Munch-Auksjonen 2002

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Munch, Edvard (1863-1944)
Genthinerstrasse i Berlin etter krigen

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 367x486 mm Motivet: 277x400 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1920. MM G 425. Sch.nr. 496 (med tittel: Grenadierstrasse Berlin). Woll nr. 652. Pent eksemplar.

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Vurdering

Tilslag NOK 44 000

Genthinerstrasse in Berlin after the War
Lithograph printed in black on medium thin cream wove
Sheet: 367x486 mm Image: 277x400 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
1920
MM G 425. Sch.no. 496. Woll no. 652.
Fine impression.