Auksjon mandag 7. juni 2010 kl 20:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Formed Knap
61
BrennevinsglassFormed Knap

Klart glass
H: 15 cm.
Nøstetangen, ca. 1760.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 29 000
Utsyn over Christianias omegn
62
KobberstikkUtsyn over Christianias omegn

Kobberstikk, lysmål
35x43
Stukket av JG Haas etter maleri av Lorentzen "Lorentzen-trykk"

Vurdering
Stavangerområdet
63
KartStavangerområdet

Kobberstikk med senere håndkolorering, lysmål
45x54
Av L. Scavenii og Blaeu

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Kongeriket Norge
64
KartKongeriket Norge

Kobberstikk, lysmål
57x45
Av G. Sanson Kongens geograf i Paris 1690

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Peter Dass II
65
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Peter Dass II

Serigrafi, lysmål
32x33
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Ungdomslandet
66
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ungdomslandet

Serigrafi, lysmål
33x39

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
I havsnød
67
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)I havsnød

Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.-

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 000
Ustillingsplakat 1956-57
68
Rian, Johs.(1891-1981)Ustillingsplakat 1956-57

Litografi, lysmål
54x37
Usignert

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Sledefart
69
Werenskiold, Erik(1855-1938)Sledefart

Penn og blyant på papir
17,5x19,5
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Måker
70
Rosen, Ellen vonMåker

Fargelitografi og collage med akvarell, lysmål
64x83
Signert nede t.h.: E v R

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 500
Norwegian wood 1979
71
Kleiva, Per(1933-2017)Norwegian wood 1979

Fargelitografi, lysmål
66x49
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -79

Vurdering
Fra Hedda Gabler 1987
72
Bleken, Håkon(1929-)Fra Hedda Gabler 1987

Fargelitografi, lysmål
72x52
Signert og datert nede t.v.: Håkon Bleken 87

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Mor og barn 1973
73
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn 1973

Blyant og akvarell på papir, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 73

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
14 år
74
Fjell, Kai(1907-1989)14 år

Serigrafi, lysmål
42x49
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kvinnehode 1969
75
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnehode 1969

Monotypi, lysmål
24x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Mannsportrett 1973
76
Fjell, Kai(1907-1989)Mannsportrett 1973

Blyant, tusj og fettstift på papir, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -73

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Mor
77
Fjell, Kai(1907-1989)Mor

Linoleumssnitt, lysmål
27x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Våkenatt, serie II
78
Fjell, Kai(1907-1989)Våkenatt, serie II

Linoleumssnitt, lysmål
23x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Huset
79
Fjell, Kai(1907-1989)Huset

Tresnitt, lysmål
21x12
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Drøm og tanker 1943
80
Riis, Bendik(1911-1988)Drøm og tanker 1943

Blyant på papir, lysmål
19x25
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 7 juli 1943

Vurdering
Ved Dalen i Nærøfjorden 1886
81
Askevold, Anders(1834-1900)Ved Dalen i Nærøfjorden 1886

Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1886.

Vurdering
Fra Raftsund i Lofoten
82
Ditten, Johannes von(1848-1924)Fra Raftsund i Lofoten

Olje på lerret
80x120
Signert nede t.v.: v. Ditten

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Norsk fjellandskap med elvestryk
83
Müller, Morten(1828-1911)Norsk fjellandskap med elvestryk

Olje på lerret
23x31
Signert nede t.v.: Morten Müller

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Studie av løvtrær 1858
84
Askevold, Anders(1834-1900)Studie av løvtrær 1858

Olje på papir, oppklebet på plate
29x38
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1858.

Vurdering
Dampskip og jagt i smul sjø
85
Hansteen, Nils(1855-1912)Dampskip og jagt i smul sjø

Olje på lerret
66x82
Signert nede t.h.: Nils Hansteen

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000 med forbehold
Engelsk race, Themsen 1897
86
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Engelsk race, Themsen 1897

Olje på lerret
61x48
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Johnssen 97

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Mannshode 1857
87
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Mannshode 1857

Olje på lerret
42x32
Signert og noe utydelig datert oppe t.v.: Math. D.son - 57

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Landskapsinteriør, studie
88
Peterssen, Eilif(1852-1928)Landskapsinteriør, studie

Olje på lerret
51x61
Signert på baksiden av lerretet: Eilif Peterssen

Vurdering
Gående kvinne i småbyinteriør 1896
89
Holter, Wilhelm(1842-1916)Gående kvinne i småbyinteriør 1896

Olje på lerret
46x66
Signert og datert nede t.h.: W Holter. 96.

Vurdering
Landarbeidere 1886
90
Peters, Wilhelm(1851-1935)Landarbeidere 1886

Pastell, lysmål
34x48
Signert og datert nede t.h.: Wilh Peters 86.

