title}
67

Serigrafi
Lysmål: 63x62, Motivet: 60x60
Signert nede t.h.: Vasarely -

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
68
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Radering
Lysmål: 20x20 Motivet: 18,5x18,5
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
69
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon med citron

Radering
Lysmål: 44x56,5 Motivet: 40,5x53,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 5 500
{lot.title}
70

Fargelitografi
Lysmål: 62x75 Motivet: 59,5x73,5
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
71
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Selvportrett

Radering
Motivet: 28,5x20,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
72
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Gunnar S. Gundersen

Radering
Motivet: 29,5x25
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
73
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kenneth Sivertsen

Tresnitt
Lysmål: 32,5x24 Motivet: 30x21
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
74
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Henrik Ibsen

Litografi
Motivet: 35,5x28
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
75
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sonja Henie, Skogsmaleren Kåre Tveter og Utflyttet Jølstring

Fargelitografi, litografi og litografi
Lysmål: 40x32 Motivet: 37,5x30,5 + Lysmål: 15x13 Motivet: 14,5x11 + Lysmål: 38x29 Motivet: 36,5x24
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas + Usignert

{lot.title}
76
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oboisten Brynjar Hoff, Ulf Lundell og Bisp Niklas

Litografi, fargelitografi og fargetresnitt
Lysmål: 23x19 Motivet: 16,5x11 + Lysmål: 56x40 Motivet: 52x36 + Lysmål: 47x35 Motivet: 33,5x27,5
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: L. Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 2 000
{lot.title}
77
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Utflyttet Jølstring

Litografi
Lysmål: 38x29 Motivet: 36,5x24
Usignert

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
78
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Skogsmaleren, Kåre Tveter

Litografi
Lysmål: 15x13 Motivet: 14,5x11
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 2 000
{lot.title}
79
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Ulf Lundell

Fargelitografi
Lysmål: 56x40 Motivet: 52x36
Signert nede t.h.: L. Eikaas

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
80
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Tjønstaulen

Tresnitt
Lysmål: 21x16,5 Motivet: 17,5x14,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
81
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sunnfjordingen på vei hjem til jul

Tresnitt
Lysmål: 33x41 Motivet: 30x39
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 3 200
{lot.title}
82
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Skog i Hallingdal(1957)

Tresnitt
Lysmål: 45x52 Motivet: 37x50
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
83
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Bogstad Gangaren

Tresnitt
Lysmål: 20,5x24 Motivet: 18x22
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
84
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Uroa ikkje føraren

Tresnitt på tynt japanpapir
Lysmål: 53x32,5 Arket: 63x44-46 Motivet: 50x30
Signert nede t.v. på baksiden av arket: Eikaas

Tilslag NOK 6 200
{lot.title}
85
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Fotballen er rund

Tresnitt
Lysmål: 36,5x26 Motivet: 33x22,5
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
86
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Peer Gynt

Fargetresnitt
Lysmål: 42,5x26 Motivet: 40x25,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
87
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Bisp Niklas(1991)

Fargetresnitt
Lysmål: 47x35 Motivet: 33,5x27,5
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
88
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Likdansen (fritt etter Astrup)

Tresnitt
Lysmål: 14x38 Motivet: 11x36
To motiver satt sammen på ett ark. Begge signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
89
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Kvinner i haven

Linoleumssnitt
Lysmål: 35,5x29
Signert nede t.h. på gammel passepartout: Slettemark

Tilslag NOK 4 500
{lot.title}
90
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 61x47,5, Motivet: 58,5x46,5
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
91

Litografi
Arket: 76x56
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 4 600
{lot.title}
92
Weidemann, Jakob(1923-2001)Endelig fred 1945(1945)

Blyant på papir
Arket: 46,5x34,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -45.

