Auksjon mandag 1. desember 2008 kl 18:00
Scheel, Signe(1860-1942)
Sara ved vinduet

Olje på mahogniplate
27x21
Usignert

Noe utydelig påtegnet på baksiden av platen: "Scheel". Modellen er Signe Scheels svigerinne Sara. Bildet er malt på sorenskrivergården Undesløs på Toten i 1888.

Kunstnerforbundet, separatutstilling, Oslo 1914, p.nr. 2 med tittel: "Ved vinduet". Kunstnerforbundet, Oslo 1925, p.nr. 53. Kunstnernes Hus, Oslo 1936, kat.nr. 111. Kunstnerforbundet, minneutstilling, Oslo 1943, p.nr. 2. Kunstnernes Hus, Oslo 1960, utenom katalog. Peder Balke Senteret, Toten 1988, kat.nr. 20.

Vurdering

Auksjonert mandag 1. desember 2008 kl 18:00

Tilslag NOK 15 000