Warhol, Andy(1928-1987)
The Scream (After Munch)
Serigrafi trykket i sort og blågrønt
Arket=Motivet: 101,6x81,3
Usignert
Trykker: Rupert Jasen Smith, New York. Basert på Edvard Munchs litografi fra 1893-95 "Skrik". Bestilt for et opplag, som ikke ble publisert.
Feldman-Schellmann (F. & S.) IIIA.58.
Vurdering
NOK 500 000USD 45 600EUR 42 500
Auksjonert torsdag 8. juni 2023 kl 18:00
Tilslag NOK 500 000