Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 29. november 2010 kl 20:00

Store Sal

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Frich, Joachim(1810-1858)Aanesruddalen, Nannestad 1842

Olje på papir, oppklebet på plate
24x33
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Aanesruddalen 1842 Frich

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
2
Fearnley, Thomas(1802-1842)Andejeger

Olje på papir, oppklebet på lerret
32x42
Usignert

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
3
Balke, Peder(1804-1887)Rjukanfossen 1836

Olje på lerret
167x125
Signert og datert nede på midten: Balke 1836.

NOK 2 500 000–3 000 000
{lot.title}
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Sommernatt ved Drøbak 1898

Olje på lerret
57x95
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1898

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
5
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Kystlandskap i måneskinn 1876

Olje på lerret
37x63
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1876 Christiania

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 50 000 med forbehold
{lot.title}
6
Bergslien, Knud(1827-1908)Såret bjørnejeger 1867

Olje på lerret
60x79
Signert og datert nede t.h.: Knud Bergslien 1867

NOK 500 000–600 000
{lot.title}
7
Hertervig, Lars(1830-1902)Landskap med seter 1856

Akvarell og gouache på papir, lysmål
32x49,5
Signert og datert nede på midten: L.H. 1856 Signert og datert nede t.h.: Lars Hertervig 1874

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
8
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skoglandskap med innsjø 1849

Olje på lerret
44x66
Signert og datert nede t.v.: HFG. 1849.

NOK 250 000–350 000
{lot.title}
9
Nicolaysen, Lyder Wenzel(1821-1898)Fra Bandakvannet 1872

Olje på lerret
49x67
Signert og datert nede t.v.: L. W. Nicolaysen 1872

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
10
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Brevskriverske 1880

Olje på lerret
92x72
Signert og datert nede t.h.: Math. Dietrichson 1880.

Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
11
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Engblomster 1888

Olje på mahogniplate
37x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HF Gude. Hankö 1888.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 360 000
{lot.title}
12
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Kristianiafjorden 1872

Olje på lerret
32x51
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Alunværket Xiania 5 Juli 1872

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
13
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gyldne skyer. Aften på innsjøen 1892

Olje på lerret
126x72
Signert og datert på båten t.v.: Skredsvig 92

NOK 3 000 000–4 000 000
Tilslag NOK 3 400 000
{lot.title}
14
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Småbyinteriør, Kragerø 1881

Olje på lerret
42x52
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1881.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
15
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Midtsommerkveld i Eggedal

Blyant, penn og lavering
37x52,5
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Borgruin og kirke i Picquigny nær Amiens

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
17
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Gårdsbruk med stabbur 1891

Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.h.: Jørgen Sørensen 91

{lot.title}
18
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra Vandsjø ved Moss 1881

Olje på lerret
41x69

{lot.title}
19
Collett, Frederik(1839-1914)Bergens Katedralskole og Domkirken 1884

Olje på lerret
57x46
Signert og datert nede t.h.: F. C 84.

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
20
Gram Kleen, Andrea(1853-1927)Pikeportrett 1894

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.v.: Andrea Kleen f. Gram 1894.

{lot.title}
21
Seignac, Guillaume(1870-1924)Oppvåkningen

Olje på lerret
65x92
Signert nede t.v.: G-Seignac

Tilslag NOK 460 000
{lot.title}
22
Ender, Axel(1853-1920)Jente som bærer tiner

Olje på lerret
64x45
Signert nede t.v.: Axel Ender.

Tilslag NOK 35 000 med forbehold
{lot.title}
23
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne med sigd ved skigard

Olje på lerret
78x55
Signert nede t.h.: Axel Ender-

Tilslag NOK 32 500
{lot.title}
24
Dahl, Hans(1849-1937)Sommerdag ved Balestrand

Olje på lerret
66x100
Signert nede t.h.: Hans Dahl.

Tilslag NOK 115 000
{lot.title}
25
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Fiskere ved strand 1909

Olje på lerret
59x106
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1909.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 98 000
{lot.title}
26
Ulving, Even(1863-1952)Fra Balestrand

Olje på plate
51x71
Signert nede t.v.: E Ulving

{lot.title}
27
Ulving, Even(1863-1952)Fra Årøysund ved Nøtterøy

Olje på lerret
64x88
Signert nede t.v.: E. Ulving

Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
28
Ulving, Even(1863-1952)Fra Helgelandskysten

Olje på lerret
73x106
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
29
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte 1893

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 93.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
30
Haaland, Lauritz(1855-1938)Fiskehavn 1932

Olje på lerret
69x102
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1932

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
31
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi
68x76,5
Signert nede t.h.: Sohlberg.

Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
32
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vår i skogen 1909

Olje på lerret
97x70
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe Ulvin 1909.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
33
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kommer han ikke snart? 1917

Olje på lerret
69x100
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Gerhard Munthe. 1917. Lysaker.

NOK 700 000–900 000
{lot.title}
34
Karsten, Ludvig(1876-1926)Dagmar Karsten 1906

Olje på lerret
145x64
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -06

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
35
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av Sven Elvestad 1916

Olje på lerret
100x85
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -16

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
36
Heiberg, Jean(1884-1976)Etter badet 1914

Olje på lerret
162x130
Signert og datert nede t.v.: J. Heiberg 1914

NOK 1 000 000
Tilslag NOK 800 000
{lot.title}
37
Undersaker, Gustav(1887-1972)Bakke bro over Nidelven, Trondheim

Olje på lerret
68x81
Signert nede t.v.: G Undersaker

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
38
Eggen, Annar(1897-1977)Fra Paris

Olje på lerret
60x80
Signert nede t.h.: Annar Eggen
Påtegnet nede t.h.: PARIS

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
39
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap 1924

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen. 24.

Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
40
Jorde, Lars(1865-1939)To gutter i landskap med gårdsbruk 1922

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 22

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
41
Lundeby, Alf(1870-1961)Utsikt over Lillehammer 1920

Olje på lerret
54x65
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Alf Lundeby L.hmr 1920 (26?)

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
42
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Interiør

Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Bernhard Folkestad

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
43
Onsager, Søren(1878-1946)Kvinne med sigarett 1919

Olje på lerret
67x51
Signert og datert oppe t.h.: Søren Onsager 1919 (18?)

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
44
Storstein, Aage(1900-1983)Sne i Adm. Børresens vei, Bygdøy

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Storstein.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
45
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap 1937

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 37.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
46
Engebret, Bjarne(1905-1985)Selvportrett ved staffeli

Olje på lerret
60x51
Signert nede t.h.: Bjarne Engebret

{lot.title}
47
Ekeland, Arne(1908-1994)Mennesker i bylandskap 1941

Olje på plate
61x90
Signert og datert nede t.v.: A. Ekeland 41

{lot.title}
48

Olje på plate
52x50
Signert og datert nede t.v.: Ekeland 41

{lot.title}
49
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Sjøfuglene 1952

Olje på lerret
94x77
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug 1952

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
50
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn 1946

Olje på lerret
54x39
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -46

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
51
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne på veranda

Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 600 000–800 000
{lot.title}
52
Sørensen, Henrik(1882-1962)Tone Veli

Olje på plate
54x46
Signert nede t.h.: HS

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
53
Ekeland, Arne(1908-1994)Tre mennesker

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: A. Ekeland

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
54
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinnehode 1950

Olje på lerret
48x46
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland -50

{lot.title}
55
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved toalettbord 1949

Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.v.: J Rian -49

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
56
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Sta Cappucini, Syrakus, Sicilia

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: J Rian

{lot.title}
57
Riis, Bendik(1911-1988)Stjernehimmel over furuskog, vinter

Olje på plate
90x70
Signert nede på midten: Bendik Riis

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
58
Kjær, Anders(1940-)Nysne

Olje på lerret
105x145
Signert nede t.h.: Kjær

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
59
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1972

Olje på lerret
90x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
60
Debré, Olivier(1920-1999)Rauland Violette 1971

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: OD 71

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
61
Rose, Knut(1936-2002)Uten tittel

Olje på lerret
89x125
Signert nede t.v.: Knut Rose

Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
62
Rose, Knut(1936-2002)Avvente

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: Knut Rose

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
63
Rickhard, Leonard(1945-)Fabrikkbygning

Olje på lerret
80x100
Signert nede t.h.: L R

{lot.title}
64
Holland, NataliePike med blå hanske

Olje på lerret
90x85
Signert nede t.h.: N R Holland

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
65
Durban, Arne(1912-1993)Kvinne og barn

Bronse
H: 30 cm.
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
66
Schiøll, Nic(1901-1984)Hest

Bronse
H: 48 cm.
Signert på plinten: Nic. Schiøll

NOK 50 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her