Sommerauksjon

Auksjon torsdag 10. juni 2004 kl 20:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
50x49
Signert og datert nede på midten: Appel 61

{lot.title}
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Serpentiner

Litografi, lysmål
49x64
Signert nede t.h.: Reidar Aulie Signert i platen nede t.h.: Aulie

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
3
Aulie, Reidar(1904-1977)Mann med unghest

Litografi, lysmål
48x61
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

{lot.title}
4
Aulie, Reidar(1904-1977)Sne ved sjøen

Litografi, lysmål
46x53

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
5
Aulie, Reidar(1904-1977)Liten pike på landevei

Litografi, lysmål
49x57

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
6
Aulie, Reidar(1904-1977)Hus og rytter

Litografi, lysmål
55x63

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
7
Aunvik, Jan(1948-2001)To 1986

Radering, lysmål
43x30
Signert og datert nede t.h.: Jan Aunvik 86

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
8
Bast, Ørnulf(1907-1974)Dance 1970

Serigrafi, lysmål
74x52
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Bast 70

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
9
Bast, Ørnulf(1907-1974)Peace

Serigrafi, lysmål
73x56
Signert nede t.h.: Ørnulf Bast

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
10
Bjørlo, Per Inge(1952-)Eg sjølv 1976

Linosnitt
64x56
Signert og datert nede t.h.: Per Inge Bjørlo -76

NOK 5 000
{lot.title}
11
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1972

Litografi
63x85
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -72.

NOK 2 000
{lot.title}
12
Bolling, Svein(1948-)Kvinne

Litografi, lysmål
60x40
Signert nede t.h.: Bolling

{lot.title}
13
Bolling, Svein(1948-)Kvinne

Litografi, lysmål
60x40
Signert nede t.h.: Bolling

{lot.title}
14
Brown, James Justin(1973-)Oil Spot 1989

Litografi på oppdelt papir, oppklebet på papir
73x51
med lerretsstruktur
Signert og datert nede t.h.: James Brown 1989

NOK 15 000
{lot.title}
15
de Maria, Nicola(1954-)Testa Orfica Sublime

Litografi
48x70
Signert nede t.h.: Nicola de Maria

NOK 15 000
{lot.title}
16
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med mugge og frukter

Litografi
37x34
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

{lot.title}
17
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hode

Litografi
50x35

{lot.title}
18
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Litografi
70x37

{lot.title}
19
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med vase og kopp

Litografi
34x40

{lot.title}
20
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon med figurer og krukker

Litografi
38x54
Dobbelt signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

{lot.title}
21
Esdaile, Peter(1947-)Berøringen I 1975

Litografi, lysmål
52x41
Signert og datert nede t.h.: P. Esdaile 75

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
22
Esdaile, Peter(1947-)Danser 1980

Radering, lysmål
27x36
Signert og datert nede t.h.: P. Esdaile 1980

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
23
Fish, Janet(1938-)Oppstilling med glass 1976

Litografi
76x55
Signert og datert nede t.h.: Janet Fish 76

NOK 4 000
{lot.title}
24
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Bjørnarå Setesdal

Litografi, lysmål
45x37
Signert nede t.h.: Reidar Fritzvold.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
25
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Forsommernatt Telemark 1985

Litografi, lysmål
62x44
Signert og datert nede t.h.: Reidar Fritzvold -85.

NOK 1 500
{lot.title}
26
Fraas, Gro(1944-)Stigning

Litografi, lysmål
55x63
Signert nede t.h.: Gro Fraas

{lot.title}
27
Fraas, Gro(1944-)Ny morgen 1986

Litografi, lysmål
77x59
Signert og datert nede t.h.: Gro Fraas -86

{lot.title}
28
Gauguin, Paul René(1911-1976)Hane 1950

Litografi, lysmål
68x98
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1950

{lot.title}
29
Gauguin, Paul René(1911-1976)Fjellguden Zevs på Olympen 1956

Litografi, lysmål
61x75
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin1956

{lot.title}
30
Grøstad, Terje(1925-2011)Telespringar 1986

Tresnitt, lysmål
34x37
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1986

NOK 1 500
{lot.title}
31
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
68x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 5 000
{lot.title}
32

Sjablongtrykk
28x38
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. G.

