Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon mandag 6. desember 2010 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
67
Fearnley, Thomas(1802-1842)Kunstnerne fisker i regnvær

Radering
8,5x13
Signert i platen nede t.v.: Thos Fearnley fct.

{lot.title}
68
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Hankø 1889

Blyant på papir, lysmål
10x17,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Hankö 23 Juli 89 HFG

{lot.title}
69
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Omfavnelse

Blyant og lavering på papir, lysmål
29x22
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
70
Winge, Sigurd(1909-1970)Stranden 1957

Radering, lysmål
39x81
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
71
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollfjorden

Serigrafi, lysmål
35x44
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
72
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Boris Gleb

Serigrafi
35x50

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
73
Savio, John(1902-1938)Lasso

Tresnitt
20,5x25,5
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
74
Nerdrum, Odd(1944-)Kjærlighetspar

Litografi, lysmål
57x73
Signert nede t.h.: Nerdrum

Tilslag NOK 28 000
75
Johannessen, Jens(1934-)Mappe Brand

Fargelitografier, 15 stk
73x53
Alle signert nede t.h.: Jens Johannessen

NOK 40 000–50 000
{lot.title}
76
Rose, Knut(1936-2002)Mappe Gengangere

Fargelitografier, 15 stk
73x53
Alle signert nede t.h.: Knut Rose

{lot.title}
77
Gullvåg, Håkon(1959-)Mappe Pan

Fargelitografier, 12 stk
73,5x58,5
Alle signert nede t.h.: Håkon Gullvåg

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
78
Bleken, Håkon(1929-)Mappe Haugtussa

Fargelitografier, 10 stk
76x56
Alle signert nede t.h.: Håkon Bleken

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
79
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Serigrafi, lysmål
71x61
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S -70

{lot.title}
80
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
70x62
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
81

Serigrafi, lysmål
75x63
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
82

Akvarell, lysmål
34x29
Signert nede t.v.: Gunnar S. G.

{lot.title}
83
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1949

Blandingsteknikk, lysmål
37x49
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. G -49.

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
84
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Oppstilling

Blandingsteknikk, lysmål
37x49
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
85

Blyant og akvarell, lysmål
26x34
Signert nede t.h.: Gunnar S. G.

{lot.title}
86
Widerberg, Frans(1934-2017)Oppstandelse II

Fargelitografi, lysmål
83x61
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
87
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter, Kentaur

Fargelitografi, lysmål
75x60

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
88
Widerberg, Frans(1934-2017)Vannvandrer

Fargelitografi, lysmål
76x65
Dobbeltsignert nede t.v. og nede t.h.: Frans W

{lot.title}
89
Finne, Ferdinand(1910-1999)Interiør

Pastell på papir, lysmål
44x58
Signert nede t.v.: Ferdinand Finne

{lot.title}
90
Finne, Ferdinand(1910-1999)Fisk 1960

Akvarell på papir, lysmål
42x70
Signert og datert nede t.v.: Ferdinand Finne -1960

{lot.title}
91
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinner 1985

Blyant, tusj og akvarell, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 85

{lot.title}
92
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende kvinneakt

Blyant, lysmål
19x28
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
93
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi, lysmål
61x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
94
Fjell, Kai(1907-1989)Filosofen

Serigrafi, lysmål
50x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
95
Fjell, Kai(1907-1989)Huset

Tresnitt, lysmål
29x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
96
Fjell, Kai(1907-1989)Grisen

Tresnitt, lysmål
29x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
97
Fjell, Kai(1907-1989)Svartkatten

Tresnitt, lysmål
29x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
98
Fjell, Kai(1907-1989)Skiløperen

Tresnitt, lysmål
29x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
99
Fjell, Kai(1907-1989)Ballen

Tresnitt, lysmål
29x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
100
Fjell, Kai(1907-1989)Fuglen

Tresnitt, lysmål
29x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
101
Opdahl, Ørnulf(1944-)Mappe Rosmersholm

Fargelitografier, 10 stk (En innrammet)
73x53
Alle signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl

NOK 10 000
Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
102
Rose, Knut(1936-2002)Figurkomposisjon

Serigrafi, lysmål
72x52
Signert nede t.h.: Knut Rose

{lot.title}
103
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Portrett

Serigrafi med håndkolorering og collage, lysmål
60x49
Signert nede t.h.: Kjartan

NOK 6 000
{lot.title}
104
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Univers 1989

Serigrafi og collage
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kjartan 89

{lot.title}
105
Pushwagner, Hariton(1940-2018)To Bush from Push

Serigrafi
72x85
Signert nede t.h.: Pushwagner

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
106
Janssen, Horst(1929-1995)Ensor og jeg 1980

