Litografi
63x53
Signert nede t.h.: K. Blom
NOK 6 000
Litografi
63x53
Signert nede t.h.: K. Blom
Fargeradering
Lysmål: 101x141 Motivet: 79x119
Signert nede t.h.: Sverre Bjertnes Bjarne Melgaard
Litografi
Lysmål: 61,5x40,5 Motivet: 58x37,5
Signert nede t.h.: Nico WIderberg
Litografi, lysmål
67x57 Motivet: 64x54,5
Signert nede t.h.: Vebjørn Sand
Pastell og akvarell på papir
Arket: 18x25,5
Signert nede t.h.: Olav Christopher
Litografi
Lysmål: 41x33, Motivet: 31x23
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1994
Linosnitt
Arket: 76,5x64 Motivet: 60x50
Signert nede t.h.: Inger Sitter
Litografi
Lysmål: 75x54
Signert nede t.h.: K. Nupen.
Litografi
Arket: 76x56
Signert nede t.h.: K. Nupen.
Litografi
Arket: 65x48
Signert nede på midten: Nupen
Litografi
Arket: 65x48
Signert nede t.h.: K. Nupen
Litografi med tekst og bilder innbundet i bok
Bokens format: 43x32 cm.
Bare signert på siste side der det står hva boken inneholder på fransk.
Litografi og collage
Lysmål: 63x54, Motivet: 59,5x53
Signert og datert i platen nede t.h.: Christo 1983
Signert og nummerert nede t.h.: Christo 90/100
Akvarell på papir
Arket: 50x75
Signert nede t.h.: KT
Akvarell på papir
Lysmål:71x99
Signert og datert nede t.v.: L Lerin 84
Serigrafi
Lysmål: 48x66,5, Motivet: 46x65
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -75
Blyant og kvarell på papir
Arket: 58x76
Usignert
Litografi
Lysmål: 51x33, Motivet: 48x31
Signert og datert nede på midten: Bjørn Ransve 1972
Radering
Arket: 44x31,5 Motivet: 35,5x23,5
Signert og datert nede t.h.: Morten M '80
Radering med håndkolorering
Motivet: 50x33
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -80
Litografi
Motivet: 80x60
Signert nede t.v.: Frans Widerberg
Litografi
Motivet: 80x60
Litografi
Lysmål: 84x62, Motivet: 81x60
Litografi
Lysmål: 62x83, Motivet: 60x81 Arket: 65x90
Litografi
Motivet: 80x60
Signert nede t.v.: Frans W
Akvarell på papir
Lysmål: 17,5x25,5
Dobbeltsignert nede t.h.: FW
Litografi
Lysmål: 67x48
Signert nede t.h.: Jens Johannesen
Serigrafi
Lysmål: 48x38 Motivet: 40x36
Signert og datert nede t.h.: Nils Aas -70
Serigrafi
Lysmål: 52x52 Motivet: 50x49,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -05
Serigrafi
Lysmål: 52,5x52 Motivet: 50x49,5
Serigrafi
Lysmål: 62x76, Motivet: 50x65
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -85
Serigrafi
Lysmål: 53x43, Motivet: 49,5x40
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -81
Serigrafi
Arket: 59,5x50 Motivet: 49,5x40
Serigrafi
Arket: 70x82, Motivet: 69,5x58
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -80
Serigrafi
Arket: 59x76, Motivet: 49x67
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -74
Serigrafi
Lysmål: 81x64, Motivet: 74,5x63
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -73
Serigrafi
Lysmål: 92,5x70 Arket: 99,5x75
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -71
3 horisontale bretter i v. marg løper inn i motivet L: 14-16 cm.
