Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Skredsvig, Christian (1854-1924)
Budeie med kyr ved skogstjern

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig.

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 74 000

Sommerkveldens stille poesi formidles her av Skredsvig i nyromantisk tapning med himmelen som speiler seg i det mørke, blanke vann. Budeien med kyr synes å inngå som en organisk del av landskapet.