Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Store sal Gamle Logen

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Fearnley, Thomas(1802-1842)Skoginteriør med to figurer 1839

Radering, lysmål
26x26
Signert og datert i platen nede t.h.: Thos. Fearnley fect. 1839

{lot.title}
2
Fearnley, Thomas(1802-1842)Slinderbjerken

Radering
27,5x27,5
Signert i platen nede t.h.: Th. Fearnley ft.

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
3
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fiske i Sogn

Radering, lysmål
26x26
Signert i platen nede t.v.: Thos. Fearnley fct.

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
4
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fjellandskap med fossestryk

Olje på papir, oppklebet på lerret
24x31
Signert nede t.h.: TF

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
5
Frich, Joachim(1810-1858)Landskap 1849

Olje på papir, oppklebet på plate
27x34
Noe utydelig stedsbestemt, datert og signert nede t.v.: Borge... 2... juni 1849 Frich

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
6
Frich, Joachim(1810-1858)Til kirke 1846

Olje på lerret
27x31
Signert og datert nede t.h.: J Frich 1846

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
7
Printz, Christian August(1819-1867)Rapphøne med kyllinger 1862

Olje på lerret
32x42
Signert og datert nede t.v.: CA Printz. 1862

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
8
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med blomster

27x35
Signert nede t.h.: F. Bøe

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
9
Bøe, Frants(1820-1891)Stilleben 1871

Olje på lerret
65x54
Signert og datert nede t.v.: F Bøe. Bergen 1871.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 310 000
{lot.title}
10
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Fra Romsdalen

Olje på lerret
23x17
Signert nede t.v.: JE

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
11
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Solnedgang på fjellet 1869

Olje på lerret, oppklebet på plate
69x106
Signert og datert nede på midten: JF Eckersberg 1869

NOK 130 000–150 000
{lot.title}
12
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinterlandskap, fra Stord 1890

Pastell, lysmål
44x66
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 90.

NOK 150 000–250 000
Tilslag NOK 175 000
{lot.title}
13
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter i Montreuil-sur-Mer 1894

Olje på plate, oppklebet på lerret
51x66
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 94.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 280 000
{lot.title}
14
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne i bunad med sigd

Olje på lerret
87x56
Signert nede t.h.: Axel Ender.

{lot.title}
15
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Landskap med to kvinner, Balestrand

Olje på lerret
44x32
Signert nede t.h.: Hans Andreas Dahl.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
16
Askevold, Anders(1834-1900)Studie av stein, rosenbusk og markblomster 1856

33x29
Signert og datert nede t.h.: 13de aug 56. A Askevold.

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
17
Askevold, Anders(1834-1900)Kyr ved vanningsstedet

Olje på lerret
35x61
Usignert

NOK 40 000
{lot.title}
18
Dahl, Hans(1849-1937)Oselver på strand

Olje på lerret
29x42
Signert nede t.h.: Hans - Dahl

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
19
Dahl, Hans(1849-1937)Fjordlandskap, aften

Olje på lerret
52x81
Signert nede t.v.: Hans Dahl. Berlin.

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
20
Ekenæs, Jahn(1847-1920)To kvinner i bunader fra Flesberg i Numedal

Olje på lerret
70x58
Signert nede t.h.: J. Ekenæs München

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
21
Bergslien, Knud(1827-1908)Interiør, kvinne ved rokk 1868

Olje på lerret
80x68
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1868

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 540 000
{lot.title}
22
Tidemand, Adolph(1814-1876)Fiskeren og hans datter 1864

Olje på lerret
53x63
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand. 1864.

NOK 2 000 000
Tilslag NOK 2 700 000
{lot.title}
23
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av en ku

Olje på plate
54x45
Signert nede t.v.: C Krohg

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
24
Krohg, Christian(1852-1925)Los fra Grepan Verdens ende Tjøme

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
25
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Kristianiafjorden 1896

Olje på lerret
80x151
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1896

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 000 000
{lot.title}
26
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fjordlandskap med folkeliv 1883

Olje på lerret
42x71
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1883.

