Munch-Auksjonen 2002

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Munch, Edvard (1863-1944)
Kongsemnene: Skule og Jatgeir I

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 500x755 mm Motivet: 295x524 mm
gulhvitt papir Usignert

1929. MM G 504. Woll nr. 699. Meget god stand.

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Vurdering

Tilslag NOK 35 000

The Pretenders: Skule and Jatgeir I
Lithograph printed in black on medium thick cream wove
Sheet: 500x755 mm Image: 295x524 mm
Unsigned
Very fine impression.
1929
MM G 504. Woll no. 699.