Olje på lerret
126x72
Signert og datert på båten t.v.: Skredsvig 92
Signert og påtegnet med tittel på fransk av kunstneren på baksiden, på blindrammen: "Nuages dorés Skredsvig".
FSS286.
Salon de Mars, Paris 1892 med tittel: "Crépuscule à Saint-Jean". Høstutstillingen 1892, kat.nr. 100. München Secession 1893. Arnold's, Dresden Salon, juni 1894. Høstutstillingen 1992, kat.nr. 100. Kistefos-Museet 2002, kat.nr. 62. Budapest 2002, kat.nr. 35. Vandreutstilling 2009-2010 Lillehammer Kunstmuseum 20.06.09-20.09.09, Sørlandets Kunstmuseum 28.11.09-31.01.10 og Drammens Museum 18.02.10-30.05.10.
Vurdering
NOK 3 000 000–4 000 000