{lot.title}
33

Serigrafi, lysmål
57x45
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
34

Serigrafi, lysmål
61x42
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
35
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Komposisjon med figurer 1986

Litografi, lysmål
64x46
Signert og datert nede t.h.: JM Hansen-Kron 86

{lot.title}
36
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Alker

Litografi, lysmål
53x74
Signert nede t.h.: Ulrik Hendriksen

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
37
Hol, Dag(1951-)Måneskinn

Litografi, lysmål
48x65
Signert nede t.h.: Dag Hol

{lot.title}
38
Hol, Dag(1951-)Måneskinn

Litografi, lysmål
48x64
Signert nede t.h.: Dag Hol

{lot.title}
39
Hol, Dag(1951-)Ettermiddag

Litografi, lysmål
30x52
Signert nede t.h.: Dag Hol

{lot.title}
40
Hol, Dag(1951-)Jæren

Litografi
55x70
Signert nede t.h.: Dag Hol

NOK 2 500
{lot.title}
41
Huse, Victor Patrick(1948-)Komposisjon 1977

Litografi, lysmål
67x50
Signert og datert nede t.h.: V. Patrick Huse 77

{lot.title}
42
Haaning, Knud(1929-)Skumring

Etsning, lysmål
36x42
Signert nede t.h.: Knud Haaning

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
43
Japanske trykkKvinne med kimono

Litografi, lysmål
35x25
Skrevet på kartongen: by Toyokuni 1786-1864

NOK 4 000
{lot.title}
44
Jensen, Ulf Valde(1945-)Knelende kvinne på svaberg 1972

Fargeradering, lysmål
41x52
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1972.

{lot.title}
45
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med to figurer 1975

Fargeradering, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975.

{lot.title}
46
Jensen, Ulf Valde(1945-)Vinkende kvinne på svaberg 1974

Fargeradering, lysmål
36x46
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1974. Signert og datert i platen nede t.v.: Ulf Valde Jensen -74.

{lot.title}
47
Jensen, Ulf Valde(1945-)Alltid så lyver vi

Fargeradering, lysmål
36x45
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

{lot.title}
48
Jensen, Ulf Valde(1945-)Fabulerende scene 1973

Fargeradering, lysmål
52x41
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen -73.

{lot.title}
49
Jensen, Ulf Valde(1945-)Kappløp 1978

Radering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1978.

{lot.title}
50
Jensen, Ulf Valde(1945-)I rommet

Fargeradering, lysmål
26x34

{lot.title}
51
Jensen, Ulf Valde(1945-)Silhouette 1976

Fargeradering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1976.

{lot.title}
52
Jensen, Ulf Valde(1945-)Rendez-vous 1972

Fargeradering, lysmål
30x36
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen. 1972.

{lot.title}
53
Jensen, Ulf Valde(1945-)Eplehøst

Fargeradering, lysmål
42x53

{lot.title}
54
Johannessen, Jens(1934-)Sveveren

Serigrafi, lysmål
27x40
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
55
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon 1962

Akvarell
27x37
Signert og datert nede t.v.: 62. Jens Johannessen

NOK 7 000
{lot.title}
56
Johannessen, Jens(1934-)Landskap

Litografi, lysmål
51x34
Signert nede t.h.: Jens Johannessen

{lot.title}
57
Johannessen, Jens(1934-)Hustak

Litografi, lysmål
44x33

{lot.title}
58
Johannessen, Jens(1934-)Blodlønn

Litografi, lysmål
51x34

{lot.title}
59
Johansen, Otto Emil(1886-1934)Båter i havn 1913

Radering, lysmål
21x25
Signert og datert i platen nede t.v.: Otto Johansen 13.

{lot.title}
60
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)I havsnød

Radering, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

{lot.title}
61
Kihle, Harald(1905-1997)Kornskurd i Vinje 1946

Litografi, lysmål
58x69
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito Oslo. 1946

{lot.title}
62
Kihle, Harald(1905-1997)Unghesten 1948

Litografi
51x60
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1948

{lot.title}
63
Kihle, Harald(1905-1997)Prestegards-Kviten

Litografi, lysmål
42x50
Signert nede t.h.: Harald Kihle

{lot.title}
64
Kihle, Harald(1905-1997)Ut å reise

Litografi, lysmål
47x61

{lot.title}
65
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Epitafium 1971

