Opdahl, Ørnulf(1944-)
Mappe Rosmersholm
Fargelitografier, 10 stk (En innrammet)
73x53
Alle signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl
Alle nummerert nede t.v.: 75/160. Mappe av Ørnulf Opdahl med 30 original-litografier inspirert av Henrik Ibsens Rosmersholm. Trykket i Paris 1988. Mappen besto av 15 original-litografier og 15 original-litografier med teksten. Mappen består nå av 9 original-litografier, inkludert et triptikon, et er rammet inn, og 15 (eg. 16) original-litografier med teksten. Litografiene med teksten er ikke signert eller nummerert.
Vurdering
NOK 10 000
Auksjonert mandag 6. desember 2010 kl 19:00
Tilslag NOK 13 500