Litografi, lysmål
50x49
Signert og datert nede på midten: Appel 61
Litografi, lysmål
50x49
Litografi, lysmål
49x64
Signert nede t.h.: Reidar Aulie Signert i platen nede t.h.: Aulie
Litografi, lysmål
48x61
Signert nede t.h.: Reidar Aulie
Litografi, lysmål
46x53
Litografi, lysmål
49x57
Litografi, lysmål
55x63
Radering, lysmål
43x30
Signert og datert nede t.h.: Jan Aunvik 86
Serigrafi, lysmål
74x52
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Bast 70
Serigrafi, lysmål
73x56
Signert nede t.h.: Ørnulf Bast
Linosnitt
64x56
Signert og datert nede t.h.: Per Inge Bjørlo -76
Litografi
63x85
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -72.
Litografi, lysmål
60x40
Signert nede t.h.: Bolling
Litografi, lysmål
60x40
Signert nede t.h.: Bolling
Litografi på oppdelt papir, oppklebet på papir
73x51
med lerretsstruktur
Signert og datert nede t.h.: James Brown 1989
Litografi
48x70
Signert nede t.h.: Nicola de Maria
Litografi
37x34
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas
Litografi
50x35
Litografi
70x37
Litografi
34x40
Litografi
38x54
Dobbelt signert nede t.h.: Ludv. Eikaas
Litografi, lysmål
52x41
Signert og datert nede t.h.: P. Esdaile 75
Radering, lysmål
27x36
Signert og datert nede t.h.: P. Esdaile 1980
Litografi
76x55
Signert og datert nede t.h.: Janet Fish 76
Litografi, lysmål
45x37
Signert nede t.h.: Reidar Fritzvold.
Litografi, lysmål
62x44
Signert og datert nede t.h.: Reidar Fritzvold -85.
Litografi, lysmål
55x63
Signert nede t.h.: Gro Fraas
Litografi, lysmål
77x59
Signert og datert nede t.h.: Gro Fraas -86
Litografi, lysmål
68x98
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1950
Litografi, lysmål
61x75
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin1956
Tresnitt, lysmål
34x37
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1986
Serigrafi, lysmål
68x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Sjablongtrykk
28x38
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. G.
Serigrafi, lysmål
57x45
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
61x42
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Litografi, lysmål
64x46
Signert og datert nede t.h.: JM Hansen-Kron 86
Litografi, lysmål
53x74
Signert nede t.h.: Ulrik Hendriksen
Litografi, lysmål
48x65
Signert nede t.h.: Dag Hol
Litografi, lysmål
48x64
Signert nede t.h.: Dag Hol
Litografi, lysmål
30x52
Signert nede t.h.: Dag Hol
Litografi
55x70
Signert nede t.h.: Dag Hol
Litografi, lysmål
67x50
Signert og datert nede t.h.: V. Patrick Huse 77
Etsning, lysmål
36x42
Signert nede t.h.: Knud Haaning
Litografi, lysmål
35x25
Skrevet på kartongen: by Toyokuni 1786-1864
Fargeradering, lysmål
41x52
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1972.
Fargeradering, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975.
Fargeradering, lysmål
36x46
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1974. Signert og datert i platen nede t.v.: Ulf Valde Jensen -74.
Fargeradering, lysmål
36x45
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.
Fargeradering, lysmål
52x41
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen -73.
Radering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1978.
Fargeradering, lysmål
26x34
Fargeradering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1976.
Fargeradering, lysmål
30x36
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen. 1972.
Fargeradering, lysmål
42x53
Serigrafi, lysmål
27x40
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.
Akvarell
27x37
Signert og datert nede t.v.: 62. Jens Johannessen
Litografi, lysmål
51x34
Signert nede t.h.: Jens Johannessen
Litografi, lysmål
44x33
Litografi, lysmål
51x34
Radering, lysmål
21x25
Signert og datert i platen nede t.v.: Otto Johansen 13.