Radering, lysmål
45x33
Signert og datert nede t.h.: HJ 80

{lot.title}
107
Janssen, Horst(1929-1995)Watteau Mouton Rotschild 1980

Radering, lysmål
47x34

{lot.title}
108
Janssen, Horst(1929-1995)Cabille-Guiard Mouton Rotschild 1980

Radering, lysmål
47x34

{lot.title}
109
Janssen, Horst(1929-1995)Mouton 1980

Radering, lysmål
47x34

{lot.title}
110
Janssen, Horst(1929-1995)Jeg hilser Oslo 1980

Radering, lysmål
46x33

{lot.title}
111
Nesch, Rolf(1893-1975)Fiskebåter i rolig sjø

Fargemetalltrykk, lysmål
45x58
Signert nede t.h.: Nesch

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
112
Nesch, Rolf(1893-1975)Teater i Alta

Fargemetalltrykk, lysmål
53x44
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

{lot.title}
113
Nesch, Rolf(1893-1975)Skogtroll

Fargemetalltrykk, lysmål
63x42

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
114
Nesch, Rolf(1893-1975)Dans

Fargemetalltrykk, lysmål
59x43

{lot.title}
115
Nesch, Rolf(1893-1975)Isbjørn

Radering, lysmål
24x37
Signert nede t.h.: Nesch.

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
116
Nesch, Rolf(1893-1975)Fisker

Metalltrykk, lysmål
36x40
Signert nede t.h.: Nesch

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
117
Nesch, Rolf(1893-1975)Par

Litografi, lysmål
58x41
Signert nede t.h.: Nesch.

{lot.title}
118
Nesch, Rolf(1893-1975)Exotisk hersker

Fargemetalltrykk
Arket: 64,5x49,5 Motivet: 57,1x41,5

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
119
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Mimas budskap 1971

Fargemetalltrykk, lysmål
44x34
Signert og datert nede t.h.: L.P. Kiss 1971

NOK 2 000
{lot.title}
120
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Klovn 1972

Fargemetalltrykk, lysmål
45x36
Signert og datert nede t.h.: Laszlo Pál Kiss 1972

NOK 2 000
{lot.title}
121
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Spåkjerring 1975

Fargemetalltrykk, lysmål
60x50
Signert og datert nede t.h.: Laszlo Pál Kiss 1975

NOK 2 000
{lot.title}
122
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Skjønnhet 1974

Fargemetalltrykk, lysmål
59x49
Signert og datert nede t.h.: Laszlo Pál Kiss 1974

NOK 2 000
{lot.title}
123
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi, lysmål
72x103
Signert nede t.h.: Miró.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
124

Serigrafi, lysmål
74x57
Signert nede t.h.: Miró.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
125

Serigrafi, lysmål
62x52
Signert nede t.h.: Miró.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
126
Miró, Joan(1893-1983)Éclats

Etsning, lysmål
54x38
Signert nede t.h.: Miró.

{lot.title}
127

Fargeetsning, lysmål
54x38
Signert nede t.h.: Miró.

{lot.title}
128

Fargeradering, lysmål
11x15
Usignert

{lot.title}
129
Miró, Joan(1893-1983)Barcelona

Offset trykk
30,5x34,5
Monogrammert med blyant nede t.h.: M.

{lot.title}
130
Chagall, Marc(1887-1985)Komposisjon

Fargelitografi, lysmål
28x18
Signert nede t.h.: Marc Chagall

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
131

Fargelitografi, lysmål
36x29

{lot.title}
132
Appel, Karel(1921-2006)To figurer 1954

Fargelitografi, lysmål
50x66
Signert og datert nede t.h.: Appel 54

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
133
Appel, Karel(1921-2006)Têtes tombées

Fargelitografi, lysmål
53x68
Signert nede t.h.: Appel

{lot.title}
134
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1958

Fargelitografi, lysmål
55x74
Signert og datert nede t.h.: K. Appel 58

{lot.title}
135
Clavé, Antoni(1913-2005)Mirages

Fargeetsning, lysmål
44x74
Signert nede t.h.: Clavé

NOK 2 000
{lot.title}
136
Tapies, Antoni(1923-)Indigo

Serigrafi, lysmål
54x73
Signert nede t..h.: Tapies

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
137
Tapies, Antoni(1923-)Komposisjon

Fargelitografi, lysmål
40x52
Signert nede t.h.: Tapies

{lot.title}
138
Ness, Bjarne(1902-1927)Mannsakt

Utskåret tre og metall
H: 12 cm. H: 10 cm. H: 14+28=42 cm. og H: 16 cm.
Tømmermand, Skjefte/slire og Kniv

{lot.title}
139
Eriksen, Finn(1909-1970)Sittende kvinne 1950

Bronse
H: 35 cm.
Signert og datert på plinten: Finn Eriksen 1950

{lot.title}
140
Vik, Ingebrigt(1867-1927)Portrett av Edvard Grieg

Bronse
H: 35 cm.
Usignert

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
141
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Slørende seilskip 1898

Olje på lerret
28x45
Signert og datert nede t.v.: Hjalmar Johnssen 98.

