Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00
Lundgren, Leif(1945-)
Nattvandrere 1981

Olje på lerret
73x120
Signert og datert nede t.h.: Leif Lundgren 81

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

LITTERATUR: Glenny Alfsen: "Lundgren, Leif Thoré", Norsk kunstnerleksikon, Oslo 1983, bind 2, s. 834-835.

Lundgren tilhører gruppen av norske romantikk-realister fra 70-årene. Hans motiver er stort sett hentet fra landskapet på Østlandet, og motivbehandling og teknikk har tydelige forbilder i arbeider av bl.a. J. C. Dahl, Hans Gude og Erik Werenskiold. Lundgrens bilder er gjerne i stort format og formidler naturopplevelser av dramatisk, lyrisk eller melankolsk karakter….