Radering, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Litografi, lysmål
58x69
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito Oslo. 1946
Litografi
51x60
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1948
Litografi, lysmål
42x50
Signert nede t.h.: Harald Kihle
Litografi, lysmål
47x61
Fargemetalltrykk, lysmål
44x34
Signert og datert nede t.h.: L. P. Kiss 1971
Fargemetalltrykk, lysmål
44x34
Serigrafi, lysmål
65x51
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 78
Litografi, lysmål
53x66
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1947
Akvarell på papir, lysmål
26x33
Signert og datert nede t.h.: Reidar Lampe -38
Akvarell på papir
26x33
Signert nede t.v.: R Lampe
Akvarell på papir
27x34
Signert og datert nede t.v.: Reidar Lampe 32
Akvarell på papir
26x33
hund og frukt Signert nede t.h.: R. Lampe
Litografi
65x50
Signert nede t.v.: Manessier
Litografi
65x50
Signert nede t.h.: Marino
Blyant på papir, lysmål
38x25
Signert og datert nede t.v.: HLM -18.
Litografi, lysmål
52x39
Signert nede t.h.: O. Mosebekk
Litografi, lysmål
50x39
Litografi, lysmål
52x39
Penn og akvarell på papir, lysmål
28x20
Signert nede t.v.: O. Mosebekk.
Litografi, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: Nesjar. Paris '88.
Penn på papir, lysmål
11x14
Signert nede t.h.: E. N.
Blyant og akvarell på papir, lysmål
25x35
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: L. O. Ravensberg Carthago 20/5-21
Litografi, lysmål
35x46
Signert nede t.h.: Even Richardson
Etsning, lysmål
24x30
Signert og datert nede t.h.: Terje Risberg -82
Serigrafi, lysmål
23x62
Signert nede t.h.: Th. Rittun
Serigrafi, lysmål
53x44
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 87
Serigrafi, lysmål
41x53
Signert nede t.h.: Th. Rittun
Serigrafi, lysmål
54x37
Signert nede t.h.: Th. Rittun
Serigrafi, lysmål
33x54
Signert nede t.h.: Th. Rittun
Penn på papir, lysmål
23x25
Usignert
Litografi, lysmål
42x31
Signert og datert nede t.h.: Vebjørn Sand -89
Tresnitt
25,5x35,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
32x27
Signert nede t.h.: John Savio
Litografi
70x53
Signert nede t.h.: Inger Sitter
Litografi
75x53
Litografi
89x60
Gouache på papplate
31x49
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad
Linosnitt
56x76
Signert nede t.h.: A. Stasik
Raderinger
8 stk. i breddeformat fra 31x41 til 34x47
2 stk. i høydeformat 40x30 og 45x32
Litografi, lysmål
73x55
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 82
Litografi, lysmål
73x55
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 82 Signert i platen nede t.h.: W Storn
Litografi, lysmål
82x61
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 93
Akvarell/gouache, lysmål
35x45
Signert nede t.h.: Strand
Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï
Litografi, lysmål
31x22
Signert nede t.h.: Henrik Sørensen
Litografi/collage
63x91
Signert nede t.h.: Tapies
Fargeradering, lysmål
49x59
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Penn på papir, lysmål
14x13
Usignert
Penn på papir, lysmål
10x13
Usignert
Litografi
68x77
Signert nede t.h.: Agger
Serigrafi, lysmål
48x37
Signert og datert nede t.h.: Ullaegeneirc 80 (?)
Akvarell, lysmål
20x50
Signert nede t.v.: T C Balké
Blandingsteknikk på papir, lysmål
54x41
Signert nede t.h.: Warsinski
Litografi med mye håndkolorering, lysmål
40x52
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77
40x52
Signert nede t.h.: Weidemann 77
Akvarell på papir, lysmål
40x34
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67.
Litografi
65x90
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 89
Litografi med håndkolorering
42x60
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi med håndkolorering
42x60
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi
64x76
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi
76x64
Signert nede t.h.: Weidemann
Penn på papir, lysmål
31x43
Signert og datert nede t.h.: D.W. 1938
Litografi, lysmål
65x45
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63
Grålig glass med benhvite spiraler
H: 20 cm.
Hurdal Verk, 1779-1808.
Sølv
H: 46,5 cm. Fylt.
Stemplet: ST 925. Louis-seize-stil.
Sølv
H: 4,5 cm. Diam.: 7,5 cm. Vekt: 67 gr.
Bergen, 1797. Louis-seize. Mester: Mathias Andersen Røbech, virksom 1792-? Fullstemplet.
Bjerk
H: 100 cm.
Skandinavia, Sverige (?) 17/1800. Rokokko, fransk inspirert.
Lakket tre
H: 77,5 cm. + kant 3,5 cm. L: 102 cm. D: 51 cm.
