Jubileumsauksjonen

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Torekov 1890

Akvarell på papir, lysmål
36x53
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1890

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Roende mann Chiemsee 1867

Olje på lerret, oppklebet på plate
25x14
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Chiemsee 24 Aug 67

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
3
Bratland, Jacob(1859-1906)Mor og barn 1894

Olje på lerret
95x142
Signert og datert nede t.v.: Iac Bratland. 1894

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
4
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)Kystlandskap med folkeliv 1848

Olje på papir, oppklebet på lerret
19x26
Signert og datert nede t.h.: Mordt 48

{lot.title}
5
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Urskog med jeger 1858

Olje på lerret
45x68
Signert og datert nede t.v. : Magnus. T. Bagge. 1858.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
6
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Konsul Mack 1836

Olje på lerret
33x28
Signert og datert nede t.h.: Stoltenberg 1836.

{lot.title}
7
Askevold, Anders(1834-1900)Ved tjernet 1886

Olje på lerret
56x38
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1886.

NOK 40 000
{lot.title}
8
Askevold, Anders(1834-1900)Hjem fra seteren

Olje på lerret
62x96
Signert nede t.v.: A: Askevold

NOK 100 000–120 000
{lot.title}
9
Ender, Axel(1853-1920)Seterjente

Olje på lerret
65x45
Signert nede t.v.: Axel Ender.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
10
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne med hest på vei til seters

Olje på papir, oppklebet på plate
21x27
Signert nede t.v.: Axel Ender

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
11
Munthe, Gerhard(1849-1929)Peisestuen fra kunstnerens hjem, L på Lysaker 1917

Olje på lerret
60x90
Leveld Signert og datert oppe t.v.: Gerhard Munthe 1917.

NOK 180 000–200 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
12
Fjell, Kai(1907-1989)To kvinner og barn 1942

Pastell, lysmål
41x55
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
13
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinneakt

Pastell på papir, lysmål
57x41
Signert nede t.v.: Kai Fjell

{lot.title}
14
Rian, Johs.(1891-1981)Piken i sengen 1946

Olje på lerret
93x65
Signert og datert nede t.v.: J Rian. 46

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 210 000
{lot.title}
15
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med rips

42x33
Signert og utydelig datert nede t.h.: Heyerdahl 9,10

NOK 100 000
{lot.title}
16
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Fra Åsgårdstrand 1908

Olje på lerret
64x103
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 08

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
17
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Procida og Ischia med fjellet Epomeo

26x39
Usignert.

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
18
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra øvre Skøyen 1840

22x29
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: TF. Sköjen 5 Septbr. 1840.

NOK 120 000
{lot.title}
19
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Fjellgård 1854

Olje på lerret
33x49
Signert og datert nede t.h.: JDahl 1854.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 280 000
{lot.title}
20
Peterssen, Eilif(1852-1928)Achille

Olje på lerret
53x44
Signert og datert oppe t.h.: Eilif P. 77.

Tilslag NOK 35 000 med forbehold
{lot.title}
21
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Jæren 1897

Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen

{lot.title}
22
Ender, Axel(1853-1920)Portrett av en ung dame 1880

Olje på plate
32x26
Signert og datert på midten t.v.: Axel Ender. 1880.

{lot.title}
23
Ross, Christian Meyer(1843-1904)Ung kvinne med vifte 1878

Olje på mahognyplate
41x32
Signert og datert nede t.v.: C M. Ross 78

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
24
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Robåter i en bukt 1886

Olje på lerret
53x65
Signert og datert nede t.h.: Fr. Kolstö. 86.

Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
25
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra et gårdstun 1890

Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen 90

Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
26
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Ung kvinne og mann 1881

Olje på lerret
76x50
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl. 81.

NOK 600 000
Tilslag NOK 500 000 med forbehold
{lot.title}
27
Munthe, Ludvig(1841-1896)Borgruiner 1864

Olje på lerret
40x62
Signert og datert nede t.h.: L Munthe Dfd 1864.

NOK 100 000
{lot.title}
28
Munthe, Ludvig(1841-1896)Tysk landskap med figurer 1869

Olje på lerret
76x110
Signert og datert nede t.v.: L Munthe. Dsdf 1869

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
29
Thaulow, Frits(1847-1906)Hagetrapp i sne

Olje på lerret
47x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 280 000
{lot.title}
30
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter ved Akerselven

Pastell på lerret
81x65
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

NOK 400 000–500 000
Tilslag NOK 540 000
{lot.title}
31
VinglassChrystal Desert

Grålig glass
H: 14,5 cm
Nøstetangen, ca. 1750-60.

