Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 19:00
Inntrykk fra naturen 1988

Olje på lerret
150x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Rogaland kunstmuseum.

Vurdering

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 19:00

Tilslag NOK 100 000

Jakob Weidemann arbeidet seg i 1960-årene frem mot en stadig lysere og klarere koloritt. Han var opptatt av lyset og fargen, og mens han før hadde vært opptatt av skogbunnen, vendte han seg nå mot markblomstene. Han vendte seg mot vårunderet med naturens gjenfødelse etter vinterdvalen, han søkte å skildre blomstenes drift mot lyset. Denne tematikken kom til å bli et stadig tilbakevendene tema for Weidemann i både 1970- og 80-årene.