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
93
Fjell, Kai(1907-1989)Adam og Eva 1986(1986)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: K. Fjell -86

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
94
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne og ørn 1979(1979)

Blyant på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
95
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnen og døden 1974(1974)

Tusj og akvarell på papir
Lysmål: 22,5x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -74

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
96
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med hatt 1969(1969)

Akvarell på papir
Lysmål: 22x31
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
97
Fjell, Kai(1907-1989)Døtrene(1972)

Tresnitt
Motivet: 39x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
98
Fjell, Kai(1907-1989)Tre generasjoner(1982)

Linoleumssnitt med håndkolorering
Motivet: 24x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 5 500
{lot.title}
99
Janssen, Horst(1929-1995)Selvportrett 1981(1981)

Litografi med håndkolorering
Arket: 39x29,5
Signert og datert nede på midten: HJ 81

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
100
Vinjum, Johannes(1930-1991)Akt

Kull og lavering på papir
Lysmål: 17x24 Arket: 17,5-17,9x25,5-25,8
Usignert

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 400
{lot.title}
101
Mosebekk, Olav(1910-2001)Kvinneakt

Blyant på papir
Lysmål: 67x54
Signert nede t.v.: O. Mosebekk

NOK 5 000
Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
102
Schultz, Alexander(1901-1981)Granen 1977(1977)

Akvarell på papir
Lysmål: 39x53
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -77

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
103
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon med figurer 1975(1975)

Akvarell på papir
Lysmål: 22x29,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1975

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 4 200
{lot.title}
104
Moore, Henry(1898-1986)Figurkomposisjon

Litografi
Lysmål: 36x50
Signert nede t.h.: Moore

{lot.title}
105
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB 33-1968 Uranus(1968)

Tresnitt i sort og gull
Lysmål: 73x55,5 Arket: 73,7x56,2 Motivet: 60x45
Signert nede t.h.: AE Bergman.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 20 500
{lot.title}
106
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB 35-1968 Hav(1968)

Tresnitt
Lysmål: 63x43 Motivet: 60x40

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
107
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB46-1974 Vannet(1974)

Tresnitt på velinpapir
Lysmål: 54x43, Motivet: 49,5x40
Signert nede t.h.: AE Bergman

Tilslag NOK 11 200
{lot.title}
108
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB43-1974 L'Or de vivre(1974)

Tresnitt på velinpapir
Lysmål: 55,5x43 Motivet: 50x40

Tilslag NOK 9 500
{lot.title}
109
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB43 b-1974 L'Or de vivre

Tresnitt på velinpapir
Lysmål: 55x43, Motivet: 49,5x40

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
110
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB52-1974 Kjærligheten(1974)

Tresnitt på velinpapir

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
111
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Hefte/plakat for maleriutstilling i Paris 1958

Radering
Arket: 33x25, Motivet: 30x20
Signert nede t.h.. AE Bergman

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
112
Savio, John(1902-1938)Sommerkveld

Tresnitt
Lysmål: 20x27
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
113
Savio, John(1902-1938)Hvalp og reinokse

Tresnitt
Lysmål: 22x27
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
114
Savio, John(1902-1938)Lassokaster

Tresnitt
Lysmål: 22,5x31,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 32 500
{lot.title}
115
Savio, John(1902-1938)Lasso (Suopan)

Tresnitt
Arket: 23x29 Motivet: 19,5x25,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
116
Savio, John(1902-1938)Lasso

Tresnitt
Arket: 22x27,5 Motivet: 19,5x25,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 20 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
117
Savio, John(1902-1938)Sjalusi

Tresnitt
Arket: 32,5x20 Motivet: 30,5x18.5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000
Tilslag NOK 24 500
{lot.title}
118
Rian, Johs.(1891-1981)Cellospiller

Tusj på papir
Lysmål: 28,5x22,5
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
119
Rian, Johs.(1891-1981)Trekkspiller 1947(1947)

Blyant og akvarell på papir
Lysmål: 25,5x24,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1947

Tilslag NOK 31 500
{lot.title}
120
Egner, Thorbjørn(1912-1990)Folk og røvere i Kardemomme by

