Olje på lerret
59x85
Signert og datert nede t.h.: Marie Tannæs. 95
NOK 30 000–50 000
Olje på lerret
59x85
Olje på lerret
58x107
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1887
Olje på lerret
51x96
Signert og datert nede t.v.: Kitty L. Kielland. 1896.
Olje på lerret
66x92
Usignert
Gouache, lysmål
47x63
Signert og datert nede t.h.: Tegnet af H P. Dahm. 1839.
Olje på lerret
53x76
Signert og datert nede t.h.: V. Melbye 1877.
Olje på lerret
56x90
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1883.
Olje på lerret
56x91
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1892.
Olje på lerret
61x42
Signert og datert nede t.h.: W.W. 90
Olje på lerret
55x69
Signert nede t.h.: N. Bergslien
Olje på lerret
76x50
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl. 81.
Olje på lerret
59x74
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Olje på lerret
46x62
Usignert
Olje på lerret
23x33,5
Signert og datert nede t.h.: Dahl 1823.
Olje på lerret
24x30
Signert og datert nede t.h.:Tidemand 55
Olje på lerret
33x46
Signert og datert nede t.h.: OI 1883
Olje på lerret
105x130
Signert nede t.v.: Colin-Libour.
Olje på lerret
80x48
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på lerret
41x51
Signert, antagelig av kunstnerens enke Alexandra Thaulow, nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
66x98
Signert nede t.h.: Hans - Dahl.
Blandingsteknikk på papir, lysmål
11x17,5
Signert og datert nede t.h.: LH 58.
11x17
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: LH 58
Olje på papir, oppklebet på lerret
34x49
Signert og datert nede t.h.: HFG. 21de sepbr. 1848. Datering nede t.v.: 1875
Olje på lerret
48x78
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker. 77.
Olje på lerret
49x83
Signert nede t.h.: A. Askevold.
Olje på lerret
48x71
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1887
Olje på lerret
53x85
Signert og datert nede t.v.: A. Normann Düsseldorf 79
Olje på lerret
100x190
Signert og datert nede t.v.: Hansteen München 1879
Olje på lerret
48x42
Usignert
Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig.
Olje på lerret
68x91
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1897.
Olje på lerret
44x57
Signert og datert nede t.h.: O W-Thorne. 1894
Blandingsteknikk, lysmål
65x47
Signert og datert oppe t.h.: Th. Kittelsen 1911.
Blandingsteknikk, lysmål
43x66
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1904.
Kullstift, lysmål
30x20
Signert nede t.h.: T.K.
Olje på lerret
46x69
Signert oppe t.h.: Th. Kittelsen.
Blyant, penn og lavering, lysmål
23x14
Signert og datert nede t.h.: T.K. 1907.
Penn på papir, lysmål
26x20
Signert nede t.v.: TK
Penn på papir, lysmål
33x29
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen
Penn og akvarell på papir, lysmål
17x13
Signert nede på midten: Th. Kittelsen.
Fargelitografi
66x72
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917.
Bronse
H: 38 cm.
Signert på plinten: Durban
Bronse
H (uten sokkel): 32 cm. L: 44 cm. B: 25 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding
Olje på lerret
41x64
Signert nede t.v.: E. Ulving.
Olje på lerret
72x100
Signert nede t.h.: E. Ulving
Olje på lerret
57x68
Signert og datert nede t.v.: Stenersen 23
Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.h: Jacob Sømme 1911
Olje på lerret
100x140
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: J. Grenness 16
Olje på lerret
62x60
Signert nede t.v.: B. Hinna.
Olje på lerret
87x97
Signert og datert nede t.h.: Eilif P. 1917.
Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 1912
Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: Thv. E.
Olje på lerret
162x101
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -15
Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 18.
Olje på lerret
74x90
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde -11
Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 19
Olje på plate
41x47
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 20
Olje på lerret
86x86
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1926.
Olje på lerret
60x71
Signert og datert nede t.h.: Finne - 32
Olje på lerret
63x66
Signert nede t.v: Hagn
Olje på lerret, oppklebet på plate
46x38
Signert nede t.h.: Isaak Grünewald
Olje på plate
22x29
Signert nede t.v.: A. Kavli
Olje på lerret
74x99
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund - 23
Olje på lerret
60x73
Usignert
Olje på lerret
145x193
Signert og datert nede t.h.: R. Th 37
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Storstein =56
Olje på lerret
75x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie -31
Olje på lerret
76x90
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund -20
Olje på lerret
141x170
Signert nede t.v.: W. Midelfart
Olje på lerret
82x88
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: H. Finne-Grønn Paris 38
Olje på plate
46x37
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1940
Olje på lerret
44x35
Signert nede t.h.: Joronn Sitje
Olje på lerret
96x124
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje -35
Olje på lerret
82x100
Signert nede t.v.: Per Krohg
Olje på lerret
100x92
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1955
Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 52
Olje på plate
46x36
Signert nede t.v.: A Ekeland
Olje på lerret
92x73
Signert nede t.h.: Arne Ekeland
Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 83
Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell - 82
Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på lerret
137x130
Olje på lerret
115x130
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre 1988
Olje og collage med pålimte, malte lerrets
70x55
biter på huntonittplate, sølvmalte lerretsstrimler innenfor kantene av rammen
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 73
Olje og bladgull på tre
110x48
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 91
Olje på lerret
97x73
Usignert
Olje på lerret
74x59
Usignert
Olje på lerret og på treplate
88x79
Signert oppe t.v.: Bjørn Carlsen.
Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.v.: JJ 71
Olje på lerret
89x116
Signert nede t.v.: Knut Rose
Olje på lerret
131x195
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre 2000
Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: T Moe
Olje på lerret
80x60
Signert nede t.h.: T Moe
Olje på plate
75x120
Signert nede t.v.: Vinjum