Munch-Auksjonen 2011

Auksjon mandag 28. november 2011 kl 19:00

Store sal, Gamle Logen

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Det første kyss

Penn på middels tynt beige papir
186x117 mm
Signert og påtegnet med penn nede t.h.: Med hilsen fra Edvard Munch

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 220 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Hammeren i Nordmarka 1882

Tusjlavering på papir, oppklebet på papp
120x195 mm
Signert, datert og stedsbestemt med penn nede t.h.: Hammeren i Nordmarka Edv. Munch 1882

Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Trøst

Radering trykket i brunt på tykt beige papir
Arket: 428x548 mm Motivet: 208x309 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)På kjærlighetens bølger

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt
Arket: 415-420 mm Motivet: 360x530 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 660 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn

Radering trykket i brunt på middels tykt gulvhitt
Arket: 590x440 mm Motivet: 362x269 mm

NOK 600 000–800 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn II

Fargetresnitt trykket i svart, grått, brunt
Arket: 615x615 mm Motivet: 470x475 mm
og 2 grønntoner på tykt beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 2 200 000–2 500 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II

Fargelitografi trykket i blått på middels tynt
Arket: 543x767 mm Motivet: 410x645 mm
gulhvitt papir med håndkolorering i gult Signert med dedikasjon med blyant nede t.h.: Til Holst Halvorsen vennligst Edv. Munch.

NOK 5 000 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I 1897

Fargelitografi trykket i svart og grått
Arket: 495x645 mm Motivet: 420x567 mm
på middels tykt beige papir, oppklebet på papp Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv Munch 97. Signert i platen nede t.h.: E. Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 800 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Stanislaw Przybyszewski

Litografi trykket i svart på tykt gråhvitt papir
Arket: 718x550 mm Motivet: 545x443 mm

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Birgitte III

Fargetresnitt trykket i rødbrunt på tynt gulhvitt
Arket: 485x375 mm Motivet: 365-370x321mm

Tilslag NOK 92 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Huset ved kysten II

Fargetresnitt trykket i svart og grønt på middels
Arket: 516x657 mm Motivet: 347x500 mm
tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Gamle menn og gutter

Tresnitt trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 425x494 mm Motivet: 350x440 mm
papir. Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Jappe Nilssen

Tresnitt trykket i svart på middels tykt hvitt
Arket: 366-369x253-256 mm Motivet: 320x240 mm
papir Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch Weihnachten 1911

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Jarl

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 457x614 mm Motivet: 355x340 mm

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Ingse Vibe

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 572x780 mm Motivet: 484x605 mm
papir Usignert

Tilslag NOK 60 000 med forbehold
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Ottilie Schiefler

Fargelitografi trykket i lys brunrød på middels
Arket: 489-495x360 mm Motivet: 350x300 mm
tynt papir Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Søstrene Meissner

Fargelitografi trykket i brunt og blågrønt på tynt
Arket: 371-376x455-458 mm Motivet: 255x310 mm
gulhvitt papir, doublert Signert i dedikasjonen med blyant nede t.h.: Edvard Munch

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Angst

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 330x485 mm Motivet: 265x400 mm

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Ruletten

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 434-439x628 mm Motivet: 264x437 mm

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Mot lyset

Fargelitografi trykket i fiolett, gult
Arket: 985x755 mm Motivet: 910x695 mm
grønt og gulrødt på tynt brunt papir
Usignert

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
21

Arket: 948x707 mm Motivet: 910x695 mm
grønt og gulrødt på tynt brunt papir, oppklebet på papp
Usignert

Tilslag NOK 70 000 med forbehold
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Gunnar Heiberg

Fargelitografi trykket i brunt og grønt på tykt
Arket: 582-585x469-472 mm Motivet: 450x420 mm
gulhvitt papir med håndkolorering i grønt Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som bader seg

Radering trykket i svart på middels tynt
Arket: 275-279x180-183 mm Motivet: 240x165 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Gjengangere: Osvald

Litografi trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 467x603-610 mm Motivet: 405x517 mm
Usignert

Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Mannsakt

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt
Arket: 607x448 mm Motivet: 483-499x365-370 mm
Japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 50 000 med forbehold

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her