Tilslag NOK 92 000
{lot.title}
27
Nielssen, Johan(1835-1912)Fra Kolsdalen ved Kristiansand 1863

Olje på plate
33x39
Signert nede t.v.: Johan Nielssen. Stedsbestemt og datert nede t.h.: Kolsdalen 63.

{lot.title}
28
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilskuter i måneskinn 1865

Olje på lerret
55x82
Signert nede t.v.: J: Bennetter. Datert nede t.h.: 1/9 65

Tilslag NOK 68 000
{lot.title}
29
Hansteen, Nils(1855-1912)Sommeraften ved kysten, Hvaler

Olje på lerret
75x100
Signert nede t.h.: Nils Hansteen

{lot.title}
30
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Fra Åsgårdstrand

Olje på lerret
110x80
Signert nede t.h.: Heyerdahl

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 700 000
{lot.title}
31
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kvinne og mann i vårlandskap 1887

Olje på mahognyplate
24x32
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe -87.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
32
Diriks, Edvard(1855-1930)Sommerlandskap fra Fevik 1889

Olje på lerret
44x81
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 89.

{lot.title}
33
Müller, Morten(1828-1911)Fra Nordmarka

Olje på lerret
105x81
Signert nede t.h.: Morten Müller.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
34
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie med kyr 1884

Olje på lerret
81x54
Signert og datert nede t.v.: Chr Skredsvig. 84.

Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
35
Thaulow, Frits(1847-1906)Mann på landevei

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
36
Thaulow, Frits(1847-1906)Gammel bro over elven Laïta

Olje på lerret
65x81

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
37
Strøm, Halfdan(1863-1949)Løvtrær, aftenlys 1898

Olje på lerret
100x97
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Strøm 1898-

{lot.title}
38
Skredsvig, Christian(1854-1924)Landskap Eggedal 1894

Pastell
49x62
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Skredsvig. Eggedal mai. 94.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
39
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gjetergutten

Olje på lerret
46x68
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
40
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie med kyr ved skogstjern

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
41
Bloch, Andreas(1860-1917)Strandparti med lekende gutt 1886

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.v.: A. Bloch 86

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
42
Krohg, Christian(1852-1925)Ved rorkulten

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: C Krohg

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
43
Krohg, Christian(1852-1925)Fiskergutt

Olje på lerret
72x62
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
44
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Parti fra Ask på Ringerike 1848

34x49
Signert og datert nede t.h.: HFG. 21 de sepbr. 1848. Datering nede t.v.: 1875

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
45
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Bukt i det vestlige Skottland 1880

Olje på mahognyplate
46x60
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1880

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
46
Nørregaard, Asta(1853-1933)Barneportrett

Olje på lerret
52x41
Signert oppe t.v.: A N.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
47
Lund, Henrik(1879-1935)Portrett av Christian Krohg 1921

Olje på lerret
60x50
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund -21

Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
48
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fra Lysakerfjorden 1915

Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.h.: EW 1915

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
49
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Sjøfugler på svaberg

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
50
Sitje, Joronn(1897-1982)Mann som leser på veranda, Afrika 1929

Olje på lerret
62x87
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje. - 29

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
51
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap 1929

Olje på lerret
52x63
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 1929

{lot.title}
52
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi
66x73
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917 Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.

NOK 100 000
Tilslag NOK 155 000
{lot.title}
53
Ulving, Even(1863-1952)Gårdstun med jente og hest

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
54
Ulving, Even(1863-1952)Ved lampelys

Olje på lerret
55x80
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
55
Dørnberger, Karl(1864-1940)Kystlandskap med hus 1916

Olje på plate
60x51
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger 1916.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
56
Dørnberger, Karl(1864-1940)Gateparti med sneslaps 1916

Olje på plate
60x55
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger 1916

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
57
Sinding, Otto(1842-1909)Vinterdag 1907

Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding. München 1907

Tilslag NOK 39 000
{lot.title}
58
Lund, Bjarne(1896-1931)Parklandskap med hus

Olje på lerret
64x80
Signert nede t.h.: Bjarne Lund

{lot.title}
59
Sørensen, Henrik(1882-1962)Badende gutter 1913

Olje på lerret
89x116
Signert og datert nede t.h.: HS 1913

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 480 000
{lot.title}
60
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne i fluktstol, Rønnes

Olje på plate
37x46
Signert nede t.v.: A. Kavli

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
61
Lundeby, Alf(1870-1961)Marsdag, Nordseterveien Lillehammer 1936

Olje på lerret
41x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L. hmr. 1936

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
62
Lundeby, Alf(1870-1961)Kirkegaten, Lillehammer 1935

Olje på lerret
58x70
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L. hmr 1935

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
63
Sitje, Joronn(1897-1982)Luking i haven 1934

Olje på lerret
80x97
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje -34.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
64
Rolfsen, Alf(1895-1979)Jernbanehall 1932

Olje på lerret
65x81
Signert og datet nede t.h.: Alf Rolfsen 32

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
65
Hagn, Alfred(1882-1958)Hjemme i sofahjørne

Olje på lerret
52x64
Signert nede t.h.: Hagn

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
66
Weidemann, Jakob(1923-2001)Solflimmer

Olje på plate
122x120
Delvis dobbelsignert nede t.v.: Weid Weidemann

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 210 000
{lot.title}
67
Kavli, Arne(1878-1970)To kvinner på brygge, båtliv

Olje på lerret
80x81
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
68
Krohg, Per(1889-1965)Klutesamleren 1951

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg. 1951.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
69
Berger, Einar(1890-1961)Fiskevær i Lofoten 1941

Olje på lerret
105x111
Signert og datert nede t.h.: E. Berger 41

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
70
Sørensen, Henrik(1882-1962)Marianne 1945

Olje på lerret
80x50
Signert og datert oppe t.v.: HS 45

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
71
Kavli, Arne(1878-1970)Mennesker på svaberg, friluftsliv

Olje på lerret
88x80
Signert nede t.v.: A. Kavli

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
72
Kavli, Arne(1878-1970)Sommerdag, fra Rønnes

Olje på lerret
81x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
73
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap med hus, Frankrike 1957

Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 57. Påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til - Dahl.

NOK 30 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
74
Onsager, Søren(1878-1946)Vårbilde med ung pike 1930

Olje på lerret
80x84
Signert og datert nede t.h.: Søren Onsager -30

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
75
Hanno, Carl von(1901-1953)Trestammer 1939

Olje på lerret
90x116
Signert og datert nede t.v.: Carl v Hanno 39

{lot.title}
76
Enger, Erling(1899-1990)Trestammer 1952

Olje på lerret
75x100
Signert og datert nede t.v.: E.E. -52.

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
77
Enger, Erling(1899-1990)Mann i åker 1950

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: EE 50

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
78
Storstein, Aage(1900-1983)Furu og older ved stranden, Justøy 1961

Olje på plate
46x61
Signert og datert nede t.h.: Storstein -61

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
79
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Smørklep, Vinje 1959

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: HS 1959

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
80
Schultz, Alexander(1901-1981)Apuaner Alpene

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.h.: A. Schultz

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
81
Rian, Johs.(1891-1981)Rødt atelier

Olje på lerret
88x73
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 290 000
{lot.title}
82
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fra skogen II 1961

Olje på plate
80x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 61.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
83
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Vårlandskap, Jæren

Olje på lerret
99x77
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
84
Ekeland, Arne(1908-1994)Konstruksjoner

Olje på lerret
111x92
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
85
Ekeland, Arne(1908-1994)Landskap med figurer og hus 1950

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: AE 50

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
86
Strømme, Olav(1909-1978)Kysset

Olje og collage på plate
79x56
Signert nede t.h.: O. Strømme

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
87
Sitter, Inger(1929-2015)Blå komposisjon 1968

Akvarell på papir, lysmål
62x48
Signert og datert nede t.v.: Inger Sitter -68

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
88
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

104x74
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: Inger ... 8

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
89
Debré, Olivier(1920-1999)Blå