Serigrafi
Arket: 60,5x61 , Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -70
Serigrafi
Arket: 45x60 Motivet: 36x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -69
Serigrafi
Lysmål: 50x49
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68
Serigrafi
Lysmål: 41x40 Motivet: 38,5x38,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -66
Tresnitt trykket på tynt japanpapir
Arket: 45,5x68 Motivet: 43x56
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -63
Serigrafi
Arket: 57,5x84, Motivet: 42x70
Signert og datert nede t.v.: Victor Lind -71
Serigrafi
Arket: 66x38, Motivet: 60x31
Signert og datert nede t.v.: Lind -71
Serigrafi
Arket: 94x74 Motivet: 79,5x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 75x63
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 73.5x60, Motivet: 71x59
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 61x43 Motivet: 59x40,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Motivet: 70x57,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Motivet: 69x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Motivet: 57x82
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Motivet: 67x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
78,5x63
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 45x62, Motivet: 42,5x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 74x59, Motivet: 53x47
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -68.
Serigrafi
Arket: 66,5x64, Motivet: 49,5x49,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -67
Collage på papir
Lysmål: 31x25
Signert nede t.h.: RW
Litografi
Motivet: 59,5x44
Signert nede t.h.: L. T.
Serigrafi
Arket: 42x40,5, Motivet: 25x29
Signert nede t.h.: Isern
Serigrafi
Arket: 46x32,5, Motivet: 33,5x23
SIgnert nede t.h.: Isern
Litografi med metallfolie
Lysmål: 78x60
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg - 79.
Serigrafi
Arket: 50x65 Motivet: 26x47,5
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg -61.
Serigrafi
Arket: 65x50 Motivet: 24,5x24,5
Signert nede t.h.: Odd Tandberg
Serigrafi
Lysmål: 21x21,5 Motivet: 19,5x20,5
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg 1954
Serigrafi
Motivet: 59,5x59,5
Signert nede t.h.: Vasarely
Serigrafi
Lysmål: 63x62, Motivet: 60x60
Signert nede t.h.: Vasarely -
Serigrafi
Lysmål: 63x62, Motivet: 60x60
Signert nede t.h.: Vasarely -
Radering
Lysmål: 20x20 Motivet: 18,5x18,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Radering
Lysmål: 44x56,5 Motivet: 40,5x53,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargelitografi
Lysmål: 62x75 Motivet: 59,5x73,5
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Radering
Motivet: 28,5x20,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Radering
Motivet: 29,5x25
Signert nede t.h.: Eikaas
Tresnitt
Lysmål: 32,5x24 Motivet: 30x21
Signert nede t.h.: Eikaas
Litografi
Motivet: 35,5x28
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargelitografi, litografi og litografi
Lysmål: 40x32 Motivet: 37,5x30,5 + Lysmål: 15x13 Motivet: 14,5x11 + Lysmål: 38x29 Motivet: 36,5x24
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas + Usignert
Litografi, fargelitografi og fargetresnitt
Lysmål: 23x19 Motivet: 16,5x11 + Lysmål: 56x40 Motivet: 52x36 + Lysmål: 47x35 Motivet: 33,5x27,5
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: L. Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas
Litografi
Lysmål: 38x29 Motivet: 36,5x24
Usignert
Litografi
Lysmål: 15x13 Motivet: 14,5x11
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargelitografi
Lysmål: 56x40 Motivet: 52x36
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Tresnitt
Lysmål: 21x16,5 Motivet: 17,5x14,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Tresnitt
Lysmål: 33x41 Motivet: 30x39
Signert nede t.h.: Eikaas
Tresnitt
Lysmål: 45x52 Motivet: 37x50
Signert nede t.h.: Eikaas
Tresnitt
Lysmål: 20,5x24 Motivet: 18x22
Signert nede t.h.: Eikaas
Tresnitt på tynt japanpapir
Lysmål: 53x32,5 Arket: 63x44-46 Motivet: 50x30
Signert nede t.v. på baksiden av arket: Eikaas
Tresnitt
Lysmål: 36,5x26 Motivet: 33x22,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargetresnitt
Lysmål: 42,5x26 Motivet: 40x25,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargetresnitt
Lysmål: 47x35 Motivet: 33,5x27,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Tresnitt
Lysmål: 14x38 Motivet: 11x36
To motiver satt sammen på ett ark. Begge signert nede t.h.: Eikaas
Linoleumssnitt
Lysmål: 35,5x29
Signert nede t.h. på gammel passepartout: Slettemark
Litografi
Lysmål: 61x47,5, Motivet: 58,5x46,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi
Arket: 76x56
Signert nede t.h.: Weidemann
Blyant på papir
Arket: 46,5x34,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -45.
Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: K. Fjell -86
Blyant på papir
Lysmål: 20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79
Tusj og akvarell på papir
Lysmål: 22,5x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -74
Akvarell på papir
Lysmål: 22x31
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69
Tresnitt
Motivet: 39x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Linoleumssnitt med håndkolorering
Motivet: 24x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Litografi med håndkolorering
Arket: 39x29,5
Signert og datert nede på midten: HJ 81
Kull og lavering på papir
Lysmål: 17x24 Arket: 17,5-17,9x25,5-25,8
Usignert
Blyant på papir
Lysmål: 67x54
Signert nede t.v.: O. Mosebekk
Akvarell på papir
Lysmål: 39x53
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -77
Akvarell på papir
Lysmål: 22x29,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1975
Litografi
Lysmål: 36x50
Signert nede t.h.: Moore
Tresnitt i sort og gull
Lysmål: 73x55,5 Arket: 73,7x56,2 Motivet: 60x45
Signert nede t.h.: AE Bergman.
Tresnitt
Lysmål: 63x43 Motivet: 60x40
Tresnitt på velinpapir
Lysmål: 54x43, Motivet: 49,5x40
Signert nede t.h.: AE Bergman
Tresnitt på velinpapir
Lysmål: 55,5x43 Motivet: 50x40
Tresnitt på velinpapir
Lysmål: 55x43, Motivet: 49,5x40
Tresnitt på velinpapir
Radering
Arket: 33x25, Motivet: 30x20
Signert nede t.h.. AE Bergman
Tresnitt
Lysmål: 20x27
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
Lysmål: 22x27
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
Lysmål: 22,5x31,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
Arket: 23x29 Motivet: 19,5x25,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
Arket: 22x27,5 Motivet: 19,5x25,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
Arket: 32,5x20 Motivet: 30,5x18.5
Signert nede t.h.: John Savio
Tusj på papir
Lysmål: 28,5x22,5
Signert nede t.v.: J Rian
Blyant og akvarell på papir
Lysmål: 25,5x24,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1947
Tusj og lavering på papir
Lysmål fra 10,5x10,5 til 15x19,5
Usignert
Litografi
Motivet: 24,5x19,5
Signert nede t.h.: Max Ernst
Litografi
Arket: Motivet: 51,5x55
Signert i stenen nede t.v.: -P. Picasso
Signert med blyant nede t.h.: Picasso
Radering
Arket: 25x28,5 Motivet: 6x8,5
Datert i platen oppe på midten: 20.7.68 II.
Signert nede t.h.: Picasso
Litografi
Arket: 64,5x50,5 Lysmål: 63x49
Signert og datert i trykket nede t.h.: Picasso 28.6.57
Signert i rødt nede t.v.: Picasso
Litografi
Lysmål: 27x38,5
Signert oppe t.v.: Picasso
Linoleumssnitt
Lysmål: 67x50
Signert i platen nede t.h.: Picasso
Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 255x185 mm Motivet: 115x85 mm
Usignert
Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 230x180 mm Motivet: 115x82 mm
Usignert
Radering
Lysmål: 16,5x24, Motivet: 13x20,5 Arket: 29,5x39,5
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1931
Radering
Lysmål: 23x31,5, Motivet: 20,5x29
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg
Litografi
Arket: 68,7x79,8, Motivet: 52,3x60,4
Signert og datert i stenen nede t.h.: Sohlberg 1917
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg
Radering
Motivet: 25x30
Signert nede t.h.: Pascin
Blyant og akvarell på papir
Lysmål: 33x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Ulvin 1923.
Radering
Motivet: 25x33
Signert i platen nede t.h.: EW
Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold
Penn og lavering på papir
Arket: 18x12,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Ask 16/1 79. CS.
Fargeradering
Lysmål: 52x63
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Blyant på papir
9x16 og 34x47
Signert nede t.v.: Reinholdt Boll. Påtegnet nede t.h.: Askevold/Signert nede t.v.: ThH.