Fargemetalltrykk, lysmål
44x34
Signert og datert nede t.h.: L. P. Kiss 1971

{lot.title}
66
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Himmelstigenes tid 1971

Fargemetalltrykk, lysmål
44x34

{lot.title}
67
Kleiva, Per(1933-2017)Du og tårene dine, og graset 1978

Serigrafi, lysmål
65x51
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 78

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
68
Krohg, Per(1889-1965)Slakter 1947

Litografi, lysmål
53x66
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1947

{lot.title}
69
Lampe, Reidar(1887-1964)Gårdstun 1938

Akvarell på papir, lysmål
26x33
Signert og datert nede t.h.: Reidar Lampe -38

NOK 1 500
{lot.title}
70
Lampe, Reidar(1887-1964)Sørlandshus

Akvarell på papir
26x33
Signert nede t.v.: R Lampe

{lot.title}
71
Lampe, Reidar(1887-1964)Vårsol 1932

Akvarell på papir
27x34
Signert og datert nede t.v.: Reidar Lampe 32

{lot.title}
72
Lampe, Reidar(1887-1964)Oppstilling med kjele, kanne, flaske, glass, fylle

Akvarell på papir
26x33
hund og frukt Signert nede t.h.: R. Lampe

{lot.title}
73
Manessier, Alfred(1911-1993)Komposisjon

Litografi
65x50
Signert nede t.v.: Manessier

NOK 5 000
{lot.title}
74
Marini, Marino(1901-1980)Rytter

Litografi
65x50
Signert nede t.h.: Marino

{lot.title}
75
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Frukttre 1918

Blyant på papir, lysmål
38x25
Signert og datert nede t.v.: HLM -18.

NOK 800
{lot.title}
76
Mosebekk, Olav(1910-2001)Ved vinduet

Litografi, lysmål
52x39
Signert nede t.h.: O. Mosebekk

{lot.title}
77
Mosebekk, Olav(1910-2001)Stille stund

Litografi, lysmål
50x39

{lot.title}
78
Mosebekk, Olav(1910-2001)Aften

Litografi, lysmål
52x39

{lot.title}
79
Mosebekk, Olav(1910-2001)Nonner

Penn og akvarell på papir, lysmål
28x20
Signert nede t.v.: O. Mosebekk.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
80
Nesjar, Carl(1920-2015)Stort svaberg 1988

Litografi, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: Nesjar. Paris '88.

{lot.title}
81
Nielsen, Eivind(1864-1939)Prestegården i Krødsherad

Penn på papir, lysmål
11x14
Signert nede t.h.: E. N.

NOK 1 000–1 500
82
Ravensberg, Ludvig Orning(1871-1958)Utsikt mot domen St Louis, Kartago 1921

Blyant og akvarell på papir, lysmål
25x35
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: L. O. Ravensberg Carthago 20/5-21

{lot.title}
83
Richardson, Even(1961-)Oscarshall

Litografi, lysmål
35x46
Signert nede t.h.: Even Richardson

{lot.title}
84
Risberg, Terje(1949-)Vinter, Nesodden 1982

Etsning, lysmål
24x30
Signert og datert nede t.h.: Terje Risberg -82

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
85
Rittun, Thorstein(1929-2018)Blåveis

Serigrafi, lysmål
23x62
Signert nede t.h.: Th. Rittun

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
86
Rittun, Thorstein(1929-2018)Romeo og Julie 1987

Serigrafi, lysmål
53x44
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 87

{lot.title}
87
Rittun, Thorstein(1929-2018)Water music

Serigrafi, lysmål
41x53
Signert nede t.h.: Th. Rittun

{lot.title}
88
Rittun, Thorstein(1929-2018)Batseba

Serigrafi, lysmål
54x37
Signert nede t.h.: Th. Rittun

{lot.title}
89
Rittun, Thorstein(1929-2018)Tryllefløyten

Serigrafi, lysmål
33x54
Signert nede t.h.: Th. Rittun

NOK 2 500–3 500
{lot.title}
90
Rolfsen, Alf(1895-1979)Kong Sverre ved Tønsberg

Penn på papir, lysmål
23x25
Usignert

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
91
Sand, Vebjørn(1966-)Fader Therapon 1989

