Auksjon mandag 29. november 2004 kl 21:00

Munch-Auksjonen 2004

KatalogTilslagsliste

Vurdering

Vignett: Satyrhode
1
Munch, Edvard(1863-1944)Vignett: Satyrhode

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 280x235 mm Motivet: 188x131 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Måneoppgang
2
Munch, Edvard(1863-1944)Måneoppgang

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 440-443x621 mm Motivet: 212x433 mm
papir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Bordellpike
3
Munch, Edvard(1863-1944)Bordellpike

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 409x298 mm Motivet: 235x170 mm

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 27 000 med forbehold
Paul Cassirers datter
4
Munch, Edvard(1863-1944)Paul Cassirers datter

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 600x441 mm Motivet: 360x267 mm
papir med platetone Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Selvportrett med sigar
5
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med sigar

Arket: 607x455 mm Motivet: 565x455 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Fotvask
6
Munch, Edvard(1863-1944)Fotvask

Arket: 647x468 mm Motivet: 600x456 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 64 000
Fiolinkonserten
7
Munch, Edvard(1863-1944)Fiolinkonserten

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 535x710 mm Motivet: 472x542 mm

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Tilslag
NOK 200 000
Dødskyss
8
Munch, Edvard(1863-1944)Dødskyss

Arket: 491x644 mm Motivet: 299x458 mm
papir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Kvinnehode
9
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnehode

Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 303x292 mm Motivet: 250x197 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 38 000
Birgitte III
10
Munch, Edvard(1863-1944)Birgitte III

Tresnitt trykket i svart og rødt på middels tykt
Arket: 680x559 mm Motivet: 600x324 mm
gråhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 300 000
Portrett av modell
11
Munch, Edvard(1863-1944)Portrett av modell

Kullstift på tynt hvitt Japan papir
407x255-261 mm

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 220 000
Salome
12
Munch, Edvard(1863-1944)Salome

Litografi trykket i svart på tynt Japan papir,
Arket: 525x340 mm Motivet: 395x305 mm
oppklebet på papplate Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000 med forbehold
Kjærlighetsblomsten
13
Munch, Edvard(1863-1944)Kjærlighetsblomsten

Arket: 758x501 mm Motivet: 623x304 mm

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Kristiania-Boheme I
14
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i svart på tykt gulig papir
Arket: 388x464 mm Motivet: 206x285 mm

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 130 000
Hemmelighet
15
Munch, Edvard(1863-1944)Hemmelighet

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 332x458 mm Motivet: 160x235 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Teaterprogram: Peer Gynt
16
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: Peer Gynt

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 250x317 mm Motivet: 250x298 mm
papir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Teaterprogram: John Gabriel Borkman
17
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: John Gabriel Borkman

Litografi trykket i svart på middels tynt gråhvitt
Arket: 276x380 mm Motiv: 210x320 mm
papir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Kvinneakt
18
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneakt

Blandingsteknikk, kullstift og orange-rød akvarell
357-365x336
på grålig papir Signert med brun pastell nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Kvinnehode
19

363x271 mm.
Signert med blyant nede t.h.: E Munch og E Mun..

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Panter i bur
20
Munch, Edvard(1863-1944)Panter i bur

Arket: 447x621 mm Motivet: 323x488 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Gatearbeidere
21
Munch, Edvard(1863-1944)Gatearbeidere

Litografi trykket i svart på middels tykt gråhvitt
Arket: 501x662 mm Motivet: 438x593 mm
papir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Holger Drachmann
22
Munch, Edvard(1863-1944)Holger Drachmann

Fargelitografi trykket i blågrått på tykk grålig
Arket: 740x615 mm Motivet: 590x453 mm
kartong Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 60 000
Emanuel Goldstein
23
Munch, Edvard(1863-1944)Emanuel Goldstein

Arket: 435x307 mm Motivet: 145x93 mm
gulhvitt papir

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på