{lot.title}
142
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Skip går inn i isen

Olje på plate
15x25
Signert nede t.v.: CW Barth

NOK 5 000
{lot.title}
143
Haaland, Lauritz(1855-1938)Gjøa i ishavet 1928

Olje på lerret
36x60
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1928.

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
144
Hansteen, Nils(1855-1912)Gjøa

Olje på lerret
36x55
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
145
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Jæren 1895

Olje på lerret
30x37
Signert og datert nede t.h.: P. Gjemre 95.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
146
Gjemre, Per(1864-1928)Erga gård på Jæren

Olje på lerret, oppklebet på papp
43x60
Signert nede t.h.: P Gjemre

{lot.title}
147
Schøyen, ErikLosbåt i høy sjø

Olje på lerret
87x147
Signert nede t.h.: E. Schøyen.

{lot.title}
148
Hansteen, Nils(1855-1912)Fra Larkollen, gråvær

Olje på lerret
40x62

{lot.title}
149
Juul, Ole(1852-1927)Kystlandskap

Olje på plate
22x28
Signert nede t.h.: O Juul.

{lot.title}
150
Segelcke, Severin(1867-1940)Fra Kristiania, april 1917

Olje på lerret
95x75
Signert nede t.h.: Segelcke

{lot.title}
151
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie av tømmerstokker lagt over bekk

Olje på lerret, oppklebet på plate
23,5x31,5
Signert nede t.v.: CS

{lot.title}
152
Sundt-Ohlsen, Thoralv(1884-1948)Ståvivannet 1920

35x45
Signert og datert nede t.h.: Th Sundt-Ohlsen 1920

{lot.title}
153
Wentzel, Gustav(1859-1927)Islagt elv

Olje på lerret
50x75
Signert nede t.h.: G. Wentzel

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
154
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Elv i vårløsning 1904

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 04.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
155
Nielsen, Eivind(1864-1939)Budeie med kyr ved seter 1906

Olje på lerret
66x106
Signert og datert nede t.h.: Eiv Nielsen -06

{lot.title}
156
Borgen, Fredrik(1852-1907)Setervoll ved innsjø med folkeliv 1891

Olje på lerret
67x100
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen 91

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
157
Uchermann, Karl(1855-1940)Høne og hane

Olje på lerret
91x135
Signert nede t.v.: Karl Uchermann.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
158
Dørnberger, Karl(1864-1940)Fra Son 1906

Olje på mahogniplate
36x47
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: C Dörnberger. 1906 Soon

NOK 20 000
Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
159
Ulving, Even(1863-1952)Kystlandskap i ettermiddagslys

Olje på lerret
31x45
Signert nede t.h.: E. Ulving.

{lot.title}
160
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Jostedalen 1951

Olje på plate
38x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Jostedalen 1951

{lot.title}
161
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på plate
25x32
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
162
Gjemre, Per(1864-1928)Oppstilling med blomster i vase 1924

Olje på lerret
44x34
Signert nede t.v.: Per Gjemre
Datert nede t.h.: 1924

{lot.title}
163
Tunold, Bernt(1877-1946)Gladiolus i krukke 1941

60x50
Signert og datert nede t.v.: Bernt Tunold 1941

{lot.title}
164
Diriks, Edvard(1855-1930)Sittende kvinne i interiør

Olje på lerret
125x81
Signert nede t.h.: Diriks.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
165
Løkke, Marie(1876-1948)Kvinne som pusser messing

Olje på lerret
81x71
Signert nede t.h.: Marie Løkke

{lot.title}
166
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Sittende kvinne

Olje på plate
55x46
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
167
Rittun, Thorstein(1929-2018)Skogsarbeidere 1957

Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.v.: Thorstein Rittun 1957

{lot.title}
168
Juell, Tore(1942-)Februar morgen

Olje på plate
54x65
Signert nede t.v.: T. Juell

{lot.title}
169
Hoff, Tor(1925-1976)Kvinne i kystlandskap

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Tor Hoff

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
170
Christensen, Finn(1920-2009)Inntrykk fra Paris

Olje på lerret
101x82
Signert nede t.h.: Finn Christensen.

{lot.title}
171
Dobloug, Jørgen(1945-2018)Uten tittel

Akryl på lerret
75x50
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jørgen Dobloug 89.

{lot.title}
172

Akryl på lerret
46x38
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jørgen Dobloug 98.

{lot.title}
173
Dobloug, Jørgen(1945-2018)Pieta

Akryl på lerret
90x100
Signert, datert og påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: "Jørgen Dobloug 94. -Pieta-".

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her