Litografi, lysmål
42x31
Signert og datert nede t.h.: Vebjørn Sand -89

NOK 3 000
{lot.title}
92
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

Tresnitt
25,5x35,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000
{lot.title}
93
Savio, John(1902-1938)Rognetre i Lofoten

Tresnitt
32x27
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 8 000
Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
94
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi
70x53
Signert nede t.h.: Inger Sitter

{lot.title}
95

Litografi
75x53

{lot.title}
96

Litografi
89x60

{lot.title}
97
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Småbruk i vinterlandskap

Gouache på papplate
31x49
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

NOK 5 000
{lot.title}
98
Stasik, Andrew(1932-)Summer XXVI

Linosnitt
56x76
Signert nede t.h.: A. Stasik

NOK 1 500
99
Storm, Halvard(1877-1962)Motiver fra Oslo

Raderinger
8 stk. i breddeformat fra 31x41 til 34x47
2 stk. i høydeformat 40x30 og 45x32

NOK 2 000
{lot.title}
100
Storn, Willi(1936-)Omfavnelsen 1982

Litografi, lysmål
73x55
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 82

{lot.title}
101
Storn, Willi(1936-)Farlig forelskelse 1982

Litografi, lysmål
73x55
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 82 Signert i platen nede t.h.: W Storn

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
102
Storn, Willi(1936-)Blind fugl 1993

Litografi, lysmål
82x61
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 93

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
103
Strand, Svein(1934-)Byutkant

Akvarell/gouache, lysmål
35x45
Signert nede t.h.: Strand

{lot.title}
104
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

NOK 5 000
{lot.title}
105
Sørensen, Henrik(1882-1962)Guttehode

Litografi, lysmål
31x22
Signert nede t.h.: Henrik Sørensen

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
106
Tapies, Antoni(1923-)Komposisjon

Litografi/collage
63x91
Signert nede t.h.: Tapies

NOK 25 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
107
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
49x59
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
108
Uchermann, Karl(1855-1940)Lama

Penn på papir, lysmål
14x13
Usignert

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
109
Uchermann, Karl(1855-1940)Asiatisk elefant

Penn på papir, lysmål
10x13
Usignert

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
110
Agger, Knud(1895-1973)Kvinneakt

Litografi
68x77
Signert nede t.h.: Agger

NOK 2 500
{lot.title}
111
Ukjent, kunstnerKomposisjon 1980

Serigrafi, lysmål
48x37
Signert og datert nede t.h.: Ullaegeneirc 80 (?)

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
112
Ukjent, kunstnerFigurer ved innsjø

Akvarell, lysmål
20x50
Signert nede t.v.: T C Balké

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
113
Warsinski, Richard(1937-1996)Figur

Blandingsteknikk på papir, lysmål
54x41
Signert nede t.h.: Warsinski

NOK 10 000
{lot.title}
114
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1977

Litografi med mye håndkolorering, lysmål
40x52
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

NOK 10 000
{lot.title}
115

40x52
Signert nede t.h.: Weidemann 77

NOK 10 000
{lot.title}
116
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1967

Akvarell på papir, lysmål
40x34
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
117
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1989

Litografi
65x90
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 89

NOK 5 000
Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
118
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering
42x60
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 10 000
Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
119

Litografi med håndkolorering
42x60
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 10 000
Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
120

Litografi
64x76
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 3 000
{lot.title}
121

Litografi
76x64
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 3 000
{lot.title}
122
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Gren med epler 1938

Penn på papir, lysmål
31x43
Signert og datert nede t.h.: D.W. 1938

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
123
Winge, Sigurd(1909-1970)Ikaros 1963

Litografi, lysmål
65x45
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
124
Hvitvinsglass

Grålig glass med benhvite spiraler
H: 20 cm.
Hurdal Verk, 1779-1808.

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
125
Kandelabre

Sølv
H: 46,5 cm. Fylt.
Stemplet: ST 925. Louis-seize-stil.

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
126
Tumling

Sølv
H: 4,5 cm. Diam.: 7,5 cm. Vekt: 67 gr.
Bergen, 1797. Louis-seize. Mester: Mathias Andersen Røbech, virksom 1792-? Fullstemplet.

{lot.title}
127
Armstoler

Bjerk
H: 100 cm.
Skandinavia, Sverige (?) 17/1800. Rokokko, fransk inspirert.