Tusj og lavering på papir
Lysmål fra 10,5x10,5 til 15x19,5
Usignert

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
121
Ernst, Max(1891-1976)Komposisjon

Litografi
Motivet: 24,5x19,5
Signert nede t.h.: Max Ernst

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
122
Picasso, Pablo(1881-1973)Omfavnelsen

Litografi
Arket: Motivet: 51,5x55
Signert i stenen nede t.v.: -P. Picasso
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
123
Picasso, Pablo(1881-1973)Aquatint 20 juillet 1968 II(1968)

Radering
Arket: 25x28,5 Motivet: 6x8,5
Datert i platen oppe på midten: 20.7.68 II.
Signert nede t.h.: Picasso

{lot.title}
124
Picasso, Pablo(1881-1973)Kvinnehode 1957(1957)

Litografi
Arket: 64,5x50,5 Lysmål: 63x49
Signert og datert i trykket nede t.h.: Picasso 28.6.57
Signert i rødt nede t.v.: Picasso

Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
125
Picasso, Pablo(1881-1973)The Studio 1954(1954)

Litografi
Lysmål: 27x38,5
Signert oppe t.v.: Picasso

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
126
Picasso, Pablo(1881-1973)Vallauris 1951 Exposition(1951)

Linoleumssnitt
Lysmål: 67x50
Signert i platen nede t.h.: Picasso

NOK 30 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
127
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode(1906)

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 255x185 mm Motivet: 115x85 mm
Usignert

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
128
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 230x180 mm Motivet: 115x82 mm
Usignert

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
129
Sohlberg, Harald(1869-1935)Stillheten II 1931(1931)

Radering
Lysmål: 16,5x24, Motivet: 13x20,5 Arket: 29,5x39,5
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1931

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
130
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fra Akershusvollen, aften

Radering
Lysmål: 23x31,5, Motivet: 20,5x29
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg

{lot.title}
131
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917(1917)

Litografi
Arket: 68,7x79,8, Motivet: 52,3x60,4
Signert og datert i stenen nede t.h.: Sohlberg 1917
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg

NOK 200 000–250 000
Tilslag NOK 366 000
{lot.title}
132
Pascin, Julius(1885-1930)Figurer

Radering
Motivet: 25x30
Signert nede t.h.: Pascin

NOK 1 500–2 000
Tilslag NOK 700
{lot.title}
133
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Ulvin 1923(1923)

Blyant og akvarell på papir
Lysmål: 33x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Ulvin 1923.

Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
134
Werenskiold, Erik(1855-1938)Trollkjerring og tre prinsesser

Radering
Motivet: 25x33
Signert i platen nede t.h.: EW
Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold

Tilslag NOK 4 500
{lot.title}
135
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studiehode, Ask 1879(1879)

Penn og lavering på papir
Arket: 18x12,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Ask 16/1 79. CS.

Tilslag NOK 3 200
{lot.title}
136
Thaulow, Frits(1847-1906)Marias måned

Fargeradering
Lysmål: 52x63
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 8 550
{lot.title}
137
Boll, Reinholdt(1825-1897)Holmboe, Thorolf (1866-1935 ) Fjordparti/Fra Lofoten

Blyant på papir
9x16 og 34x47
Signert nede t.v.: Reinholdt Boll. Påtegnet nede t.h.: Askevold/Signert nede t.v.: ThH.

NOK 3 000
Tilslag NOK 2 400
{lot.title}
138
Baade, Knud(1808-1879)Seilbåt i måneskinn Verso: Fiskere/Grantre

Blyant og lavering/Blyant på papir
24x33 og 42x29,5
Verso: Signert nede t.v.: Baade/Signert, stedsbestemt og prissatt nede t.v.: Handeck, Schweiz 4 Sp. 50. Baade

NOK 3 000
Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
139
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Arbo, Peter Nicolai (1831-1892), Dahl, Siegwald (1827-1902) og ang. Munthe, Gerhard (1849-1929) Dame med blondekrave, Kavalleri 1882, Esel og Dame med parasoll

