Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Jubileumsauksjonen GWPA30

KatalogTilslagsliste

Kategori

Kunstner

Vurdering

Nordisk landskap med et dødt bjerketre 1815
1
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Nordisk landskap med et dødt bjerketre 1815(1815)

Olje på lerret
55,5x77,3
Signert og datert nede t.h.: JDahl 1815.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Veblungsnæset 1836
2
Fearnley, Thomas(1802-1842)Veblungsnæset 1836(1836)

Olje på papir, oppklebet på plate
21,5x31
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Veblungsnæset. 6. Aug 36 TF.

Vurdering
NOK 175 000–200 000
Tilslag
NOK 500 000
Fra Veøya 1836
3
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Veøya 1836(1836)

Olje på lerret
37x44
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Vedöe. 2 Aug. 36. TF.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Foss med tømmerfløtere 1858
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Foss med tømmerfløtere 1858(1858)

Olje på lerret
107,5x89
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1858

Vurdering
NOK 1 000 000
Tilslag
NOK 1 000 000
Fra Gudvangen 1886
5
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fra Gudvangen 1886(1886)

Olje på lerret
150x112
Signert og datert nede t.v.: A. Rasmussen Df 1886.

Vurdering
Tilslag
NOK 185 000
En munk og to menn i interiør 1885
6
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)En munk og to menn i interiør 1885(1885)

Olje på lerret
38,5x46
Signert og datert nede t.v.: Vinc St. Lerche dsf. 85

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Et sørgebudskap 1851
7
Tidemand, Adolph(1814-1876)Et sørgebudskap 1851(1851)

Olje på lerret
31x38
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand Df 51

Vurdering
NOK 300 000
Tilslag
NOK 350 000
Torvmyr 1880
8
Kielland, Kitty(1843-1914)Torvmyr 1880(1880)

Olje på lerret
120x133
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland Paris 1880
Også signert nede t.h.: Kitty L Kielland Paris

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 1 750 000
Jærlandskap i aftenlys
9
Kielland, Kitty(1843-1914)Jærlandskap i aftenlys(1890-tallet)

Olje på lerret
63x108
Usignert
Attestert av Dr. Philos. Marit Lange
Motiv antagelig fra Tananger, antagelig malt på 1890-tallet.

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 410 000
Kanoner på Akershus festning
10
Thaulow, Frits(1847-1906)Kanoner på Akershus festning(Ant. 1880)

Olje på lerret
45x70
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 280 000
Mannen med nøkkelen
11
Thaulow, Frits(1847-1906)Mannen med nøkkelen

Olje på lerret
54x46
Signert nede t.v.: FT.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 115 000
Morgen etter regn, Holmvassbu
12
Skredsvig, Christian(1854-1924)Morgen etter regn, Holmvassbu(ca. 1915)

Olje på lerret
58x85
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig

Vurdering
Kyr ved vanningstedet 1880
13
Skredsvig, Christian(1854-1924)Kyr ved vanningstedet 1880(1880)

Olje på mahogniplate
62x100
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. Paris 80.

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Kvinne med duftende blomster
14
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinne med duftende blomster

Olje på plate
58,5x48,5
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Kvinne med hatt
15
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinne med hatt

Olje på lerret
62x42
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Seterjentens fridag. En flørt
16
Dahl, Hans(1849-1937)Seterjentens fridag. En flørt

Olje på lerret
100x63
Signert nede t.v.: Hans Dahl.

Vurdering
Bak rosebusken
17
Dahl, Hans(1849-1937)Bak rosebusken

Olje på lerret
85x145
Signert nede t.h.: Hans - Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Høylass
18
Ender, Axel(1853-1920)Høylass

Olje på lerret
38,5x46
Signert nede t.h.: Axel Ender-

Vurdering
Tilslag
NOK 88 000
Sledekjøring på isen
19
Ender, Axel(1853-1920)Sledekjøring på isen

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 260 000
Askeladden og de gode hjelpere
20
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Askeladden og de gode hjelpere

Blyant, penn og lavering på papir
Arket: 31,5x24,5 Motivet: 29,5x22,5
Signert nede t.h.: TK

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 190 000
På vei til Kvinnesaksforeningen 1894
21
Kittelsen, Theodor(1857-1914)På vei til Kvinnesaksforeningen 1894(1894)

Blyant, penn og lavering på papir, oppklebet på papp
27,7x37,2
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 94.