NOK 20 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
128
Dameskrivebord

Lakket tre
H: 77,5 cm. + kant 3,5 cm. L: 102 cm. D: 51 cm.
Historisme. 1800/1900-tallet.

{lot.title}
129
Gulvur

Bemalt og lakket tre
H: 229 cm.
Urskive i messing med ormulu. Signert: Ed. Pstor, London. Sent 1700-tallet.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
130
Hengeskap

Bemalt tre
H: 78 cm. B: 60 cm. D: 23 cm.
Norge, 1800-tallet.

NOK 20 000
{lot.title}
131
Kanape

Bøk
H: 108 cm. L: 167 cm.
Danmark/Norge, ca. 1770. Rokokko.

NOK 20 000
{lot.title}
132
Kommode

Lakket og forgylt finert tre
H: 80 cm. B: 69 cm. D: 50 cm.
Rokokko. Danmark/Norge, ca. 1750. Bombé-formet front.

Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
133
Møblement

Lys mahogny med ormulu
Sofa: H: 94 cm. L: 135 cm. D: 73 cm.
Bord: H: 71 cm. L: 110 cm. D: 66 cm.
Empire-stil.

Tilslag NOK 20 000
134
Skap

Tre med finer i frukttre
H: 185 cm. L: 155 cm. D: 49 cm.
Antagelig Kontinentet, 17/1800-tallet. Lakket.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
135
Skap/Vitrine

Tre med mahognyfiner
H: 178,5 cm. B: 159 cm. D: 44 cm.
Historisme. Sent 1800-tallet.

NOK 8 000
{lot.title}
136
Skjermbrett

Sortmalt tre
H: 183 cm. B: 45x4=180 cm.
4-delt, hengslet. Dekorert med fugler, blomster og bladverk i relieff, utskåret av diverse stensorter i forskjellige farger.

{lot.title}
137
Skrin

Tre og smijern
H: 26 cm. L: 55 cm. D: 37 cm.
Antagelig Norge, tidlig 1800-tallet.

{lot.title}
138
Stoler

Alm
H: 113 cm.
Rokokko, Norge ca. 1750.

{lot.title}
139
Bast, Ørnulf(1907-1974)Fugl

Bronserelieff
19,5x24
Signert nede t.h.: Bast

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
140
Bolle med hankerKokse

Glasert keramikk
H: 10 cm. Diam.: 20 cm.
Trønderkeramikk, 1800-tallet. Avsmalnende mot lav fotrand.

{lot.title}
141
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Tallerken

Glasert keramikk
Diam.: 28 cm.
Signert: RH

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
142
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Fat

Glasert keramikk
L: 41 cm. B: 35 cm.
Signert: RH

{lot.title}
143
Scheel/HvalstadBolle med hank

Glasert keramikk
H: 12 cm.
Signert RH LS

{lot.title}
144
Scheel/HvalstadLampetter

Glasert keramikk
H: 33 cm. B: 24 cm.
En signert: LS En signert: RH LS

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
145
Scheel/HvalstadFat

Glasert keramikk
Diam.: 41 cm.
Signert: RH LS

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
146
Eske med spillL' Hombre

Lakket tre og perlemor
30x25
Innrisset på innsiden av lokket: Carsten Anker 1784.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
147
Kanne med lokk

Valbjørk
H: 22 cm.
Norge, 1700-tallet. Korpus med enkel utskjæring i form av bladranker med blomster og frukter innrammet av horisontale profilerte bånd.

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
148
Kanne med lokk

Bjerkerot
H: 20 cm.
Norge, 1783. Glatt korpus med utskåret bånd som en bølgelinje nederst.

{lot.title}
149
Nansen, Fridtjof(1861-1930)Fram over Polhavet 1897

Skinninnbinding med helt gullsnitt
1. utgave i 2 bind utgitt i 200 eksemplarer. Aschehoug forlag, Kristiania 1897.

Tilslag NOK 25 000
150
Teppe

Vevet ull
160x115
Nain, Iran. Ca. 1980.

NOK 6 000
151
Teppe

Vevet ull
195x120
Pakistansk, med jaktmotiv. Ca. 1980.

NOK 4 000–5 000
152
Teppe

Vevet ull
380x280
Kirman, Iran. Ca. 1920-30.

NOK 20 000
153
Teppe

Vevet ull
230x155
Pakistansk medaljongteppe. Ca. 1980.