NOK 15 000–18 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
32
VinglassChrystal Desert

Grålig glass
H: 14,5 cm
Nøstetangen, ca. 1750-60.

NOK 15 000–18 000
Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
33
VinglassChrystal Desert

Klart glass med luftspiraler i stetten
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca. 1760-75.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
34
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kirken i Gilleleje 1915

Olje på lerret
46x53
Signert og datert nede t.v.: Karsten -15

NOK 800 000–1 000 000
{lot.title}
35
Jorde, Lars(1865-1939)Sommerdag 1930

Olje på lerret
84x91
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. -1930.

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
36
Lundeby, Alf(1870-1961)Ved jernbanestasjonen, Lillehammer 1938

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1938

NOK 40 000
Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
37
Holbø, Kristen(1869-1953)Vår ved Firenze 1906

Olje på lerret
111x151
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: K Holbø Firense 06

{lot.title}
38
Arneberg, Arnstein(1882-1961)Spisestue

Beiset ek
Bord: H: 76 cm. L: 200 cm. B: 100 cm.
Ileggsplate: L: 59 cm. Sofa: L: 277 cm. H: 91 cm. Armstoler: H: 95 cm.

Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
39
Kavli, Arne(1878-1970)Pike på seng med vinglass 1913

Olje på lerret
94x74
Signert og datert nede t.h.: Arne Kavli -13

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
40
Kavli, Arne(1878-1970)Varm dag

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 150 000
{lot.title}
41
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Brudeferden i Hardanger 1853

Olje på lerret
45x66
Signert og datert nede t.h.: HF Gude & Tidemand. 1853

NOK 5 000 000–7 000 000
Tilslag NOK 5 100 000
{lot.title}
42
Sinding, Stephan(1846-1922)Natten

Bronse
H: 20 cm. L: 52 cm.
Signert: Stephan Sinding

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
43
Durban, Arne(1912-1993)Pike med due

Bronse
H: 101 cm.
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
44
Astrup, Nikolai(1880-1928)Seljekall

Fargetresnitt med håndkolorering
35x27
Signert nede t.h.: N. Astrup
Signert i platen nede t.v.: NA

NOK 250 000–300 000
{lot.title}
45
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fiskeren

Fargetresnitt
38x24
Signert nede t.h.: N. Astrup

{lot.title}
46
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1931

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 31.

NOK 300 000–350 000
Tilslag NOK 270 000
{lot.title}
47
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap 1936

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
48
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1993

Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 93.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
49
Nesch, Rolf(1893-1975)Fisk

Fargemetalltrykk, lysmål
48x63
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
50
Nesch, Rolf(1893-1975)Engel

Fargemetalltrykk, lysmål
59x49
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
51
Nesch, Rolf(1893-1975)Oksen

Fargemetalltrykk, lysmål
61x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

{lot.title}
52
Tidemand, Adolph(1814-1876)Fanitullen 1853

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand Df. 1853

NOK 2 000 000
Tilslag NOK 1 200 000 med forbehold
{lot.title}
53
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Interiør fra en gotisk kirke 1865

Olje på lerret
35x45
Signert og datert nede t.h.: Vinc St-Lerche 65

Tilslag NOK 68 000
{lot.title}
54
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Kvinne som syr 1891

Olje på lerret
98x71
Signert og datert nede t.v.: Math: Dietrichson 1891

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
55
Krohg, Christian(1852-1925)Filisterkroken Drøbak

Olje på lerret
39x62
Usignert

Tilslag NOK 30 000 med forbehold
{lot.title}
56
Krohg, Christian(1852-1925)Fra Grønnegate 19

Olje på lerret
72x99
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 500 000
Tilslag NOK 460 000
{lot.title}
57
Potpourrikrukke med lokk

Blått glass
H: 38,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
58
Karaffel med løkpropp

Blått glass med benhvite spiraler
H: 29 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
59
Beger

Sølv
H: 6 cm. Vekt: 54 gr.
Trondheim 1713. Mester: Anders Nielsen Borg, virksom 1713-1727.

{lot.title}
60
Kanne med lokk

Sølv
H: 19,5 cm. Vekt: 665 gr.
Bergen, ca. 1715. Mester: Harmen Antoni Reimers, virksom 1709-1721. Reparasjon utført av Uddevalla, Sverige, 1775. Mester: Magnus Månsson Stråtin, virksom 1762-1800.