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 220 000
Havfruen 1897
22
Sohlberg, Harald(1869-1935)Havfruen 1897(1897)

Olje på lerret
46,5x54,5
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg 97

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000
Tilslag
NOK 2 000 000
Interiør med sofa og stol 1918
23
Karsten, Ludvig(1876-1926)Interiør med sofa og stol 1918(1918)

Olje på lerret
36x42
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -18

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 400 000
To kvinner i interiør 1925
24
Karsten, Ludvig(1876-1926)To kvinner i interiør 1925(1925)

Olje på lerret
84x94,5
Signert og datert nede t.v.: Karsten -25

Vurdering
NOK 500 000–700 000
To kvinner, Utsnitt til Avreisen II 1924
25
Krohg, Per(1889-1965)To kvinner, Utsnitt til Avreisen II 1924

Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -24

Vurdering
Kvinne ved klaver
26
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Kvinne ved klaver

Olje på lerret
110,5x90,5
Signert nede t.h.: Astri Welhaven

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 62 000
Seilbåt i frisk bris
27
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilbåt i frisk bris

Olje på lerret
85x109
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 50 000
Ettermiddagskaffe
28
Kavli, Arne(1878-1970)Ettermiddagskaffe(1947)

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A- Kavli-

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 240 000
Komposisjon 1954
29
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1954(1954)

Olje på lerret
90x130
Signert og datert nede t.v.: Gudrun Kongelf. 1954.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 560 000
Bentine
30
Hagen, Else(1914-2010)Bentine(1955)

Olje på lerret
66x72
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 105 000
Klovnen 1969
31
Winge, Sigurd(1909-1970)Klovnen 1969(1969)

Materialarbeid, kobber, jern, glass
44x37
Signert og datert nede t.h.: Winge -69

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 50 000
Interiør
32
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør

Olje på lerret
58x49
Signert nede t.v.: Johs Rian

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Blå Madonna 1948
33
Rian, Johs.(1891-1981)Blå Madonna 1948(1948)

Olje på plate
45,5x37,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1948

Vurdering
NOK 400 000
Tilslag
NOK 760 000
Varangerfjorden 2001/2002
34
Fuglevaag, Brit(1939-)Varangerfjorden 2001/2002(2001-2002)

Billedvev: Renning i bomull. Innslag i ull og metalltråder
110x210
Signert nede t.h.: BF.

Vurdering
NOK 50 000
Dagboknotater fra Finnmark 2001-2002
35
Fuglevaag, Brit(1939-)Dagboknotater fra Finnmark 2001-2002(2001-2002)

110x360
Signert nede t.h.. BF.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Hudløs 1976
36
Sitter, Inger(1929-2015)Hudløs 1976(1976)

Olje på lerret
115x147
Signert nede t.v.: Sitter

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 370 000
Gråsvart 1964
37
Sitter, Inger(1929-2015)Gråsvart 1964(1964)

Plast, olje og collage på lerret
146x115
Signert og datert oppe t.v.: Sitter -64

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Komposisjon 1988
38
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1988(1988)

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr-88

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Komposisjon 1964
39
Wold, Roar(1926-2001)Komposisjon 1964(1964)

Olje på lerret
92x150
Signert og datert på baksiden av lerretet: Roar Wold -64

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Svever og liggende
40
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever og liggende(1989-1990)

Olje på lerret
96x115
Signert nede t.v.: Frans

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Komposisjon 1999
41
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon 1999(1999)

Olje på lerret
198x126
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Svalbard
42
Tveter, Kåre(1922-2012)Svalbard

Olje på lerret
80x100
Signert nede t.h.: Kaare Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 96 000
Komposisjon 1985
43
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1985 (1985)