Blyant, lavering og akvarell på papir
12x9, 16x20, 12,5x13 og 8,5x5
Påtegnet på verso: Stoltenberg Studie, Signert og datert nede t.h.: P. N A 82., Signert nede t.v.: S Dahl og Signert nede t.v.: GM, også påtegnet på verso: GM

NOK 3 000
Tilslag NOK 1 700
{lot.title}
140
Bratland, Jacob(1859-1906)Spaserende dame, München 1885/Ukjent kunstner: Tre putti

Penn/Penn og lavering på papir
26x11,5 og 25x15
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: J. B. M 85/Usignert

NOK 3 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
141
Donner von Richter, Otto(1828-1911)Spinnende kvinne, Roma

Olje på lerret
75x54
Signert og stedsbestemt nede t.v.: Otto Donner f. Roma

{lot.title}
142
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Vinterlandskap med folkeliv 1877(1877)

Olje på lerret
19x40
Signert nede t.h.: -N Ulfsten

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
143
Borgen, Fredrik(1852-1907)Kystlandskap med folkeliv 1880(1880)

Olje på lerret
47x77
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen -1880.

Tilslag NOK 3 800
{lot.title}
144
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Vinterlandskap med folkeliv 1880(1880)

Olje på lerret
66x85
Signert og datert nede t.v.: Jörgen Sörensen 1880

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
145
Barnoin, Henri Alphonse(1882-1940)Havneparti

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.v.: H. Barnoin

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
146
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap

Olje på lerret
66x110
Signert nede t.h.: A Rasmussen

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
147
Haaland, Lauritz(1855-1938)Lensende skute 1900

Olje på lerret
30x42
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1900

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
148
Schøyen, Erik(1871-1957)Losskøyten Larvik No 8

Olje på lerret
25x37,5
Signert nede t.h.: Schøyen

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
149
Kielland, Kitty(1843-1914)Fra Jæren

Olje på lerret
32x47
Signert nede t.v.: KLK

NOK 20 000
Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
150
Ulving, Even(1863-1952)Robåt trukket opp på land

Olje på lerret
40x63
SIgnert nede t.v.: E Ulving.

{lot.title}
151
Krohg, Christian(1852-1925)Fra Gaupholmen

Olje på lerret, oppklebet på plate
34x20,5
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
152
Elevarbeid Krohg, Christian (1852-1925)Badebaljen

Olje på plate
50x61
Signert nede C. Krohg

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
153
Krohg, Oda(1860-1935)Brekkestø: Fra Sørlandet og Brygger og båter

Olje på lerret oppklebet på plate
19x24 og 14x23,5
Begge signert nede t.v.: O Krohg

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
154
Scheel, Signe(1860-1942)Barneakt

Olje på lerret
80x62,5
Signert nede t.h: Signe Scheel

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
155
Onsager, Søren(1878-1946)Ved speilet 1923(1923)

Olje på lerret
64x79
Signert og datert nede t.h.: Sören Onsager 1923

{lot.title}
156
Onsager, Søren(1878-1946)Atelierinteriør med modell 1936(1936)

Olje på lerret
58x56
Signert og datert nede t.h.: Søren Onsager 36

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
157
Sørensen, Henrik(1882-1962)Ola Slettom 1935(1935)

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: HS 35

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
158
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Ballblom

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Lie-Gjemre

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
159
Deberitz, Per(1880-1945)Kvinneakt

Olje på lerret
65x50
Signert nede t.h.: P Deberitz

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
160
Deberitz, Per(1880-1945)Fra Rønnes, Grimstad 1933(1933)

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 33.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
161
Kavli, Arne(1878-1970)Utekafé

Olje på plate
18,5x15,5
Signert 2 ganger nede t.h.: A Kavli og Kavli.

