Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00
Sitter, Inger(1929-2015)
Hudløs 1976

Olje på lerret
115x147
Signert nede t.v.: Sitter

Påtegnet på baksiden av lerretet: L. KAT no 76.04
Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen: Inger Sitter "Hudløs"
Påtegnet annet sted på blindrammen, på baksiden: Isflammer

LITTERATUR: Geelmuyden/Danbolt: Inger Sitter 2009, avbildet s. 214.

"Retrospektiv", vandreutstilling Galleri F15 Jeløya og Kunstnerforbundet, Oslo, 1979, kat.nr. 55.
Amos Andersons Konstmuseum, Helsinki, Finland.

Vurdering
NOK 250 000–350 000

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Tilslag NOK 370 000