Klart glass
H: 15 cm.
Nøstetangen, ca. 1760.
NOK 10 000
Klart glass
H: 15 cm.
Nøstetangen, ca. 1760.
Kobberstikk, lysmål
35x43
Stukket av JG Haas etter maleri av Lorentzen "Lorentzen-trykk"
Kobberstikk med senere håndkolorering, lysmål
45x54
Av L. Scavenii og Blaeu
Kobberstikk, lysmål
57x45
Av G. Sanson Kongens geograf i Paris 1690
Serigrafi, lysmål
32x33
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Serigrafi, lysmål
33x39
Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.-
Litografi, lysmål
54x37
Usignert
Penn og blyant på papir
17,5x19,5
Signert nede t.h.: EW
Fargelitografi og collage med akvarell, lysmål
64x83
Signert nede t.h.: E v R
Fargelitografi, lysmål
66x49
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -79
Fargelitografi, lysmål
72x52
Signert og datert nede t.v.: Håkon Bleken 87
Blyant og akvarell på papir, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 73
Serigrafi, lysmål
42x49
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Monotypi, lysmål
24x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69
Blyant, tusj og fettstift på papir, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -73
Linoleumssnitt, lysmål
27x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Linoleumssnitt, lysmål
23x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Tresnitt, lysmål
21x12
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Blyant på papir, lysmål
19x25
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 7 juli 1943
Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1886.
Olje på lerret
80x120
Signert nede t.v.: v. Ditten
Olje på lerret
23x31
Signert nede t.v.: Morten Müller
Olje på papir, oppklebet på plate
29x38
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1858.
Olje på lerret
66x82
Signert nede t.h.: Nils Hansteen
Olje på lerret
61x48
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Johnssen 97
Olje på lerret
42x32
Signert og noe utydelig datert oppe t.v.: Math. D.son - 57
Olje på lerret
51x61
Signert på baksiden av lerretet: Eilif Peterssen
Olje på lerret
46x66
Signert og datert nede t.h.: W Holter. 96.
Pastell, lysmål
34x48
Signert og datert nede t.h.: Wilh Peters 86.
Olje på lerret
67x100
Signert og datert nede t.h.: Jörgen Sörensen 88
Olje på lerret
46x65
Signert nede t.v.: S. Bölling.
Olje på lerret
57x92
Signert og datert nede t.h.: M Grønvold 1915 Muchen
Olje på lerret
53x73
Signert nede t.h.: Kaulum
Olje på lerret
35x50
Signert nede t.v.: Diriks
Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Diriks.
Olje på lerret
54x36; 48x36; 36x54 og 54x36
Alle signert: Eivi Nielsen Alle påtegnet Peer Gynt nede på midten.
Olje på lerret
57x74
Signert nede t.h.: Marie Tannæs.
Olje på lerret
67x78
Signert og datert nede t.h.: S Grande -24
Olje på lerret
50x59
Signert nede t.v.: J de H. Krohn.
Olje på lerret
60x44
Signert nede t.v.: J de H. Krohn
Olje på lerret
50x70
Signert nede t.v.: E Ulving
Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: H. Finne-Grønn.
Olje på plate
30x32
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Tjome 1968 J Rian
Olje på lerret
63x47
Signert og datert nede t.h.: H.Ø. 1921.
Olje på lerret
50x70
Signert nede t.v.: Sören Onsager.
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: HS 20
Olje på plate
46x55
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Carl v. Hanno 47 (49?)
Olje på lerret
35x36
Signert og datert nede t.v.: Carl v Hanno 30
Olje på plate
41x47
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 21
Olje på lerret
32x41
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 19
Olje på lerret
85x69
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -18
Olje på lerret
81x60
Signert nede t.h.: Joronn Sitje
Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: Axel Revold
Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: A Revold
Olje på lerret
121x128
Signert og datert nede t.h.: Ola Abrahamsson -37
Olje på lerret
83x93
Signert og datert oppe t.h.: E. Berger 57
Olje på plate
60x80
Signert og datert nede t.h.: H. Dal - 45
Akryl på papir, lysmål
37x45
Signert og datert nede t.h.: Eikaas -62
Olje på lerret
85x67
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 55
Olje på plate
36x44
Signert og datert nede t.v.: HK -40
Akryl på lerret
50x74
Signert og datert oppe t.v.: Pushwagner -99
Papircollage, foto, tusj, penn og akvarell, lysmål
30x44
Signert og datert nede t.h.: Pushwagner -98
Akryl på plate
36x60
Antagelig signert oppe t.h.: PU Påtegnet nede på platen: MAMA LOVE BABY DADA DATA MM
Olje på lerret
65x54