Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon mandag 7. juni 2010 kl 20:00

Nupen, Kjell (1955-2014)
Emblem

Olje på lerret
65x54

Signert og datert av kunstneren på baksiden av lerretet: " K. Nupen 1996". Malt i forlengelsen av utstillingen: "Emblem" på Henie-Onstad Kunstsenter i 1996 og sendt til Tyskland der også deler av utstillingen "Emblem" ble vist.

UTSTILT:

Galerie Kampnagel, Hamburg Kunsthalle og Kunstverein Karlsruhe, mai-juni 1996.

Auksjonert mandag 7. juni 2010 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 17 000