Olje på lerret
130x130
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 85

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 250 000
Barneportrett 1976
44
Nupen, Kjell(1955-2014)Barneportrett 1976(1976)

Olje på lerret
160x135
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Anti-Triptych 1982
45
Ransve, Bjørn(1944-)Anti-Triptych 1982(1982)

Olje på lerret
135x155 (15+125+15)
Signert, datert og nummerert på baksiden av lerretet: Bjørn Ransve 1982 11

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 150 000
Ikke se 2001
46
Blom, Kenneth(1967-)Ikke se 2001(2001)

Olje på lerret
150x170
Signert og datert nede t.h.: K Blom 01

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Thousand Names
47
Brunner, Frank(1971-)Thousand Names(2000)

Olje på lerret
186x219
Usignert

Vurdering
Omfavnelsen
48
Ung, Per(1933-2013)Omfavnelsen

Bronse
H: 56 cm.
Signert: Per Ung

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 200 000
Kraft 2014
49
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)Kraft 2014(2014)

Granitt og larvikitt
H: 50 cm. L: 59 cm. D: 18,5 cm.
Signert, påtegnet med tittel av kunstneren og datert på plinten: Nico Widerberg Kraft. 2014

Vurdering
Det kollektive mennesket (Minner om oss)
50
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Det kollektive mennesket (Minner om oss)(2015-2016)

Bronse
H: 58 cm.
Usignert (Bjertnæs har ikke signert sine skulpturer).

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Fra Nordkapp
51
Balke, Peder(1804-1887)Fra Nordkapp(Ca. 1860)

150x162
Usignert

Vurdering
NOK 3 000 000
Tilslag
NOK 2 500 000
Vinter 1834
52
Baade, Knud(1808-1879)Vinter 1834(1834)

Olje på sinkplate
25,5x35,5
Signert og datert nede t.v.: KBaade. 1834.

Vurdering
Tilslag
NOK 130 000
Fra Madeira 1864
53
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Fra Madeira 1864(1864)

Olje på papir, oppklebet på lerret
63x95
Signert og datert nede t.v.: JF Eckerberg. 1864

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 50 000
Romsdalshorn i Rauma 1870
54
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Romsdalshorn i Rauma 1870(1870)

Olje på lerret
71x107
Signert og datert nede t.v.: JF. Eckersberg 1870.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 180 000
Fra Venezia
55
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Venezia

Olje på lerret
65x81,5

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 375 000
Marmorporten (Fra Bergues)
56
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmorporten (Fra Bergues)(1902)

Olje på lerret
65x81

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Elveparti
57
Thaulow, Frits(1847-1906)Elveparti

Olje på lerret
48x53
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 180 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
Fra Kristianias østkant
58
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Kristianias østkant(Ca. 1888)

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 180 000
Sledekjøring på isen
59

Olje på lerret
71x118,5
Signert nede t.v.: Axel Ender.

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 300 000
Hest og kjerre, folkeliv
60
Ender, Axel(1853-1920)Hest og kjerre, folkeliv

Olje på lerret
50x75
Signert nede t.v.: Axel Ender-

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Vår i Norge
61
Dahl, Hans(1849-1937)Vår i Norge

Olje på lerret
66x98
Signert nede t.v.: Hans-Dahl. Berlin

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fra Biørnsborgbakken, Kragerø 1883
62
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fra Biørnsborgbakken, Kragerø 1883(1883)

Olje på lerret
36x27,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1883.

Vurdering
Tilslag
NOK 230 000
Fugl Dam
63
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fugl Dam

Lysmål: 29x21
Signert nede t.h.: TK

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Fugl Dam, Banker på døren
64
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fugl Dam, Banker på døren

Arket: 21x22
Signert nede t.h.: TK

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kystlandskap med folkeliv
65
Normann, Adelsteen(1848-1918)Kystlandskap med folkeliv

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Fra en uthavn, Hvidingsø 1936
66
Haaland, Lauritz(1855-1938)Fra en uthavn, Hvidingsø 1936(1936)

Olje på lerret
70x130
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Soleienatt
67
Astrup, Nikolai(1880-1928)Soleienatt