Tilslag NOK 40 500
{lot.title}
162
Krohg, Per(1889-1965)Saksen 1921(1921)

Olje på plate
27x41
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1921.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
163
Krohg, Per(1889-1965)Dachser

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.v.: Per Krohg

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
164
Krohg, Per(1889-1965)Barn bærer ved til bålet 1934(1934)

Olje på mahogniplate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1934

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
165
Sitje, Joronn(1897-1982)Barneportrett

Olje på plate
46x38
Signert nede t.v.: Joronn Sitje

Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
166
Sitje, Joronn(1897-1982)Kenyansk kvinne

Olje på plate
33x24
Signert nede t.v.: J. Sitje

{lot.title}
167
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med trær 1934(1934)

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: R. Th -34

Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
168
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med trær(194?)

Olje på lerret
35x43
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R -Th 4?

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 1 400
{lot.title}
169
Riis, Bendik(1911-1988)Seilbåter

Olje på plate
33x47,5
Signert nede på midten: Bendik Riis

Tilslag NOK 33 500
{lot.title}
170
Riis, Bendik(1911-1988)Fra Malmøya 1954 1955(1954 1955)

Olje på plate
18x14
Signert, stedsbestemt og datert to ganger nede: Höst Malmøya 1954 Bendik Riis pinc. 1955

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
171
Riis, Bendik(1911-1988)Kystlandskap

Olje på lerret
57x37,5

Tilslag NOK 20 500
{lot.title}
172
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap

Olje på plate
24x19

Tilslag NOK 7 500
{lot.title}
173

Olje på plate
24x19

Tilslag NOK 30 500
{lot.title}
174
Riis, Bendik(1911-1988)Høstlandskap 1968(1968)

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede: okt. - 1968 malet af: Kunstmaleren Bendik Riis

NOK 30 000
Tilslag NOK 43 500
{lot.title}
175
Riis, Bendik(1911-1988)Sjøfugler

Olje på plate
60x80
Signert nede t.v.: Bendik Riis

NOK 30 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
176
Enger, Erling(1899-1990)Vårløsning 1964(1964)

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger 64

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
177
Schultz, Alexander(1901-1981)Vinterlandskap 1980(1980)

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: A Schultz -80

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
178
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomstrende frukttre

Olje på plate
29x34
Signert nede t.v.: Weidemann

{lot.title}
179
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sydlandsk landskap 1963(1963)

Olje på lerret
59x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 63.

{lot.title}
180
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Klovnen 1947(1947)

Olje på lerret
60x50
Dobbeltsignert og datert nede t.v. og t.h.: Erik Harry Johannessen 1947

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
181
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra Nydalen i mars 1967(1967)

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie. -67

{lot.title}
182
Vinjum, Johannes(1930-1991)Badere

Olje på lerret
34x41
Signert nede t.h.: Vinjum

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
183
Rittun, Thorstein(1929-2018)Kvinner og menn med luttspiller 1972(1972)

Blandingsteknikk
Lysmål: 78,5x64
Signert og datert nede t.h.: Th. RIttun 1972

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
184
Strømme, Olav(1909-1978)Komposisjon 1975(1975)

Olje på plate
31x33
Signert og datert nede t.h.: O Strømme -75

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
185
Heramb, Thore(1916-2014)Regnskur 1979(1979)

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb -79

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
186
Tveter, Kåre(1922-2012)Angstnatt ved poetens hus

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h: Kåre Tveter

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
187
Sture, David(1950-2020)Elementer 2003

Akryl på plate
91x80
Signert og datert nede t.v.: David Een Sture /03

{lot.title}
188
Lisztes, István(1942-)Gratie

Messing
H: 36 cm
Signert: Istvan Lisztes

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
189
Eng, Turid(1937-)Heptakord(1977)

Bronse på sokkel av polert granitt
H: 27 cm
Signert: T. Eng

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
190
Haukeland, Arnold(1920-1983)Rolf Stranger 1980(1980)

Bronse på sokkel av larvikitt
H: 60 cm
Signert og datert: Haukeland -80

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
191
Ung, Per(1933-2013)Leda og svanen

Bronse
H: 19 cm
Signert på plinten: Per Ung

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
192
Seland, Alfred(1903-1960)Omfavnelse

Bronse
H: 28 cm
Signert på plinten: A. S.