Blyant og lavering/Blyant på papir
24x33 og 42x29,5
Verso: Signert nede t.v.: Baade/Signert, stedsbestemt og prissatt nede t.v.: Handeck, Schweiz 4 Sp. 50. Baade
Blyant, lavering og akvarell på papir
12x9, 16x20, 12,5x13 og 8,5x5
Påtegnet på verso: Stoltenberg Studie, Signert og datert nede t.h.: P. N A 82., Signert nede t.v.: S Dahl og Signert nede t.v.: GM, også påtegnet på verso: GM
Penn/Penn og lavering på papir
26x11,5 og 25x15
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: J. B. M 85/Usignert
Olje på lerret
75x54
Signert og stedsbestemt nede t.v.: Otto Donner f. Roma
Olje på lerret
19x40
Signert nede t.h.: -N Ulfsten
Olje på lerret
47x77
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen -1880.
Olje på lerret
66x85
Signert og datert nede t.v.: Jörgen Sörensen 1880
Olje på lerret
54x65
Signert nede t.v.: H. Barnoin
Olje på lerret
66x110
Signert nede t.h.: A Rasmussen
Olje på lerret
30x42
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1900
Olje på lerret
25x37,5
Signert nede t.h.: Schøyen
Olje på lerret
32x47
Signert nede t.v.: KLK
Olje på lerret
40x63
SIgnert nede t.v.: E Ulving.
Olje på lerret, oppklebet på plate
34x20,5
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på plate
50x61
Signert nede C. Krohg
Olje på lerret oppklebet på plate
19x24 og 14x23,5
Begge signert nede t.v.: O Krohg
Olje på lerret
80x62,5
Signert nede t.h: Signe Scheel
Olje på lerret
64x79
Signert og datert nede t.h.: Sören Onsager 1923
Olje på lerret
58x56
Signert og datert nede t.h.: Søren Onsager 36
Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: HS 35
Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Lie-Gjemre
Olje på lerret
65x50
Signert nede t.h.: P Deberitz
Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 33.
Olje på plate
18,5x15,5
Signert 2 ganger nede t.h.: A Kavli og Kavli.
Olje på plate
27x41
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1921.
Olje på lerret
73x92
Signert nede t.v.: Per Krohg
Olje på mahogniplate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1934
Olje på plate
46x38
Signert nede t.v.: Joronn Sitje
Olje på plate
33x24
Signert nede t.v.: J. Sitje
Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: R. Th -34
Olje på lerret
35x43
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R -Th 4?
Olje på plate
33x47,5
Signert nede på midten: Bendik Riis
Olje på plate
18x14
Signert, stedsbestemt og datert to ganger nede: Höst Malmøya 1954 Bendik Riis pinc. 1955
Olje på lerret
57x37,5
Olje på plate
24x19
Olje på plate
24x19
Olje på plate
60x73
Signert og datert nede: okt. - 1968 malet af: Kunstmaleren Bendik Riis
Olje på plate
60x80
Signert nede t.v.: Bendik Riis
Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger 64
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: A Schultz -80
Olje på plate
29x34
Signert nede t.v.: Weidemann
Olje på lerret
59x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 63.
Olje på lerret
60x50
Dobbeltsignert og datert nede t.v. og t.h.: Erik Harry Johannessen 1947
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie. -67
Olje på lerret
34x41
Signert nede t.h.: Vinjum
Blandingsteknikk
Lysmål: 78,5x64
Signert og datert nede t.h.: Th. RIttun 1972
Olje på plate
31x33
Signert og datert nede t.h.: O Strømme -75
Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb -79
Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h: Kåre Tveter
Akryl på plate
91x80
Signert og datert nede t.v.: David Een Sture /03
Messing
H: 36 cm
Signert: Istvan Lisztes
Bronse på sokkel av polert granitt
H: 27 cm
Signert: T. Eng
Bronse på sokkel av larvikitt
H: 60 cm
Signert og datert: Haukeland -80
Bronse
H: 19 cm
Signert på plinten: Per Ung
Bronse
H: 28 cm
Signert på plinten: A. S.