NOK 8 000
{lot.title}
154
Arnoldus, Aslaug Moe(1904-1981)Norsk dal 1934

Olje på plate
33x38
Signert og datert nede t.h.: Aslaug Arnoldus 34.

NOK 2 000
{lot.title}
155
Aunvik, Jan(1948-2001)Selvportrett 1978

Olje på lerret
94x63
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 78

{lot.title}
156
Aunvik, Jan(1948-2001)Kristus på Korset 1981

Olje på lerret
90x65
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 81.

{lot.title}
157
Aunvik, Jan(1948-2001)Komposisjon 1981

Olje på lerret
30x24
Signert og datert nede t.h.: JA 81

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
158
Berg, Georg Backer(1900-1980)Smygehålå i Stavanger

Olje på lerret
31x46
Signert nede t.h.: G. Backer Berg

NOK 2 000–4 000
{lot.title}
159
Berg, Georg Backer(1900-1980)Havneparti

Olje på lerret, oppklebet på plate
21x32
Signert i midten t.v.: G. Backer Berg

NOK 2 000–4 000
{lot.title}
160
Berger, Einar(1890-1961)To figurer ved Nordlandsbåt

Olje på plate
38x46
Signert oppe t.h.: E. Berger

{lot.title}
161
Bratland, Jacob(1859-1906)Tun med sittende kvinne

Olje på lerret
52x70
Signert nede t.v.: Jac Bratland

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
162
Breidvik, Arne(1914-2000)Komposisjon

Olje på lerret
55x82
Signert nede t.h.: Arne Breidvik

163
Casford, Michael(1940-2005)Kvinne og mann

Olje på lerret
165x130
Signert nede t.h.: Casford

164
Casford, Michael(1940-2005)Mann med fiolin 1990

Olje på lerret
150x103
Signert og datert nede t.h.: M Casford 90

165
Casford, Michael(1940-2005)Oppstilling på bord med katt

Olje på lerret
105x75
Signert nede t.h.: Michael Casford

NOK 10 000–12 000
166
Casford, Michael(1940-2005)Katt, piano, slange

Olje på lerret
100x65

NOK 10 000
{lot.title}
167
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap med hus

Olje på plate
27x39
Signert nede t.h.: EE

{lot.title}
168
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1964

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Erling Enger - 64

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
169
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Rødt fjell 1917

Olje på plate
32x41
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Thv. E. 1917-

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
170
Eriksen, Lars Martin(1869-1928)Måneskinn

Olje på lerret
119x93
Signert nede t.v.: Lars Eriksen

{lot.title}
171
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Kystlandskap

Olje på lerret
56x66
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

{lot.title}
172
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Sommerlandskap

Olje på lerret
50x55

173
Fjell, Kai(1907-1989)Gjensitteren 1936

Olje på lerret
126x145
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -36

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
174
Fjell, Kai(1907-1989)Landsbygate med to kvinner

Olje på lerret
75x70
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 32 000
175
Fjell, Kai(1907-1989)Dalen 1932

Olje på lerret
62x70
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -32

Tilslag NOK 20 000
176
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Ljungan ved Torpshammar 1931

Olje på lerret
103x134
Signert og datert nede t.h.: R. Juell Gleditsch. 1931

NOK 5 000
{lot.title}
177
Grande, Severin(1869-1934)Interiør med lesende pike ved lampe

55x45
Signert nede t.h.: S Grande

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
178
Grønvold, Marcus(1845-1929)Mann med hatt og vinglass 1920

28x24
Signert og datert nede t.v.: M Grönvold 6/11 1920

{lot.title}
179
Haslund, Otto(1842-1917)Gårdstun med frittgående høns

Olje på lerret
35x47
Signert nede t.v.: Otto H.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
180
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Munk med hevet rømerglass

Olje på lerret
42x33
Signert nede t.v.: Öyv. Heggtveit

{lot.title}
181
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Hus og trær

Olje på lerret
45x60

{lot.title}
182
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Oppstilling med epler, pære og druer

Olje på lerret
25x30
Signert nede t.h.: Öyv. H.

