Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Tannæs, Marie(1854-1939)Kystlandskap, vinter 1895

Olje på lerret
59x85
Signert og datert nede t.h.: Marie Tannæs. 95

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
2
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)I utmarken 1887

Olje på lerret
58x107
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1887

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
3
Kielland, Kitty(1843-1914)Fra Jotunheimen 1896

Olje på lerret
51x96
Signert og datert nede t.v.: Kitty L. Kielland. 1896.

{lot.title}
4
Balke, Peder(1804-1887)Herregården Alby på Jeløen sett fra sjøen

Olje på lerret
66x92
Usignert

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
5
Dahm, Hans Peter(1787-1844)Briggen Natten av Tønsberg 1839

Gouache, lysmål
47x63
Signert og datert nede t.h.: Tegnet af H P. Dahm. 1839.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
6
Melbye, Vilhelm(1824-1882)Skuter i kanalen ved den engelske kyst 1877

Olje på lerret
53x76
Signert og datert nede t.h.: V. Melbye 1877.

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
7
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Sæbø i Hjørundfjorden 1883

Olje på lerret
56x90
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1883.

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
8
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap 1892

Olje på lerret
56x91
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1892.

Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
9
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Mor hekler 1890

Olje på lerret
61x42
Signert og datert nede t.h.: W.W. 90

{lot.title}
10
Bergslien, Nils(1853-1928)Pike, gutt og eldre mann i interiør

Olje på lerret
55x69
Signert nede t.h.: N. Bergslien

{lot.title}
11
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Ung kvinne og mann 1881

Olje på lerret
76x50
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl. 81.

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 720 000
{lot.title}
12
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Spaserende kvinne og mann i kystlandskap

Olje på lerret
59x74
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
13
Gjøs, Ferdinand(1790-1852)Tuengen i Vestre Aker

Olje på lerret
46x62
Usignert

{lot.title}
14
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Landskap ved Innsbruck 1823

Olje på lerret
23x33,5
Signert og datert nede t.h.: Dahl 1823.

NOK 250 000–300 000
Tilslag NOK 450 000
{lot.title}
15
Tidemand, Adolph(1814-1876)Nabokonens råd 1855

Olje på lerret
24x30
Signert og datert nede t.h.:Tidemand 55

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 330 000
{lot.title}
16
Isaachsen, Olaf(1835-1893)Ved Sandnesfjorden i Setesdalen 1883

Olje på lerret
33x46
Signert og datert nede t.h.: OI 1883

Tilslag NOK 155 000
{lot.title}
17
Colin-Libour, Uranie-Alphonsine(1833-1916)Fiskerkone med barn speider mot havet

Olje på lerret
105x130
Signert nede t.v.: Colin-Libour.

Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
18
Krohg, Christian(1852-1925)Adjø da!

Olje på lerret
80x48
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 185 000
{lot.title}
19
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap fra Quimperlé

Olje på lerret
41x51
Signert, antagelig av kunstnerens enke Alexandra Thaulow, nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
20
Dahl, Hans(1849-1937)Siste stråler

Olje på lerret
66x98
Signert nede t.h.: Hans - Dahl.

Tilslag NOK 115 000
{lot.title}
21
Hertervig, Lars(1830-1902)Landskap med sol og skyer 1858

Blandingsteknikk på papir, lysmål
11x17,5
Signert og datert nede t.h.: LH 58.

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
22
Hertervig, Lars(1830-1902)Landskap med gamle furutrær 1858

11x17
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: LH 58

Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
23
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Parti fra Ask på Ringerike 1848

Olje på papir, oppklebet på lerret
34x49
Signert og datert nede t.h.: HFG. 21de sepbr. 1848. Datering nede t.v.: 1875

{lot.title}
24
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Storbrofossen i Søndre Aurdal i Valdres 1877

Olje på lerret
48x78
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker. 77.

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
25
Askevold, Anders(1834-1900)Ved vanningsstedet

Olje på lerret
49x83
Signert nede t.h.: A. Askevold.