{lot.title}
193
Durban, Arne(1912-1993)Knelende barn med hendende på hodet

Bronse
H: 14 cm
Signert på plinten: Durban

NOK 10 000
{lot.title}
194
Durban, Arne(1912-1993)Liten gutt

Bronsefarget messing
14 cm.
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
195
SølvKanne 1701(1701)

Sølv
H: 23 cm, Vekt: 2050 gr.
Mester: Morten Finchenhagen, virksom 1687-1731.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 330 000
{lot.title}
196
Krus 1878(1878)

Sølv
H: 8,5 cm
Stemplet med russiske sølvstempler. Fullstemplet.

Tilslag NOK 5 500
{lot.title}
197
Beger på stett

Sølv
H: 18 cm
Stemplet med russiske sølvstempler. Fullstemplet. Både beger og stett er stemplet.

NOK 4 000
{lot.title}
198
Skål på tre kuleføtter 1878(1878)

Sølv
H: 5,5 cm Diam.: 6,5 cm

NOK 4 000
{lot.title}
199
Ovalt fat

Sølv
L: 44,5 cm B: 34,5 cm Vekt: 1,15 kg.
Nederland, ca. 1950.

NOK 10 000
Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
200
18 stk. Dekketallerkner og fat(1950)

Sølv
J. Tostrup, 1950-56.

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
201
Saltkar med skjeer, 4 stk.

Sølv og blått glass
Saltkar H: 6 cm. L: 9 cm. B: 7 cm. Vekt: 450 gr. Skjeer L: 10,5 cm. Vekt: 50 gr.
Saltkar, London, England 1928. Skjeer: Exeter, England 1857.

NOK 12 000
{lot.title}
202
SølvKaffekanne(1916)

Sølv med trehank
H: 23 cm
Mesterstempel: C.G.H. = C. G. Hallberg.

Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
203
Kaffesett i tre deler

Sølv, bakelitt og tre
Kanne H: 14 cm Fløtemugge H: 7,5 cm Sukkerkopp med lokk H: 7,5 cm
Norge, Art Deco, ca. 1930.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
204
SølvSukkerdrysser, 1 par

Sølv
H: 22 cm
Noe utydelig stemplet med 2 stempler.

Tilslag NOK 7 500
{lot.title}
205
Jardinière

Plett og glass
H: 18,5 cm L: 35 cm B: 17,5 cm
Stemplet: Primans

NOK 3 000
{lot.title}
206
Kandelabre 1 par

Plett
H: 49 cm
England, 1900-tallet.

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
207
Bestikk til 18 personer

Sølv
David-Andersen 830S (12 stk. fruktkniver J. Tostrup)

NOK 60 000–70 000
Tilslag NOK 92 000
{lot.title}
208
Sverre, Pettersen(1884-1959)Dansende ynglinger - Sverddansen(1934)

Klart glass med gravering
H: 16 cm
Signert og datert: Hadeland 1934 S.P. - O.S.

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
209
Stettfat, karafler, asjetter

Klart glass
Nyere, 1900-tallet.

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
210
Glass-servise

Klart glass
Nyere, 1900-tallet.

Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
211
Glass-servise

Klart glass
Nyere, 1900-tallet.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
212
Servise, saksisk blomst

Porselen med håndmalt dekor
Kongelig dansk porselen, København, noe eldre, noe nyere, 1800- og 1900-tallet.

