Olje på lerret
55,5x77,3
Signert og datert nede t.h.: JDahl 1815.
NOK 800 000–1 000 000
Olje på lerret
55,5x77,3
Olje på papir, oppklebet på plate
21,5x31
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Veblungsnæset. 6. Aug 36 TF.
Olje på lerret
37x44
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Vedöe. 2 Aug. 36. TF.
Olje på lerret
107,5x89
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1858
Olje på lerret
150x112
Signert og datert nede t.v.: A. Rasmussen Df 1886.
Olje på lerret
38,5x46
Signert og datert nede t.v.: Vinc St. Lerche dsf. 85
Olje på lerret
31x38
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand Df 51
Olje på lerret
120x133
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland Paris 1880
Også signert nede t.h.: Kitty L Kielland Paris
Olje på lerret
63x108
Usignert
Attestert av Dr. Philos. Marit Lange
Motiv antagelig fra Tananger, antagelig malt på 1890-tallet.
Olje på lerret
45x70
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
54x46
Signert nede t.v.: FT.
Olje på lerret
58x85
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig
Olje på mahogniplate
62x100
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. Paris 80.
Olje på plate
58,5x48,5
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
62x42
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
100x63
Signert nede t.v.: Hans Dahl.
Olje på lerret
85x145
Signert nede t.h.: Hans - Dahl.
Olje på lerret
38,5x46
Signert nede t.h.: Axel Ender-
Olje på lerret
50x70
Signert nede t.h.: Axel Ender.
Blyant, penn og lavering på papir
Arket: 31,5x24,5 Motivet: 29,5x22,5
Signert nede t.h.: TK
Blyant, penn og lavering på papir, oppklebet på papp
27,7x37,2
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 94.
Olje på lerret
46,5x54,5
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg 97
Olje på lerret
36x42
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -18
Olje på lerret
84x94,5
Signert og datert nede t.v.: Karsten -25
Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -24
Olje på lerret
110,5x90,5
Signert nede t.h.: Astri Welhaven
Olje på lerret
85x109
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A- Kavli-
Olje på lerret
90x130
Signert og datert nede t.v.: Gudrun Kongelf. 1954.
Olje på lerret
66x72
Signert nede t.h.: Else Hagen
Materialarbeid, kobber, jern, glass
44x37
Signert og datert nede t.h.: Winge -69
Olje på lerret
58x49
Signert nede t.v.: Johs Rian
Olje på plate
45,5x37,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1948
Billedvev: Renning i bomull. Innslag i ull og metalltråder
110x210
Signert nede t.h.: BF.
110x360
Signert nede t.h.. BF.
Olje på lerret
115x147
Signert nede t.v.: Sitter
Plast, olje og collage på lerret
146x115
Signert og datert oppe t.v.: Sitter -64
Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr-88
Olje på lerret
92x150
Signert og datert på baksiden av lerretet: Roar Wold -64
Olje på lerret
96x115
Signert nede t.v.: Frans
Olje på lerret
198x126
Signert nede t.h.: Knut Rose
Olje på lerret
80x100
Signert nede t.h.: Kaare Tveter
Olje på lerret
130x130
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 85
Olje på lerret
160x135
Signert nede t.h.: K. Nupen
Olje på lerret
135x155 (15+125+15)
Signert, datert og nummerert på baksiden av lerretet: Bjørn Ransve 1982 11
Olje på lerret
150x170
Signert og datert nede t.h.: K Blom 01
Olje på lerret
186x219
Usignert
Bronse
H: 56 cm.
Signert: Per Ung
Granitt og larvikitt
H: 50 cm. L: 59 cm. D: 18,5 cm.
Signert, påtegnet med tittel av kunstneren og datert på plinten: Nico Widerberg Kraft. 2014
Bronse
H: 58 cm.
Usignert (Bjertnæs har ikke signert sine skulpturer).
150x162
Usignert
Olje på sinkplate
25,5x35,5
Signert og datert nede t.v.: KBaade. 1834.
Olje på papir, oppklebet på lerret
63x95
Signert og datert nede t.v.: JF Eckerberg. 1864
Olje på lerret
71x107
Signert og datert nede t.v.: JF. Eckersberg 1870.
Olje på lerret
65x81,5
Olje på lerret
65x81
Olje på lerret
48x53
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Olje på lerret
54x65
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Olje på lerret
71x118,5
Signert nede t.v.: Axel Ender.
Olje på lerret
50x75
Signert nede t.v.: Axel Ender-
Olje på lerret
66x98
Signert nede t.v.: Hans-Dahl. Berlin
Olje på lerret
36x27,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1883.
Lysmål: 29x21
Signert nede t.h.: TK
Arket: 21x22
Signert nede t.h.: TK
Olje på lerret
72x100
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på lerret
70x130
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland
Fargetresnitt med håndkolorering på tynt papir
Arket = Motivet: 36x47
Signert nede t.v.: N. Astrup
Olje på papir, oppklebet på papp
35x21,5
Signert nede t.h.: Thorvald Hellesen
Olje på lerret
90x85,5
Signert og datert nede t.v.: CW 29
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h: Thv. E
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 33.
Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.h.: T. Røwde 31
Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Aulie -55
Olje på plate
61x50
Signert nede t.v.: A. Ekeland.
Billedvev: Renning i lin og innslag i ull
104x125
Signert nede t.h.: S. Aurdal
Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 56.
Olje på lerret
61x50,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på plate
70x50
Signert og datert nede t.h.: Lars Tiller -58
Olje på plate
55,5x92
Signert og datert nede t.v.: Gudrun Kongelf. 1957.
Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.v.: J Rian 69
Olje på lerret
100,5x81,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72
Olje på lerret
114x213
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 82
Olje på lerret
116x200
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -92
Serigrafi trykket i sort og blågrønt
Arket=Motivet: 101,6x81,3
Usignert
Bronse
H: 95 cm. B: 53 cm.
Usignert
Bronse
H: 77 cm.
Signert og datert: Nina Sundbye 2009
Bronse og larvikitt
Høyde med sokkel: 45 cm.
Signert, påtegnet med tittel og datert på sokkelen: Nico Widerberg Drømmer 87
Bronse
H: 59 cm. B: 42 cm. D: 20 cm.
Signert: Eikaas
Bronserelieff
H: 27 cm. B: 60 cm. D: 8 cm.
Signert og datert på baksiden: AP Bård Breivik 04
Granitt og larvikitt
Hel H: 167 cm. Skulptur H: 112 cm. Plint H: 55 cm.
Usignert