Munch-Auksjonen 2004

Auksjon mandag 29. november 2004 kl 21:00

Munch, Edvard (1863-1944)
Dødskyss

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 491x644 mm Motivet: 299x458 mm
papir Usignert

1899
Sch.nr. 119. Woll nr. 144.
Stempel på baksiden av arket: ILL OSLO. Stemplet av Galerie Kornfeld Bern ved salg av Ingrid Lindbäck Langaards samling på auksjon 186 i juni 1984, kat.nr. 24.

Auksjonert mandag 29. november 2004 kl 21:00

Vurdering

Tilslag NOK 62 000

The Kiss of Death
Lithograph printed in black on medium thin cream wove
Sheet: 491x644 mm Image: 299x458 mm
Unsigned
1899. Sch.no. 119. Woll no. 144.