Bronse
H: 14 cm
Signert på plinten: Durban
Bronsefarget messing
14 cm.
Signert på plinten: Durban
Sølv
H: 23 cm, Vekt: 2050 gr.
Mester: Morten Finchenhagen, virksom 1687-1731.
Sølv
H: 8,5 cm
Stemplet med russiske sølvstempler. Fullstemplet.
Sølv
H: 18 cm
Stemplet med russiske sølvstempler. Fullstemplet. Både beger og stett er stemplet.
Sølv
H: 5,5 cm Diam.: 6,5 cm
Sølv
L: 44,5 cm B: 34,5 cm Vekt: 1,15 kg.
Nederland, ca. 1950.
Sølv
J. Tostrup, 1950-56.
Sølv og blått glass
Saltkar H: 6 cm. L: 9 cm. B: 7 cm. Vekt: 450 gr. Skjeer L: 10,5 cm. Vekt: 50 gr.
Saltkar, London, England 1928. Skjeer: Exeter, England 1857.
Sølv med trehank
H: 23 cm
Mesterstempel: C.G.H. = C. G. Hallberg.
Sølv, bakelitt og tre
Kanne H: 14 cm Fløtemugge H: 7,5 cm Sukkerkopp med lokk H: 7,5 cm
Norge, Art Deco, ca. 1930.
Sølv
H: 22 cm
Noe utydelig stemplet med 2 stempler.
Plett og glass
H: 18,5 cm L: 35 cm B: 17,5 cm
Stemplet: Primans
Plett
H: 49 cm
England, 1900-tallet.
Sølv
David-Andersen 830S (12 stk. fruktkniver J. Tostrup)
Klart glass med gravering
H: 16 cm
Signert og datert: Hadeland 1934 S.P. - O.S.
Klart glass
Nyere, 1900-tallet.
Klart glass
Nyere, 1900-tallet.
Klart glass
Nyere, 1900-tallet.
Porselen med håndmalt dekor
Kongelig dansk porselen, København, noe eldre, noe nyere, 1800- og 1900-tallet.
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 22 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 22 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 22 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 23 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 22 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 25 og 26 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam: 16 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
H: 20 cm. L: 37 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
H: 19 cm. L: 31 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
L: 44 cm. B: 34 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
L: 33 cm. B: 24 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
L: 30 cm. B: 22 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
L: 20 cm. B: 14 cm.
Ostindisk porselen
Porselen med håndmalt dekor
Diam.: 38 cm.
Ostindisk porselen
Lindamask
Duk: 360x180 cm (6,4 m2) Servietter: 56x56 cm
Lindamask
Duk: 400x152 cm (6 m2) Servietter: 50x50 cm
Almedahls Damast, Sverige. Design: Signe Sohlman 1876.
Ull renning, ull innslag
555x388 cm
Mahogni og messing
H: 72 cm. L: 160 cm. B: 113 cm.
Tre med innlegninger
H: 76,5 cm. L: 173 cm. B: 93 cm.
Tre med innlegninger
H: 69 cm. L: 102 cm. B: 61 cm.
Tre med innlegninger
H: 77 cm. L: 77 cm. D: 40,5 cm.
Mahogni med innlegninger i frukttre
H: 77,5 cm. Sete-H: 45 cm.
Empire, ca. 1830.
Bjerk med innlegninger i frukttre
H: 84 cm. SeteH: 46 cm.
Sen-empire, ca. 1850.
H: 85 cm. L: 78,5 cm. D: 47 cm.
Bergens-empire.
Speilglass, mahogni med forgylling
H: 133 cm. B: 49 cm.
Glass og brennforgylt bronse
H: 100 cm.
Glass og forgylt messing
H: 100 cm.
Mahogni og messing
H: 238 cm.
Urmaker: Thomas Gardner, London.
Eik med innlegninger, metall og emalje
H: 245 cm.
Verket signert: Gustav Becker, Freiburg Schl. (Schlesien).
Forgylt bronse og emalje
H: 32 cm. L: 24 cm. D: 9 cm.