{lot.title}
26
Askevold, Anders(1834-1900)Kveld ved Hardangerfjorden 1887

Olje på lerret
48x71
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1887

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
27
Normann, Adelsteen(1848-1918)Norsk fjord 1879

Olje på lerret
53x85
Signert og datert nede t.v.: A. Normann Düsseldorf 79

Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
28
Hansteen, Nils(1855-1912)Fiskevær 1879

Olje på lerret
100x190
Signert og datert nede t.v.: Hansteen München 1879

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
29
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kvinneportrett

Olje på lerret
48x42
Usignert

{lot.title}
30
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie med kyr ved skogstjern

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig.

Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
31
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kveld på Soletunet i Eggedal 1897

Olje på lerret
68x91
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1897.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
32
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Kveld 1894

Olje på lerret
44x57
Signert og datert nede t.h.: O W-Thorne. 1894

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
33
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Den store eken utenfor kongsgården 1911

Blandingsteknikk, lysmål
65x47
Signert og datert oppe t.h.: Th. Kittelsen 1911.

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 370 000
{lot.title}
34
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Dragen 1904

Blandingsteknikk, lysmål
43x66
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1904.

NOK 400 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
35
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Ja, nu synes jeg jeg skimter noget

Kullstift, lysmål
30x20
Signert nede t.h.: T.K.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 580 000
{lot.title}
36
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Liten, men god

Olje på lerret
46x69
Signert oppe t.h.: Th. Kittelsen.

NOK 250 000–300 000
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
37
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Han Sevat, farvel 1907

Blyant, penn og lavering, lysmål
23x14
Signert og datert nede t.h.: T.K. 1907.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
38
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Troll som vasker ungen sin

Penn på papir, lysmål
26x20
Signert nede t.v.: TK

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
39
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Postbefordring på månen

Penn på papir, lysmål
33x29
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
40
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Leif 1893

Penn og akvarell på papir, lysmål
17x13
Signert nede på midten: Th. Kittelsen.

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
41
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi
66x72
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917.

Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
42
Durban, Arne(1912-1993)Pike

Bronse
H: 38 cm.
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 59 000
{lot.title}
43
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
H (uten sokkel): 32 cm. L: 44 cm. B: 25 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding

Tilslag NOK 62 500
{lot.title}
44
Ulving, Even(1863-1952)Sommernatt

Olje på lerret
41x64
Signert nede t.v.: E. Ulving.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
45
Ulving, Even(1863-1952)Ut å fiske

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.h.: E. Ulving

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
46
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Fra et fiskerleie 1923

Olje på lerret
57x68
Signert og datert nede t.v.: Stenersen 23

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
47
Sømme, Jacob(1862-1940)Havneparti 1911

Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.h: Jacob Sømme 1911

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
48
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
100x140
Signert nede t.h.: Th Holmboe

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
49
Grenness, Johannes(1875-1963)Lekende gutt på sten med seilbåt 1916

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: J. Grenness 16

Tilslag NOK 89 000
{lot.title}
50
Hinna, Bernhard(1871-1951)Søndag morgen

Olje på lerret
62x60
Signert nede t.v.: B. Hinna.

Tilslag NOK 94 000
{lot.title}
51
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Hidra 1917

Olje på lerret
87x97
Signert og datert nede t.h.: Eilif P. 1917.

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
52
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Vår 1912

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 1912

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
53
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap med hus

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: Thv. E.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
54
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av fru Anker Kirkeby 1915

Olje på lerret
162x101
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -15

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 370 000
{lot.title}
55
Holbø, Kristen(1869-1953)Vinterlandskap med allé 1918

Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 18.

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
56
Jorde, Lars(1865-1939)Middagssol, Sjodalen 1911

Olje på lerret
74x90
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde -11

{lot.title}
57
Jorde, Lars(1865-1939)Fra fjellet. Myrull 1919

Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 19

{lot.title}
58
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Lillehammer 1920

Olje på plate
41x47
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 20

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
59
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Oppstilling med høstblomster i vaser 1926

Olje på lerret
86x86
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1926.