Historisme. 1800/1900-tallet.
Bemalt og lakket tre
H: 229 cm.
Urskive i messing med ormulu. Signert: Ed. Pstor, London. Sent 1700-tallet.
Bemalt tre
H: 78 cm. B: 60 cm. D: 23 cm.
Norge, 1800-tallet.
Bøk
H: 108 cm. L: 167 cm.
Danmark/Norge, ca. 1770. Rokokko.
Lakket og forgylt finert tre
H: 80 cm. B: 69 cm. D: 50 cm.
Rokokko. Danmark/Norge, ca. 1750. Bombé-formet front.
Lys mahogny med ormulu
Sofa: H: 94 cm. L: 135 cm. D: 73 cm.
Bord: H: 71 cm. L: 110 cm. D: 66 cm.
Empire-stil.
Tre med finer i frukttre
H: 185 cm. L: 155 cm. D: 49 cm.
Antagelig Kontinentet, 17/1800-tallet. Lakket.
Tre med mahognyfiner
H: 178,5 cm. B: 159 cm. D: 44 cm.
Historisme. Sent 1800-tallet.
Sortmalt tre
H: 183 cm. B: 45x4=180 cm.
4-delt, hengslet. Dekorert med fugler, blomster og bladverk i relieff, utskåret av diverse stensorter i forskjellige farger.
Tre og smijern
H: 26 cm. L: 55 cm. D: 37 cm.
Antagelig Norge, tidlig 1800-tallet.
Alm
H: 113 cm.
Rokokko, Norge ca. 1750.
Bronserelieff
19,5x24
Signert nede t.h.: Bast
Glasert keramikk
H: 10 cm. Diam.: 20 cm.
Trønderkeramikk, 1800-tallet. Avsmalnende mot lav fotrand.
Glasert keramikk
Diam.: 28 cm.
Signert: RH
Glasert keramikk
L: 41 cm. B: 35 cm.
Signert: RH
Glasert keramikk
H: 12 cm.
Signert RH LS
Glasert keramikk
H: 33 cm. B: 24 cm.
En signert: LS En signert: RH LS
Glasert keramikk
Diam.: 41 cm.
Signert: RH LS
Lakket tre og perlemor
30x25
Innrisset på innsiden av lokket: Carsten Anker 1784.
Valbjørk
H: 22 cm.
Norge, 1700-tallet. Korpus med enkel utskjæring i form av bladranker med blomster og frukter innrammet av horisontale profilerte bånd.
Bjerkerot
H: 20 cm.
Norge, 1783. Glatt korpus med utskåret bånd som en bølgelinje nederst.
Skinninnbinding med helt gullsnitt
1. utgave i 2 bind utgitt i 200 eksemplarer. Aschehoug forlag, Kristiania 1897.
Vevet ull
160x115
Nain, Iran. Ca. 1980.
Vevet ull
195x120
Pakistansk, med jaktmotiv. Ca. 1980.
Vevet ull
380x280
Kirman, Iran. Ca. 1920-30.
Vevet ull
230x155
Pakistansk medaljongteppe. Ca. 1980.
Olje på plate
33x38
Signert og datert nede t.h.: Aslaug Arnoldus 34.
Olje på lerret
94x63
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 78
Olje på lerret
90x65
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 81.
Olje på lerret
30x24
Signert og datert nede t.h.: JA 81
Olje på lerret
31x46
Signert nede t.h.: G. Backer Berg
Olje på lerret, oppklebet på plate
21x32
Signert i midten t.v.: G. Backer Berg
Olje på plate
38x46
Signert oppe t.h.: E. Berger
Olje på lerret
52x70
Signert nede t.v.: Jac Bratland
Olje på lerret
55x82
Signert nede t.h.: Arne Breidvik
Olje på lerret
165x130
Signert nede t.h.: Casford
Olje på lerret
150x103
Signert og datert nede t.h.: M Casford 90
Olje på lerret
105x75
Signert nede t.h.: Michael Casford
Olje på lerret
100x65
Olje på plate
27x39
Signert nede t.h.: EE
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Erling Enger - 64
Olje på plate
32x41
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Thv. E. 1917-
Olje på lerret
119x93
Signert nede t.v.: Lars Eriksen
Olje på lerret
56x66
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen
Olje på lerret
50x55
Olje på lerret
126x145
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -36
Olje på lerret
75x70
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på lerret
62x70
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -32
Olje på lerret
103x134
Signert og datert nede t.h.: R. Juell Gleditsch. 1931
55x45
Signert nede t.h.: S Grande
28x24
Signert og datert nede t.v.: M Grönvold 6/11 1920
Olje på lerret
35x47
Signert nede t.v.: Otto H.
