Munch-Auksjonen 2013, del 1

Auksjon onsdag 5. juni 2013 kl 20:00

Munch, Edvard (1863-1944)
Høstarbeid ved drivhuset

Olje på lerret
73x91
Signert nede t.h.: E. Munch

1923-25
Woll 1481.
PROVENIENS: Rolf Hansen (1949); Privat eie; Christie's, London (2004)

UTSTILT:

Galerie Thomas, München 2012-13, med tittel: "Herbstarbeit in der Nähe des Treibhauses".

Auksjonert onsdag 5. juni 2013 kl 20:00

Vurdering
NOK 8 000 000–10 000 000