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
60
Finne, Henrik(1898-1992)Landarbeidere 1932

Olje på lerret
60x71
Signert og datert nede t.h.: Finne - 32

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
61
Hagn, Alfred(1882-1958)Elvelandskap

Olje på lerret
63x66
Signert nede t.v: Hagn

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
62
Grünewald, Isaac(1889-1946)Den bortvendte rose

Olje på lerret, oppklebet på plate
46x38
Signert nede t.h.: Isaak Grünewald

Tilslag NOK 155 000
{lot.title}
63
Kavli, Arne(1878-1970)Skjærgårdslandskap med figurer og seilbåter

Olje på plate
22x29
Signert nede t.v.: A. Kavli

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
64
Lund, Henrik(1879-1935)Skjærgård 1923

Olje på lerret
74x99
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund - 23

Tilslag NOK 380 000
{lot.title}
65
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Mor og barn

Olje på lerret
60x73
Usignert

{lot.title}
66
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Tre generasjoner 1937

Olje på lerret
145x193
Signert og datert nede t.h.: R. Th 37

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 220 000
{lot.title}
67
Storstein, Aage(1900-1983)To figurer på svaberg 1956

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Storstein =56

Tilslag NOK 115 000
{lot.title}
68
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra en bar 1931

Olje på lerret
75x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie -31

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
69
Lund, Henrik(1879-1935)Kystlandskap med seilbåt i bøye 1920

Olje på lerret
76x90
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund -20

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
70
Midelfart, Willi(1904-1975)I havn

Olje på lerret
141x170
Signert nede t.v.: W. Midelfart

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
71
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Latinerkvarteret i Paris 1938

Olje på lerret
82x88
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: H. Finne-Grønn Paris 38

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
72
Rian, Johs.(1891-1981)Skulptrise med terracottafigur 1940

Olje på plate
46x37
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1940

Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
73
Sitje, Joronn(1897-1982)Negerkvinne, Chemaross

Olje på lerret
44x35
Signert nede t.h.: Joronn Sitje

{lot.title}
74
Sitje, Joronn(1897-1982)The performers 1935

Olje på lerret
96x124
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje -35

{lot.title}
75
Krohg, Per(1889-1965)Landskap med plog på et jorde

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.v.: Per Krohg

{lot.title}
76
Krohg, Per(1889-1965)Fra Hvaler 1955

Olje på lerret
100x92
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1955

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
77
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vinterlandskap 1952

Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 52

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
78
Ekeland, Arne(1908-1994)Landskap med figurer

Olje på plate
46x36
Signert nede t.v.: A Ekeland

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
79
Ekeland, Arne(1908-1994)Intermesso

Olje på lerret
92x73
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
80
Fjell, Kai(1907-1989)Akt 1983

Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 83

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
81
Fjell, Kai(1907-1989)Fra et atelier 1982

Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell - 82

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
82
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 150 000
Tilslag NOK 145 000
{lot.title}
83
Ekeland, Arne(1908-1994)Badende figurer

Olje på lerret
137x130

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 270 000
{lot.title}
84
Sparre, Victor(1919-2008)Et øyeblikk av evigheten 1988

Olje på lerret
115x130
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre 1988

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
85
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Glassklare vinduer 1973

Olje og collage med pålimte, malte lerrets
70x55
biter på huntonittplate, sølvmalte lerretsstrimler innenfor kantene av rammen
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 73

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
86
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Relikvieskrin fra Heddal i Valdres 1991

Olje og bladgull på tre
110x48
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 91

{lot.title}
87
Torriset, Kjell(1950-)Skrik

Olje på lerret
97x73
Usignert

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
88
Torriset, Kjell(1950-)Portrett av fjellklatrer

Olje på lerret
74x59
Usignert

{lot.title}
89
Carlsen, Bjørn(1945-)Den gåtefulle

Olje på lerret og på treplate
88x79
Signert oppe t.v.: Bjørn Carlsen.

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
90
Johannessen, Jens(1934-)Trollhaven 1971

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.v.: JJ 71

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 550 000
{lot.title}
91
Rose, Knut(1936-2002)Nedslitt bautasten

Olje på lerret
89x116
Signert nede t.v.: Knut Rose

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
92
Sparre, Victor(1919-2008)Klovnen med den lille fiolin 2000

Olje på lerret
131x195
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre 2000

NOK 200 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
93
Moe, Terje(1943-2004)Akershus I

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: T Moe

{lot.title}
94
Moe, Terje(1943-2004)Slottet II

Olje på lerret
80x60
Signert nede t.h.: T Moe

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
95
Vinjum, Johannes(1930-1991)Aurland

Olje på plate
75x120
Signert nede t.v.: Vinjum

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her