Sommerauksjon

Auksjon torsdag 10. juni 2004 kl 20:00

Nansen, Fridtjof (1861-1930)
Fram over Polhavet 1897

Skinninnbinding med helt gullsnitt
1. utgave i 2 bind utgitt i 200 eksemplarer. Aschehoug forlag, Kristiania 1897.

Dedikasjon til ferdens kaptein Otto Sverdrup fra Fridtjof Nansen, signert og datert 10. oktober 1897, på forsats bind 1. Pent eksemplar, skinnet noe slitt.

Auksjonert torsdag 10. juni 2004 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 25 000

Til Otto Sverdrup
med tak for trofast arbeide
og for den omhu hvormed han varetog
sin vigtige og ansvarsfulde post
under ferden, -
tak for at han så sikkert og dygtig
förte Fram og kameraterne hjem, -
tak for godt kameratskab
fra
hans hengivne ven
Fridtjof Nansen
10 oktober 1897.