Munch-Auksjonen 2012

Auksjon mandag 26. november 2012 kl 19:00

Munch, Edvard (1863-1944)
Karikatur: Den Myrdede

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 475x309 mm Motivet: 318x290 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Trykket med teksten: "Den myrdede. Svinet blöder - Han vover at smudse os til".
1910
Woll 383 A.

Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:00

Vurdering
NOK 40 000

Tilslag NOK 34 000