Munch-Auksjonen 2002

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Nøytralien

Fargelitografi trykket i fem farger på
Arket: 600x540 mm Motivet: 535x497 mm
beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Tøytørk i Travemünde

Etsning trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 319x444 mm Motivet: 206x265 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 30 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som bader seg

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 368x265 mm Motivet: 244x167 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med hånden ved munnen

Litografi trykket i svart på middels tynt gråhvitt
Arket: 497x367 mm Motivet: 380x275 mm

NOK 50 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Hus i Kragerø

Litografi trykket i sort på middels tynt gulhvitt
Arket: 335x493 mm Motivet: 335x493 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Piken ved vinduet

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt
Arket: 342x253 mm Motivet: 205x145 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch Påtegnet med trykkerens signatur nede t.v.: O Felsing Berlin gdr.

NOK 170 000–200 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med skjegg

Litografi trykket i svart på middels tykt beige
Arket: 498x659 mm Motivet: 428x614 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Tilslag NOK 41 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Gunnar Heiberg

Fargelitografi i rødt og grønt trykket på tynt
Arket: 510x440 mm Motivet: 485x425 mm
Japanpapir Doublert Signert med blyant nede t.h.: E Munch

{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 661x618 mm Motivet: 630x550 mm
hvitt papir Usignert
Påtegnet med penn nede t.h.: Sch. 504/ ca-20

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Eva Kittelsen

Litografi trykket i svart på gulhvitt papir
Arket: 480x360 mm Motivet: 390x250 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 30 000
Tilslag NOK 20 000 med forbehold
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Litografi trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket og Motivet: 605x440 mm
oppklebet på papp Usignert Signert i platen nede t.h.: E Munch

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Litografi trykket i svart på middels tynt hvitt
Arket: 484x396 mm Motivet: 202x185 mm

NOK 100 000–120 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Synden

Litografi trykket i svart på beige, tykt papir
Arket: 785x497 mm Motivet: 690x398 mm

NOK 250 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Dame i sort

Tresnitt trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 566x358 mm Motivet: 555x345 mm
papir, med håndkolorering Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 180 000–200 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Historien II

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 602x1000 mm Motivet: 420x790 mm
gulhvitt papir Usignert
Påtegnet med penn nede t.v.: Sch. 426/1914

Tilslag NOK 50 000 med forbehold
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Kongsemnene: Skule og Jatgeir I

Arket: 500x755 mm Motivet: 295x524 mm
gulhvitt papir Usignert

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Strandmystikk

Fargetresnitt trykket i svart og grønt på tynt
Arket: 450x628 mm Motivet: 372x572
Japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Genthinerstrasse i Berlin etter krigen

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 367x486 mm Motivet: 277x400 mm

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Hemmelighet

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 332x458 mm Motivet: 160x235 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 68 000 med forbehold
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Brosjen. Eva Mudocci

Litografi trykket i svart på beige papir
Arket: 727x487 mm Motivet: 690x465 mm

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 550 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Bohemens bryllup

Arket: 457x572 mm Motivet: 346x498 mm
papir Usignert.

{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Hans Jæger II

Arket: 538x400 mm Motivet: 420x335 mm
gulhvitt papir Usignert

NOK 120 000
Tilslag NOK 100 000 med forbehold
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Plakat: Lenket ørn

Litografi trykket i grønt og rødt på beige papir
Dobbelt ark: 1428x465 mm Motivet: Øvre ark:
660x375 mm. Nedre ark: 405x375 mm Usignert

Tilslag NOK 15 500

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her