NOK 20 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
213
Tallerkner 12 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 22 cm.
Ostindisk porselen

NOK 36 000
{lot.title}
214
Tallerkner 16 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 22 cm.
Ostindisk porselen

NOK 48 000
{lot.title}
215
Tallerkner 13 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen

NOK 39 000
{lot.title}
216
Tallerkner 4 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen

NOK 10 000
{lot.title}
217
Tallerkner 2 stk. Noe ulike

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen

{lot.title}
218
Tallerkner 2 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 22 cm.
Ostindisk porselen

{lot.title}
219
Tallerkner 2 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen

NOK 6 000
{lot.title}
220
Tallerkner 2 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen

NOK 6 000
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
221
Tallerken

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 22 cm.
Ostindisk porselen

NOK 3 000
{lot.title}
222
Tallerkner 2 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 25 og 26 cm.
Ostindisk porselen

NOK 8 000
{lot.title}
223
Små tallerkner 10+2 stk.

Porselen med håndmalt dekor
Diam: 16 cm.
Ostindisk porselen

NOK 17 500
Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
224
Terrin med lokk

Porselen med håndmalt dekor
H: 20 cm. L: 37 cm.
Ostindisk porselen

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
225
Terriner med lokk 1 par

Porselen med håndmalt dekor
H: 19 cm. L: 31 cm.
Ostindisk porselen

NOK 35 000–40 000
{lot.title}
226
Fat

Porselen med håndmalt dekor
L: 44 cm. B: 34 cm.
Ostindisk porselen

{lot.title}
227
Fat

Porselen med håndmalt dekor
L: 33 cm. B: 24 cm.
Ostindisk porselen

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
228
Fat

Porselen med håndmalt dekor
L: 30 cm. B: 22 cm.
Ostindisk porselen

{lot.title}
229
Lite fat

Porselen med håndmalt dekor
L: 20 cm. B: 14 cm.
Ostindisk porselen

NOK 3 000
{lot.title}
230
Fat

Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 38 cm.
Ostindisk porselen

{lot.title}
231
Duk og servietter

Lindamask
Duk: 360x180 cm (6,4 m2) Servietter: 56x56 cm

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
232
Duk og servietter

Lindamask
Duk: 400x152 cm (6 m2) Servietter: 50x50 cm
Almedahls Damast, Sverige. Design: Signe Sohlman 1876.

Tilslag NOK 6 700
{lot.title}
233
Teppe(1950-60)

Ull renning, ull innslag
555x388 cm

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
234
Frokostbord

Mahogni og messing
H: 72 cm. L: 160 cm. B: 113 cm.

{lot.title}
235
Skrivebord

Tre med innlegninger
H: 76,5 cm. L: 173 cm. B: 93 cm.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
236
Sofabord

Tre med innlegninger
H: 69 cm. L: 102 cm. B: 61 cm.

{lot.title}
237
Halvmåneformet bord

Tre med innlegninger
H: 77 cm. L: 77 cm. D: 40,5 cm.

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
238
Stoler, 1 par

Mahogni med innlegninger i frukttre
H: 77,5 cm. Sete-H: 45 cm.
Empire, ca. 1830.

{lot.title}
239
To stoler, 1 par

Bjerk med innlegninger i frukttre
H: 84 cm. SeteH: 46 cm.
Sen-empire, ca. 1850.

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
240
Kommode

H: 85 cm. L: 78,5 cm. D: 47 cm.
Bergens-empire.

{lot.title}
241
Speil

Speilglass, mahogni med forgylling
H: 133 cm. B: 49 cm.

NOK 18 000–20 000
{lot.title}
242
Prismelysekrone

Glass og brennforgylt bronse
H: 100 cm.

NOK 110 000–130 000
{lot.title}
243
Prismelysekrone

Glass og forgylt messing
H: 100 cm.

{lot.title}
244
Gulvur

Mahogni og messing
H: 238 cm.
Urmaker: Thomas Gardner, London.

{lot.title}
245
Gulvur med åttedagers verk(Ca 1920)

Eik med innlegninger, metall og emalje
H: 245 cm.
Verket signert: Gustav Becker, Freiburg Schl. (Schlesien).

{lot.title}
246
Kaminur (1820)

Forgylt bronse og emalje
H: 32 cm. L: 24 cm. D: 9 cm.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på