{lot.title}
183
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Kystlandskap med hus og syriner

Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Öyv. Heggtveit

{lot.title}
184
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Fra Brønnøya 1957

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Astri Welhaven 57

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
185
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Storgård

Olje på lerret
82x88
Signert nede t.v.: Ulrik Hendriksen

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
186
Hinna, Bernhard(1871-1951)Stilleben

Olje på lerret
89x112
Signert nede t.h.: Bernhard Hinna

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
187
Holck, Julius(1845-1911)Motiv fra Laurvigskanten 1877

Olje på lerret
42x58
Signert og datert nede t.v.: Julius Holck Bergen 77

{lot.title}
188
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap

Olje på lerret
58x85
Signert nede t.h.: Th Holmboe

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
189
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Bekk om våren

Olje på lerret
44x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
190
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Parklandskap med hus 1919

Olje på lerret
65x79
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1919

{lot.title}
191
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hus i kystlandskap

Olje på lerret
64x83
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
192
Hovgaard, HenningRev

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.h.: Henning Hovgaard

NOK 3 000
{lot.title}
193

Olje på lerret
16x27
Signert nede t.h.: JJ

NOK 5 000
{lot.title}
194
Johansen, Otto Emil(1886-1934)Skjærgård 1918

Olje på lerret
68x77
Signert og datert nede t.h.: Otto Johansen 18

{lot.title}
195
Jordan, Harald(1875-1955)Vårløsning

Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan

{lot.title}
196
Kavli, Arne(1878-1970)Varm dag

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 70 000–90 000
197
Keiseraas, Karsten(1912-)Blomster 1949

Olje på lerret
65x41
Signert og datert nede t.v.: K. Keiseraas 49.

{lot.title}
198
Kihle, Harald(1905-1997)Til Storegut 1943

Olje på plate
24x19
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: HK 43 HK

199
Konow, Karl(1865-1928)Småbruk i vinterlandskap, aften

Olje på lerret
53x70
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: 1895 K. Konow

NOK 5 000
{lot.title}
200
Krohg, Guy(1917-2002)Grønnsakhandler 1948

Olje på plate
46x34
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 48.

{lot.title}
201
Larsen, Bjarne MauritzHest på setervoll

Olje på lerret
30x38
Signert nede t.v.: Bj Mauritz L

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
202
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Juni 1989

Olje på lerret
68x82
Signert og datert nede t.h.: Lie-Gjemre -89.

NOK 5 000
{lot.title}
203
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Broen i Hjartdal

Olje på lerret
60x70
Signert nede t.h.: WL

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
204
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Marthebo ved Kilfjorden i Kragerø

Olje på plate
49x58
Signert nede t.h.: WL

NOK 5 000
{lot.title}
205
Lystad, Elsa(1899-1970)Bygate, Frankrike

Olje på plate
39x47
Signert nede t.h.: Elsa Lystad

NOK 1 000–2 000
{lot.title}
206
Løkke, Marie(1876-1948)Fjordlandskap

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.v.: Marie Løkke

{lot.title}
207
Mehl, Eilert(1865-1941)Setter i stand ved to ryper 1918

Olje på lerret
44x63
Signert og datert nede t.v.: Eilert Mehl. 1918-

NOK 5 000
{lot.title}
208
Mehl, Eilert(1865-1941)Engelsk setter i stand 1918

Olje på plate
30x70
Signert og datert nede t.h.: Eilert Mehl. 1918-

{lot.title}
209
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Pike i rødt

Olje på plate
46x33
Signert nede t.h.: JF Michelet

{lot.title}
210
Midelfart, Willi(1904-1975)Fra Smørklepp, Vinje i Telemark

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: W Midelfart

NOK 3 000
{lot.title}
211
Midelfart, Willi(1904-1975)Landskap med steingjerde og låve

Olje på plate
32x40
Signert nede t.v.: W Midelfart

{lot.title}
212
Munthe, Lagertha(1888-1984)Skogsinteriør 1937

Olje på lerret
68x50
Signert og datert nede t.h.: Lagertha Munthe 1937.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
213
Nallard, Louis(1918-)Komposisjon

Olje på lerret
27x35
Signert nede t.v.: Nallard

{lot.title}
214
Nielsen, Carl(1848-1908)Fjordlandskap med folkeliv 1893

Olje på lerret
31x52
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1893.

{lot.title}
215
Peters, Wilhelm(1851-1935)Blomster i vase

Olje på plate
41x33
Signert nede t.h.: W. Peters

{lot.title}
216
Quarsebo, MKomposisjon med blomster 1993

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: M. Quarsebo. 1993.