Fargetresnitt med håndkolorering på tynt papir
Arket = Motivet: 36x47
Signert nede t.v.: N. Astrup

Vurdering
NOK 600 000–800 000
68
Hellesen, Thorvald(1888-1937)Komposisjon

Olje på papir, oppklebet på papp
35x21,5
Signert nede t.h.: Thorvald Hellesen

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 210 000
Kvinnehode 1929
69
Wankel, Charlotte(1888-1969)Kvinnehode 1929(1929)

Olje på lerret
90x85,5
Signert og datert nede t.v.: CW 29

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 250 000
Fra Gausdal
70
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Gausdal

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h: Thv. E

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fra Lillehammer 1933
71
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Lillehammer 1933(1933)

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 33.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Bygate pyntes til jul 1931
72
Røwde, Teddy(1912-1994)Bygate pyntes til jul 1931

Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.h.: T. Røwde 31

Vurdering
NOK 50 000
Pike på landevei 1955
73
Aulie, Reidar(1904-1977)Pike på landevei 1955(1955)

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Aulie -55

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Tre figurer i kystlandskap
74
Ekeland, Arne(1908-1994)Tre figurer i kystlandskap

Olje på plate
61x50
Signert nede t.v.: A. Ekeland.

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
75
Aurdal, Synnøve Anker(1908-2000)Komposisjon

Billedvev: Renning i lin og innslag i ull
104x125
Signert nede t.h.: S. Aurdal

Vurdering
Tilslag
NOK 230 000
Blomster 1956
76
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomster 1956(1956)

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 56.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 50 000
Akt i interiør
77
Fjell, Kai(1907-1989)Akt i interiør

Olje på lerret
61x50,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Komposisjon I 1958
78
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon I 1958(1958)

Olje på plate
70x50
Signert og datert nede t.h.: Lars Tiller -58

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 150 000
Komposisjon 1957
79
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1957(1957)

Olje på plate
55,5x92
Signert og datert nede t.v.: Gudrun Kongelf. 1957.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 45 000
Komposisjon 1969
80
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1969(1969)

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.v.: J Rian 69

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Former på gul bunn 1972
81
Rian, Johs.(1891-1981)Former på gul bunn 1972(1972)

Olje på lerret
100,5x81,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Ventetid 1982
82
Heramb, Thore(1916-2014)Ventetid 1982(1982)

Olje på lerret
114x213
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 82

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 240 000
Livet 1992
83
Sparre, Victor(1919-2008)Livet 1992(1992)

Olje på lerret
116x200
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -92

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
The Scream (After Munch)
84
Warhol, Andy(1928-1987)The Scream (After Munch)(1984)

Serigrafi trykket i sort og blågrønt
Arket=Motivet: 101,6x81,3
Usignert

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Putto på et muslingskjell
85
Grimeland, Joseph(1916-2002)Putto på et muslingskjell

Bronse
H: 95 cm. B: 53 cm.
Usignert

Vurdering
Kvinne med hatt 2009
86
Sundbye, Nina(1944-)Kvinne med hatt 2009(2009)

Bronse
H: 77 cm.
Signert og datert: Nina Sundbye 2009

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Drømmer 1987
87
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)Drømmer 1987(1987)

Bronse og larvikitt
Høyde med sokkel: 45 cm.
Signert, påtegnet med tittel og datert på sokkelen: Nico Widerberg Drømmer 87

Vurdering
NOK 50 000
Synnøve
88
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Synnøve(1959)

Bronse
H: 59 cm. B: 42 cm. D: 20 cm.
Signert: Eikaas

Vurdering
Bølgen 2004
89
Breivik, Bård(1948-2016)Bølgen 2004(2004)

Bronserelieff
H: 27 cm. B: 60 cm. D: 8 cm.
Signert og datert på baksiden: AP Bård Breivik 04

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Vandrer
90
Blystad, Kristian(1946-)Vandrer(1994-96)

Granitt og larvikitt
Hel H: 167 cm. Skulptur H: 112 cm. Plint H: 55 cm.
Usignert

Vurdering
NOK 200 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på