Olje på lerret
42x33
Signert nede t.v.: Öyv. Heggtveit
Olje på lerret
45x60
Olje på lerret
25x30
Signert nede t.h.: Öyv. H.
Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Öyv. Heggtveit
Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Astri Welhaven 57
Olje på lerret
82x88
Signert nede t.v.: Ulrik Hendriksen
Olje på lerret
89x112
Signert nede t.h.: Bernhard Hinna
Olje på lerret
42x58
Signert og datert nede t.v.: Julius Holck Bergen 77
Olje på lerret
58x85
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
44x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
65x79
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1919
Olje på lerret
64x83
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
45x65
Signert nede t.h.: Henning Hovgaard
Olje på lerret
16x27
Signert nede t.h.: JJ
Olje på lerret
68x77
Signert og datert nede t.h.: Otto Johansen 18
Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan
Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på lerret
65x41
Signert og datert nede t.v.: K. Keiseraas 49.
Olje på plate
24x19
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: HK 43 HK
Olje på lerret
53x70
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: 1895 K. Konow
Olje på plate
46x34
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 48.
Olje på lerret
30x38
Signert nede t.v.: Bj Mauritz L
Olje på lerret
68x82
Signert og datert nede t.h.: Lie-Gjemre -89.
Olje på lerret
60x70
Signert nede t.h.: WL
Olje på plate
49x58
Signert nede t.h.: WL
Olje på plate
39x47
Signert nede t.h.: Elsa Lystad
Olje på lerret
40x60
Signert nede t.v.: Marie Løkke
Olje på lerret
44x63
Signert og datert nede t.v.: Eilert Mehl. 1918-
Olje på plate
30x70
Signert og datert nede t.h.: Eilert Mehl. 1918-
Olje på plate
46x33
Signert nede t.h.: JF Michelet
Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: W Midelfart
Olje på plate
32x40
Signert nede t.v.: W Midelfart
Olje på lerret
68x50
Signert og datert nede t.h.: Lagertha Munthe 1937.
Olje på lerret
27x35
Signert nede t.v.: Nallard
Olje på lerret
31x52
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1893.
Olje på plate
41x33
Signert nede t.h.: W. Peters
Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: M. Quarsebo. 1993.
Olje på lerret
86x102
Signert nede t.v.: Robert-fleury.
Olje på lerret
76x103
Signert nede t.h.: Segelcke
Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: J. S.
Olje på lerret
48x61
Signert nede t.h.: Stenersen
Olje på plate
27x33
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud
Olje på lerret
45x83
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme - 54.
Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.h.: HS 44.
Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R Th
Olje på lerret
75x65
Signert nede t.h.: R. Th.
Olje på papir
100x70
Signert nede t.v.: A Tostrup
Olje på papir
100x70
Signert med monogram og signert nede t.h.: AT A. Tostrup
Olje på lerret
28x35
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Olje på lerret
35x45
Olje på lerret
126x191
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Oscar Törnå. Efter naturen- Sept-Oct: 1889 Ingarön
Olje på lerret
68x50
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.
Olje på lerret
79x122
Signert og datert nede t.v.: AM 1917.
Olje på lerret
79x55
Usignert
Olje på lerret
36x53
Signert og datert nede t.h.: E Ahlemann Leipzig 95
Olje på lerret
47x76
Utydelig signert og datert nede t.h.: ...ck 1877
Olje på papir, oppklebet på lerret
38x45
Usignert
Olje på lerret
51x76
Signert og datert nede t.v.: W. H. Jorke 1893.
Olje på lerret
37x52
Usignert
Olje på lerret
89x116
Usignert
Olje på lerret
37x52
Signert og datert nede t.h.: NBM 75
Blyant og olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.v.: Weidemann, 56.
Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede på midten: DW 1953
Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.v.: EW. 07
Olje på nøttetre og bjerk
H: 56 cm. B: 34+68+34=136 cm.
Midtparti dobbeltsignert og datert nede t.h.: Terje Ythjall T. Ythjall 1990