Olje på lerret
66x100
Usignert

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
90
Strømme, Olav(1909-1978)Sildefiske

Olje på plate
50x73
Signert nede t.h.: O. Strømme

Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
91
Nesch, Rolf(1893-1975)Fugler. Fra serien: Å fly

Fargemetalltrykk, lysmål
62x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch. Datert nede på midten: 17. januar 1970

{lot.title}
92
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Havnehagen

Olje på plate
100x121
Signert nede t.v.: RK

NOK 25 000–35 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
93
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Skogfaret

Olje på plate
81x100
Signert nede t.v.: RK

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
94
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Mannshode

Olje på lerret
61x46
Signert nede t.h.: RK

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
95
Strømme, Olav(1909-1978)Nattlig bybilde

Olje på lerret
98x100
Signert nede t.h.: O Strømme

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
96
Rose, Knut(1936-2002)Skinnløsninger 1974

Olje på lerret
89x116
Signert og datert nede t.v.: Knut Rose -74

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
97
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomster i snø 1975

Olje på lerret
100x110
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 75

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
98
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1985

Olje på lerret
150x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 85.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
99
Harr, Karl-Erik(1940-)Hamarøyskaftet

Olje på lerret
110x120
Signert nede t.h.: KE Harr

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
100
Harr, Karl-Erik(1940-)Myk vind 1979

Olje på lerret
100x150
Signert og datert nede t.v.: KE Harr 79

Tilslag NOK 68 000
{lot.title}
101
Johansen, Svein(1946-)Kjærlighetshave

Olje på lerret
120x160
Signert nede t.h.: Svein J.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
102
Nupen, Kjell(1955-2014)Interiør/eksteriør

Olje på lerret
130x110
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
103
Ythjall, Terje(1943-)Noe å vise frem (Til felles beundring) 1989

Olje på lerret
66x91
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: T. Ythjall Terje Ythjall 1989

{lot.title}
104
Gullvåg, Håkon(1959-)Komposisjon med mannshode

Olje på tre
62x138
Signert nede t.h.: Gullvåg

{lot.title}
105
Kjær, Anders(1940-)Gråvær

Olje på lerret
67x95
Signert nede t.h.: Kjær

{lot.title}
106
Opdahl, Ørnulf(1944-)Guru 1983

Tempera på papir, lysmål
104x76
Signert og datert oppe t.h.: Ørnulf Opdahl -83

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
107
Lundgren, Leif(1945-)Nattvandrere 1981

Olje på lerret
73x120
Signert og datert nede t.h.: Leif Lundgren 81

{lot.title}
108
Foss, Lillebet(1930-2017)Puma

Bronse
H: 16 cm.
Usignert

{lot.title}
109
Foss, Lillebet(1930-2017)Sjakal

Bronse
H: 16 cm.
Usignert

{lot.title}
110
Foss, Lillebet(1930-2017)Yak-okse 1984

Bronse
H: 19 cm.
Signert og datert: LF -84

{lot.title}
111
Durban, Arne(1912-1993)Pike med due

Bronse
H: 39 cm.
Signert på plinten: Durban

NOK 40 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
112
Karlsen, Per Morten(1952-)Dyr i landskap 1995

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h..: Per M Karlsen -95

{lot.title}
113
Thoresen, Dag(1953-)Blå/rød verden

Olje på plate
52x107
Signert nede t.h.: DT

{lot.title}
114
Fjell, Kai(1907-1989)Misjonæren 1982

Akvarell på papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 82

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
115
Fjell, Kai(1907-1989)Lesende kvinneakt 1980

Akvarell på papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -80

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
116
Bergstad, Terje(1938-)Komposisjon

Olje på plate
73x122
Signert nede t.v.: TB

{lot.title}
117
Mamen, Svein(1955-)Komposisjon

Olje på lerret
115x125
Signert nede t.h.: Mamen

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
118
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Gotisk alterbillede

Olje på plate
150x120
til et dikt av Emil Boyson 1975
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 75

Tilslag NOK 115 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her