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
61
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett

Olje på lerret
80x42
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -14

NOK 800 000–1 000 000
{lot.title}
62
Normann, Adelsteen(1848-1918)Folkeliv ved Norlandskyst

Olje på plate
24x36
Signert nede t.v.: A Normann

Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
63
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på lerret
77x126
Signert nede t.v.: A. Rasmussen

Tilslag NOK 50 000 med forbehold
{lot.title}
64
Rasmussen, Anton(1842-1914)Kystparti med småbruk 1868

Olje på mahognyplate
33x45
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 68.

NOK 40 000
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
65
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kystlandskap, vinter 1886

Olje på mahognyplate
39x61
Signert og datert nede t.v.: L Munthe 86

NOK 40 000
{lot.title}
66
Munthe, Ludvig(1841-1896)Lekende gutter i vinterlandskap 1896

Olje på lerret
63x111
Signert og datert nede t.v.: L Munthe 96.

{lot.title}
67
Sinding, Otto(1842-1909)Ullensvang i Hardanger

Olje på lerret
38x50
Signert nede t.h.: Otto Sinding -

Tilslag NOK 18 000 med forbehold
{lot.title}
68
Gløersen, Jakob(1852-1912)Elv i vinterlandskap 1908

Olje på lerret
64x89
Signert nede t.v.: I. Gløersen 1908

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
69
Hoff, Tor(1925-1976)Komposisjon 1948

Olje på lerret
60x73
Signert og datert oppe t.h.: Tor Hoff 48

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
70
Enger, Erling(1899-1990)Oppbygging 1948

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -48

{lot.title}
71
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
90x80
Signert nede t.h.: Gunnar S G

{lot.title}
72
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1988

Olje på lerret
150x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
73
Kinsarvik, Lars(1846-1925)Armstol

Bemalt tre
H: 164 cm. Sete H: 45 cm.
Høyrygget. Bemalt i dyp blå, grønn, orange og hvit.

Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
74
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Ja eller Nei?

Olje på lerret
178x155
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 500 000
{lot.title}
75
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med brygge og båter 1888

Olje på lerret
50x83
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.

{lot.title}
76
Askevold, Anders(1834-1900)Hjem fra fjeldet 1877

Olje på lerret
46x70
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1877.

{lot.title}
77
Ulving, Even(1863-1952)Fra Hjørundfjord Sæbø

Olje på lerret
32x50
Signert nede t.h.: E. Ulving.

NOK 5 000
Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
78
Ulving, Even(1863-1952)Kvinne med kaffekvern ved grue

Olje på lerret
75x91
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
79
Rian, Johs.(1891-1981)Siracuse Sicilia

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: J Rian

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
80
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende akt på seng 1958

Olje på lerret
50x45
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -58

NOK 100 000
Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
81
Fjell, Kai(1907-1989)Felespiller 1957

Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -57

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
82
Karsten, Ludvig(1876-1926)Fra Skagen 1923

Olje på lerret
36x42
Signert og datert nede t.v.: Karsten -23

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
83
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Geiranger 1893

Olje på lerret
46x65
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1893

Tilslag NOK 25 000 med forbehold
{lot.title}
84
Skredsvig, Christian(1854-1924)Fra Veblungsnæs i Romsdalen 1876

Olje på lerret
43x54
Signert og datert nede t.v.: CS. 1876.

NOK 40 000
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
85
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1929

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 29.

Tilslag NOK 28 000 med forbehold
{lot.title}
86
Krohg, Per(1889-1965)Oppstilling med blomster og frukt 1953

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1953.

{lot.title}
87
Onsager, Søren(1878-1946)Ung pike 1938

Olje på lerret
75x52
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Søren Onsager 1938

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
88
Bodmer, Karl(1809-1893)Blomster, fugler og sommerfugler

Olje på lerret
156x47
1 stk. signert nede t.v.: K Bodmer

NOK 50 000–60 000
{lot.title}
89
Barlag, Philip(1840-1913)Sittende kvinne ved skogssti 1874

Olje på lerret
66x53
Signert og datert nede t.h.: Barlag 74

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
90
Skramstad, Ludvig(1855-1912)September

Olje på lerret
83x135
Signert nede t.v.: Ludv Skramstad

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
91
Bergslien, Knud(1827-1908)Tyven gripes 1858

Olje på lerret
94x108
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien. 1858.

NOK 400 000
{lot.title}
92
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Dompapp på rimet kvist (Vintermorgen) 1906

Blandingsteknikk på papir, lysmål
52x38
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 06.

NOK 1 300 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 300 000
{lot.title}
93
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Katt og ekorn 1893

Penn på papir, lysmål
27x20
Signert og datert nede t.v.: Th. Ktittelsen. 93.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
94
Balke, Peder(1804-1887)Seilbåt i måneskinn

Olje på plate
8x12
Signert nede t.h.: Balke

Tilslag NOK 26 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her