Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: Aulie -40
NOK 40 000–60 000USD 3 600–5 500EUR 3 400–5 100
Kuraterte delvisninger:
«Himmel og Hav», kat.nr. 1-20
«Om lys og mørke: Fargenes makt», kat.nr. 21-38
«Evig syklus. Mennesket, tiden og naturen», kat.nr. 39-62
Olje på plate
46x38
Olje på plate
37,5x31
Signert og datert nede på midten: Lars Tiller -50
Signert nede t.h.: Lars Tiller
Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -1951
Olje på lerret
46x62
Signert nede på midten: Fearnley. 1839.
Olje på lerret
29x49
Signert og datert nede t.h.: Th. Fearnley. 1830.
Olje på papir, montert på plate
124x112,5
Usignert
Olje på lerret
55x77
Signert og datert nede t.h.: F Böe 1845
Akvarell på papir
17,5x25
Signert nede t.h.: Lars Hertervig
Olje på lerret
146x119
Signert nede t.h.: K. Nupen.
Olje på lerret
109x79
Signert nede t.h.: K. Nupen.
Olje på lerret
60x60
Signert og datert på baksiden av lerretet: Ørnulf Opdahl 2020
Olje på lerret
60x80 og 60x80
Begge signert nede t.h.: SB
Olje på lerret
70x99
Signert nede t.h.: Storstein.
Olje på lerret
90x120
Signert og datert nede t.h.: Per Rom -28
Olje på plate
73x92
Signert nede t.h.: Bendik Riis
Olje på lerret
38x55
Signert nede t.v.: Harriet Backer
Olje på lerret
33x46,5
Signert nede t.v.: HFG
Olje på lerret
46x80
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1898.
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Olje på lerret
99x64
Signert og datert oppe t.h.: Salicath 12
Olje på plate
73x54
Signert og datert nede t.h.: P. Krohg -28
Olje på plate
37,5x43
Signert og datert på baksiden av platen: Aage Storstein 1933
Olje på lerret
99x64
Signert og datert nede t.v.: J Rian 57
Olje på plate
41x32,5
Signert oppe t.v.: J Rian
Olje på lerret
65,5x81,5
Olje på lerret
96x118
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på lerret
132x148
Signert nede t.v.: A. Ekeland
Olje på lerret
75x69
Signert nede t.v.: GSG.
Olje på plate
152x124
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. Gundersen -1962.
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 55
Fargemetalltrykk
Motivet: 81x57
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Bronse, relieff
H: 67 cm
Signert og datert nede t.h.: AH -52
Bronse
H: 44 cm
Signert på plinten: Durban
Vevnad
130x73
Signert nede t.h.: BFW.
Olje på lerret
146x200
Signert og datert på baksiden av lerretet: Weidemann 1973
Olje på lerret
61x50
Usignert
Olje på lerret
72x93
Signert på baksiden av lerretet: Roar Wold
Olje på lerret
110,5x72,5
Signert og datert på baksiden av lerretet: Roar Wold 1967
Fargetresnitt med håndkolorering på tynt papir
Arket = Motivet: 36x47
Signert nede t.v.: N. Astrup
Olje på lerret
100x130
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1901
Olje på lerret
46x45
Signert nede t.v.: F T.
Pastell
47x64
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 89.
Olje på lerret
65x95
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1911
Olje på lerret
127x200
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1917
Olje på lerret
132x190
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen
Blyant, penn og lavering på papir
Arket=Motivet: 17,5x19,5
Usignert
Blyant og lavering på papir
Arket: 10,5x15,5
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.
Blyant, penn, fargestift og akvarell på papir
31-36x45-49
Alle signert: Th. Kittelsen.
Olje på lerret
65x109
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland 1898.
Olje på lerret
50x60
Signert nede t.v.: KLK
Olje på lerret
57x39,5
Signert nede på midten: Bendik Riis
Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.v.: .Th. Heramb 80
Olje på lerret
120x90
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1974
Bronserelieff
Diam.: ca. 100 cm
Signert: Per Ung
Olje på lerret
76x110
Signert og datert nede t.v.: P.N Arbo. 1880.
Olje på lerret
55x81
Signert nede t.v.: C -Krohg
Olje på lerret
68x94
Signert og datert nede t.v.: N. Bergslien 1915
Olje på lerret
45x65
Signert nede t.v.: Axel Ender.
Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: A Normann
Litografi
Motivet: 65x50
Signert nede t.h.: Picasso
Serigrafi
Motivet: 79x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi trykket i sort og blågrønt
Arket=Motivet: 101,6x81,3
Usignert