Akvarell på papir, lysmål
36x53
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1890
NOK 30 000–50 000
Akvarell på papir, lysmål
36x53
Olje på lerret, oppklebet på plate
25x14
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Chiemsee 24 Aug 67
Olje på lerret
95x142
Signert og datert nede t.v.: Iac Bratland. 1894
Olje på papir, oppklebet på lerret
19x26
Signert og datert nede t.h.: Mordt 48
Olje på lerret
45x68
Signert og datert nede t.v. : Magnus. T. Bagge. 1858.
Olje på lerret
33x28
Signert og datert nede t.h.: Stoltenberg 1836.
Olje på lerret
56x38
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1886.
Olje på lerret
62x96
Signert nede t.v.: A: Askevold
Olje på lerret
65x45
Signert nede t.v.: Axel Ender.
Olje på papir, oppklebet på plate
21x27
Signert nede t.v.: Axel Ender
Olje på lerret
60x90
Leveld Signert og datert oppe t.v.: Gerhard Munthe 1917.
Pastell, lysmål
41x55
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42
Pastell på papir, lysmål
57x41
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Olje på lerret
93x65
Signert og datert nede t.v.: J Rian. 46
42x33
Signert og utydelig datert nede t.h.: Heyerdahl 9,10
Olje på lerret
64x103
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 08
26x39
Usignert.
22x29
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: TF. Sköjen 5 Septbr. 1840.
Olje på lerret
33x49
Signert og datert nede t.h.: JDahl 1854.
Olje på lerret
53x44
Signert og datert oppe t.h.: Eilif P. 77.
Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen
Olje på plate
32x26
Signert og datert på midten t.v.: Axel Ender. 1880.
Olje på mahognyplate
41x32
Signert og datert nede t.v.: C M. Ross 78
Olje på lerret
53x65
Signert og datert nede t.h.: Fr. Kolstö. 86.
Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen 90
Olje på lerret
76x50
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl. 81.
Olje på lerret
40x62
Signert og datert nede t.h.: L Munthe Dfd 1864.
Olje på lerret
76x110
Signert og datert nede t.v.: L Munthe. Dsdf 1869
Olje på lerret
47x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Pastell på lerret
81x65
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Grålig glass
H: 14,5 cm
Nøstetangen, ca. 1750-60.
Grålig glass
H: 14,5 cm
Nøstetangen, ca. 1750-60.
Klart glass med luftspiraler i stetten
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca. 1760-75.
Olje på lerret
46x53
Signert og datert nede t.v.: Karsten -15
Olje på lerret
84x91
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. -1930.
Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1938
Olje på lerret
111x151
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: K Holbø Firense 06
Beiset ek
Bord: H: 76 cm. L: 200 cm. B: 100 cm.
Ileggsplate: L: 59 cm. Sofa: L: 277 cm. H: 91 cm. Armstoler: H: 95 cm.
Olje på lerret
94x74
Signert og datert nede t.h.: Arne Kavli -13
Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på lerret
45x66
Signert og datert nede t.h.: HF Gude & Tidemand. 1853
Bronse
H: 20 cm. L: 52 cm.
Signert: Stephan Sinding
Bronse
H: 101 cm.
Signert på plinten: Durban
Fargetresnitt med håndkolorering
35x27
Signert nede t.h.: N. Astrup
Signert i platen nede t.v.: NA
Fargetresnitt
38x24
Signert nede t.h.: N. Astrup
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 31.
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.
Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 93.
Fargemetalltrykk, lysmål
48x63
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Fargemetalltrykk, lysmål
59x49
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.
Fargemetalltrykk, lysmål
61x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand Df. 1853
Olje på lerret
35x45
Signert og datert nede t.h.: Vinc St-Lerche 65
Olje på lerret
98x71
Signert og datert nede t.v.: Math: Dietrichson 1891
Olje på lerret
39x62
Usignert
Olje på lerret
72x99
Signert nede t.h.: C Krohg
Blått glass
H: 38,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.
Blått glass med benhvite spiraler
H: 29 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.
Sølv
H: 6 cm. Vekt: 54 gr.
Trondheim 1713. Mester: Anders Nielsen Borg, virksom 1713-1727.
Sølv
H: 19,5 cm. Vekt: 665 gr.
Bergen, ca. 1715. Mester: Harmen Antoni Reimers, virksom 1709-1721. Reparasjon utført av Uddevalla, Sverige, 1775. Mester: Magnus Månsson Stråtin, virksom 1762-1800.
Olje på lerret
80x42
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -14
Olje på plate
24x36
Signert nede t.v.: A Normann
Olje på lerret
77x126
Signert nede t.v.: A. Rasmussen
Olje på mahognyplate
33x45
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 68.
Olje på mahognyplate
39x61
Signert og datert nede t.v.: L Munthe 86
Olje på lerret
63x111
Signert og datert nede t.v.: L Munthe 96.
Olje på lerret
38x50
Signert nede t.h.: Otto Sinding -
Olje på lerret
64x89
Signert nede t.v.: I. Gløersen 1908
Olje på lerret
60x73
Signert og datert oppe t.h.: Tor Hoff 48
Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -48
Olje på lerret
90x80
Signert nede t.h.: Gunnar S G
Olje på lerret
150x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88
Bemalt tre
H: 164 cm. Sete H: 45 cm.
Høyrygget. Bemalt i dyp blå, grønn, orange og hvit.
Olje på lerret
178x155
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Olje på lerret
50x83
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.
Olje på lerret
46x70
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1877.
Olje på lerret
32x50
Signert nede t.h.: E. Ulving.
Olje på lerret
75x91
Signert nede t.v.: E. Ulving.
Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på lerret
50x45
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -58
Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -57
Olje på lerret
36x42
Signert og datert nede t.v.: Karsten -23
Olje på lerret
46x65
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1893
Olje på lerret
43x54
Signert og datert nede t.v.: CS. 1876.
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 29.
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1953.
Olje på lerret
75x52
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Søren Onsager 1938
Olje på lerret
156x47
1 stk. signert nede t.v.: K Bodmer
Olje på lerret
66x53
Signert og datert nede t.h.: Barlag 74
Olje på lerret
83x135
Signert nede t.v.: Ludv Skramstad
Olje på lerret
94x108
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien. 1858.
Blandingsteknikk på papir, lysmål
52x38
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 06.
Penn på papir, lysmål
27x20
Signert og datert nede t.v.: Th. Ktittelsen. 93.
Olje på plate
8x12
Signert nede t.h.: Balke