Munch-Auksjonen 2013, del 1

Auksjon onsdag 5. juni 2013 kl 20:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Julemoro i kunstnerforeningen 1885

Blekk på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 180x115 mm
Signert med penn nede t.h.: E. Munch

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 84 000
{lot.title}
2

Arket: 180x115 mm

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Portrett av Lothar Linde

Radering trykket i rødbrunt på middels tykt
Arket: 155x90 mm Motivet: 110x73 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 50 000
Tilslag NOK 53 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Jarl

Litografi trykket i svart på tynt blankt
Arket: 423x342 mm Motivet: 355-364x340 mm
gråhvitt papir, doublert Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Ingse Vibe

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 572x780 mm Motivet: 484x605 mm
papir Usignert

{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Etter Bergens brann I

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 328x457 mm Motivet: 212x348 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i brunt på tykt beige papir
Arket: 305x425 mm Motivet: 205x285 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 250 000–350 000
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Arket: 433x587 mm Motivet: 192x275 mm

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 520 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 346-350x427 mm Motivet: 139x182 mm
gulhvitt papir

NOK 500 000
Tilslag NOK 350 000 med forbehold
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Sjalusi II

Litografi trykket i svart på tynt Japan papir
Arket: 573x740-745 mm Motivet: 465x570 mm

NOK 1 500 000
Tilslag NOK 1 950 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen

Arket: 497x647 mm Motivet: 458x593 mm

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 700 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Litografi trykket i svart, rødt, blått og
Arket: 760-765x567-572 mm Motivet: 602x442 mm
olivengrønt på tynt Japanpapir Signert med blyant nede t. h.: E Munch

NOK 5 000 000–7 000 000
Tilslag NOK 8 200 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)På kjærlighetens bølger

Litografi trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket: 435-443x602-607 mm Motivet: 312x422 mm

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 1 150 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Fiolinkonserten

Litografi trykket i svart på middels tynt hvitt
Arket: 525x638 mm Motivet: 474x543 mm
papir Signert med blyant nede t. h.: Edv Munch

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Døden i sykeværelset

Arket: 420x690 mm Motivet: 400x550 mm

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 520 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr II

Fargelitografi og fargetresnitt trykket i svart,
Arket: 467-474x647 mm Motivet: 387x557 mm
rødt (litografi) blått, grønt og gult (tresnitt) på tynt beige Japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 1 200 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 200 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden

Fargelitografi trykket i gult, rødt og grønt på
Arket: 785x491-493 mm Motivet: 695x400 mm
tynt Japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 500 000 med forbehold
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss IV

Fargetresnitt trykket i svart og grått på tynt
Arket: 504-506x481 mm Motivet: 470x473 mm
japanpapir
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

NOK 900 000–1 100 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Høstarbeid ved drivhuset

Olje på lerret
73x91
Signert nede t.h.: E. Munch

NOK 8 000 000–10 000 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 561-566x434 mm Motivet: 460x320 mm

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)August Strindberg

Litografi trykket i svart på middels tykt hivtt
Arket: 655x495 mm Motivet: 608x460 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet i stenen nede t.v.: A Stindberg

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II

Litografi trykket i blått på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 541-543x718-722 mm Motivet: 425x640 mm

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi trykket i svart på tynt hvitt japanpapir
Arket: 506x385-387 mm Motivet: 472x355 mm
, doublert Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen II

Radering trykket i gråsvart på middels tykt
Arket: 438x533 mm Motivet: 290x336 mm

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning II

Radering trykket i brunt på middels tykt
Arket: 395x518 mm Motivet: 215x313 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 600 000–800 000
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Portrett av en ung kvinne

Radering trykket i brunsvart på middels tykt
Arket: 397x298 mm Motivet: 130x105 mm

NOK 500 000
{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)Under åket og Selvmorderen

Radering trykket i svart på tykt beige papir
Arket: 384-392x566-569 mm Motivet: 238x335 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
28
Munch, Edvard(1863-1944)Fjordlandskap

Olje på lerret
58x85
Signert og datert nede t.v.: E Munch 1918 (1913?)

NOK 5 000 000–7 000 000
Tilslag NOK 4 000 000
{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Det røde hus

Olje på mahogniplate
45,5x55
Signert nede t.h.: E. Munch

NOK 5 000 000
Tilslag NOK 4 000 000 med forbehold
{lot.title}
29

Fargestift på tynt gulhvitt papir
Arket: 17x19 cm
Noe bleket signatur i rødbrunt fargestift nede t.h.: Edv Munch

{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn utenfor huset

Tresnitt trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 293x387 mm Motivet: 168x190 mm

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Granskog i snø

Arket: 488x585 mm Motivet: 350x470 mm

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
32
Munch, Edvard(1863-1944)Gamle menn og gutter

Tresnitt trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 425x494 mm Motivet: 350x440 mm
papir. Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
33
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn II

Fargetresnitt trykket i svart, grått, brunt
Arket: 615x615 mm Motivet: 470x475 mm
og 2 grønntoner på tykt beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 1 700 000–2 000 000
{lot.title}
34
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli III

Tresnitt trykket i gråblått på middels tykt
Arket: 483-485x610-612 mm Motivet: 378x472mm

NOK 1 000 000–1 500 000
{lot.title}
35
Munch, Edvard(1863-1944)Ung kvinne på stranden

Fargetresnitt trykket i brunt, gråblått og rødt
Arket: 612x432 mm Motivet: 296x222 mm
på middels tykt gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 600 000
{lot.title}
36
Munch, Edvard(1863-1944)Stående med klede

Akvarell på tykt hvitt papir
Arket: 291x228 mm

NOK 1 000 000–1 500 000
{lot.title}
37
Munch, Edvard(1863-1944)Nøytralien

Akvarell og fargestift på middels tynt gulhvitt
Arket: 556-558x500-504 mm
papir Signert med rødbrunt fargestift nede t. h.: Edv Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 000 000
{lot.title}
38

Fargelitografi trykket i mørkeblått, rosa og
Arket: 914x680 mm Motivet: 540x500 mm
olivengrønt på tykt hvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
39
Munch, Edvard(1863-1944)Gråtende kvinne

Litografi trykket i svart på middels tynt riflet
Arket: 590x490 mm Motivet: 400x368 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t. h.: Edvard Munch

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
40

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt japan
Arket: 645x465 mm Motivet: 510x365 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
41
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: John Gabriel Borkman

Arket: 280x380 mm Motivet: 210x320 mm
papir Signert i stenen nede t.h.: E. Munch

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 100 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her