Vurdering
Stille sommerdag 1888
91
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Stille sommerdag 1888

Olje på lerret
67x100
Signert og datert nede t.h.: Jörgen Sörensen 88

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Elveparti i Syd-Europa
92
Bølling, Sigrid(1852-1917)Elveparti i Syd-Europa

Olje på lerret
46x65
Signert nede t.v.: S. Bölling.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Vandrende pike med hund 1915
93
Grønvold, Marcus(1845-1929)Vandrende pike med hund 1915

Olje på lerret
57x92
Signert og datert nede t.h.: M Grønvold 1915 Muchen

Vurdering
Sen høst
94
Kaulum, Haakon(1863-1933)Sen høst

Olje på lerret
53x73
Signert nede t.h.: Kaulum

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Høst, Nesoddtangen
95
Diriks, Edvard(1855-1930)Høst, Nesoddtangen

Olje på lerret
35x50
Signert nede t.v.: Diriks

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Hvite klipper ved Kanalen
96
Diriks, Edvard(1855-1930)Hvite klipper ved Kanalen

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Fra Peer Gynt
97
Nielsen, Eivind(1864-1939)Fra Peer Gynt

Olje på lerret
54x36; 48x36; 36x54 og 54x36
Alle signert: Eivi Nielsen Alle påtegnet Peer Gynt nede på midten.

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Klesvask
98
Tannæs, Marie(1854-1939)Klesvask

Olje på lerret
57x74
Signert nede t.h.: Marie Tannæs.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Syriner 1924
99
Grande, Severin(1869-1934)Syriner 1924

Olje på lerret
67x78
Signert og datert nede t.h.: S Grande -24

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Oppstilling med blomster i vase
100
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
50x59
Signert nede t.v.: J de H. Krohn.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Oppstilling med krysantemum i vase
101
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Oppstilling med krysantemum i vase

Olje på lerret
60x44
Signert nede t.v.: J de H. Krohn

Vurdering
I mai, fra Brekkestø
102
Ulving, Even(1863-1952)I mai, fra Brekkestø

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.v.: E Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Fra Ramsøya
103
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Fra Ramsøya

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: H. Finne-Grønn.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Fra Tjøme 1968
104
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Tjøme 1968

Olje på plate
30x32
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Tjome 1968 J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Innseilingen til Bergen 1921
105
Ødegaard, Hans(1876-1943)Innseilingen til Bergen 1921

Olje på lerret
63x47
Signert og datert nede t.h.: H.Ø. 1921.

Vurdering
Skogsvei
106
Onsager, Søren(1878-1946)Skogsvei

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.v.: Sören Onsager.

Vurdering
Landskap 1920
107
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap 1920

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: HS 20

Vurdering
Mann som slår gress med ljå 1947
108
Hanno, Carl von(1901-1953)Mann som slår gress med ljå 1947

Olje på plate
46x55
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Carl v. Hanno 47 (49?)

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
Oppstilling med terninger, flasker og glass 1930
109
Hanno, Carl von(1901-1953)Oppstilling med terninger, flasker og glass 1930

Olje på lerret
35x36
Signert og datert nede t.v.: Carl v Hanno 30

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Utsikt mot Balbergkampen 1921
110
Jorde, Lars(1865-1939)Utsikt mot Balbergkampen 1921

Olje på plate
41x47
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 21

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Vårblomster i vase 1919
111
Jorde, Lars(1865-1939)Vårblomster i vase 1919

Olje på lerret
32x41
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 19

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra Holmenkollen 1918
112
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Holmenkollen 1918

Olje på lerret
85x69
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -18

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Svart gutt
113
Sitje, Joronn(1897-1982)Svart gutt

Olje på lerret
81x60
Signert nede t.h.: Joronn Sitje

Vurdering
Utsikt fra Atlungstad ved Mjøsa mot Helgøya
114
Revold, Axel(1887-1962)Utsikt fra Atlungstad ved Mjøsa mot Helgøya

Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: Axel Revold

Vurdering
Fiskeflåten går ut
115
Revold, Axel(1887-1962)Fiskeflåten går ut

Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: A Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra Nordland 1937
116
Abrahamsson, Ola(1883-1980)Fra Nordland 1937

Olje på lerret
121x128
Signert og datert nede t.h.: Ola Abrahamsson -37

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Fiskebåt i opprørt sjø 1957
117
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåt i opprørt sjø 1957

Olje på lerret
83x93
Signert og datert oppe t.h.: E. Berger 57

Vurdering
Landskap, Nesodden 1945
118
Dal, Harald(1902-1972)Landskap, Nesodden 1945

Olje på plate
60x80
Signert og datert nede t.h.: H. Dal - 45

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Småbåthavn 1962
119
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Småbåthavn 1962

Akryl på papir, lysmål
37x45
Signert og datert nede t.h.: Eikaas -62

Vurdering
Frieren 1955
120
Rittun, Thorstein(1929-2018)Frieren 1955

Olje på lerret
85x67
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 55

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Regnvær i Urbø, Rauland i Telemark 1940
121
Kihle, Harald(1905-1997)Regnvær i Urbø, Rauland i Telemark 1940

Olje på plate
36x44
Signert og datert nede t.v.: HK -40

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
Titanic 1999
122
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Titanic 1999

Akryl på lerret
50x74
Signert og datert oppe t.v.: Pushwagner -99

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Titanic 1998
123
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Titanic 1998

Papircollage, foto, tusj, penn og akvarell, lysmål
30x44
Signert og datert nede t.h.: Pushwagner -98

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Love Baby 2000
124
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Love Baby 2000

Akryl på plate
36x60
Antagelig signert oppe t.h.: PU Påtegnet nede på platen: MAMA LOVE BABY DADA DATA MM

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 17 000
Emblem
125
Nupen, Kjell(1955-2014)Emblem

Olje på lerret
65x54

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på