{lot.title}
217
Robert-Fleury, Joseph Nicolas R F(1797-1890)Besøk i Tizians studio

Olje på lerret
86x102
Signert nede t.v.: Robert-fleury.

{lot.title}
218
Segelcke, Severin(1867-1940)Småbygate

Olje på lerret
76x103
Signert nede t.h.: Segelcke

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
219
Sitje, Joronn(1897-1982)Utsikt fra kjøkkenet

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: J. S.

{lot.title}
220
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Elvelandskap

Olje på lerret
48x61
Signert nede t.h.: Stenersen

NOK 5 000
{lot.title}
221
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Fra Enerhaugen 1949

Olje på plate
27x33
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

{lot.title}
222
Strømme, Olav(1909-1978)Maria Stuart 1954

Olje på lerret
45x83
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme - 54.

{lot.title}
223
Sørensen, Henrik(1882-1962)Blodbøk 1944

Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.h.: HS 44.

{lot.title}
224
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Vinterlandskap med hus

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R Th

NOK 10 000
{lot.title}
225
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Rognebærbusker

Olje på lerret
75x65
Signert nede t.h.: R. Th.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
226
Tostrup, Axel Olaf(1947-)Oppstilling med flaske, glass og bolle 1992

Olje på papir
100x70
Signert nede t.v.: A Tostrup

NOK 5 000
{lot.title}
227
Tostrup, Axel Olaf(1947-)Komposisjon 1992

Olje på papir
100x70
Signert med monogram og signert nede t.h.: AT A. Tostrup

NOK 5 000
{lot.title}
228
Tveter, Kåre(1922-2012)Komposisjon

Olje på lerret
28x35
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

NOK 3 000
{lot.title}
229
Tveter, Kåre(1922-2012)Juni

Olje på lerret
35x45

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
230
Törnå, Oscar Emil(1842-1894)Høstlandskap 1889

Olje på lerret
126x191
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Oscar Törnå. Efter naturen- Sept-Oct: 1889 Ingarön

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
231
Uchermann, Karl(1855-1940)Sittende hund

Olje på lerret
68x50
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.

{lot.title}
232
Ukjent, kunstnerSkute i rom sjø 1917

Olje på lerret
79x122
Signert og datert nede t.v.: AM 1917.

NOK 10 000
{lot.title}
233
Ukjent, kunstnerKvinne i interiør med blomsterkrukker

Olje på lerret
79x55
Usignert

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
234
Ukjent, kunstnerFra Hankø 1895

Olje på lerret
36x53
Signert og datert nede t.h.: E Ahlemann Leipzig 95

NOK 1 000–2 000
{lot.title}
235
Ukjent, kunstnerHavneparti 1877

Olje på lerret
47x76
Utydelig signert og datert nede t.h.: ...ck 1877

{lot.title}
236
Ukjent, kunstnerDomkirken i Bergen

Olje på papir, oppklebet på lerret
38x45
Usignert

{lot.title}
237
Ukjent, kunstnerRan av Christiansand 1893

Olje på lerret
51x76
Signert og datert nede t.v.: W. H. Jorke 1893.

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
238
Ukjent, kunstnerFra Lofthus med Ullensvang kirke

Olje på lerret
37x52
Usignert

{lot.title}
239
Ukjent, kunstnerFra en svensk bondestue

Olje på lerret
89x116
Usignert

{lot.title}
240
Ukjent, kunstnerKystlandskap med folkeliv 1875

Olje på lerret
37x52
Signert og datert nede t.h.: NBM 75

{lot.title}
241
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akt 1956

Blyant og olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.v.: Weidemann, 56.

{lot.title}
242
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fleurs des Champs 1969

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
243
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Hageblomster 1953

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede på midten: DW 1953

NOK 5 000
{lot.title}
244
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fabrikkbygninger på Lysaker 1907

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.v.: EW. 07

Tilslag NOK 40 000
245
Ythjall, Terje(1943-)Drømmen vokter over virkeligheten 1986/1990

Olje på nøttetre og bjerk
H: 56 cm. B: 34+68+34=136 cm.
Midtparti dobbeltsignert og datert nede t.h.: Terje Ythjall T. Ythjall 1990

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her