Munch-Auksjonen 2011

Auksjon mandag 28. november 2011 kl 19:00

Store sal, Gamle Logen

Munch, Edvard (1863-1944)
Løsrivelse II

Fargelitografi trykket i blått på middels tynt
Arket: 543x767 mm Motivet: 410x645 mm
gulhvitt papir med håndkolorering i gult Signert med dedikasjon med blyant nede t.h.: Til Holst Halvorsen vennligst Edv. Munch.

Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: Lashaly. Påtegnet med penn nede t.v.: Fått av Edv. Munch 13/7 1941 Farvelagt av ham selv Harald Holst Halvorsen.
1896
Woll 78.

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 19:00

Vurdering
NOK 5 000 000